شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ -  ۸ ژوئیه ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

از کشتار دگر اندیشان تا جنگ ایران و عراق!

علي فياض

نامشان زمزمه نیم شب مستان باد
تا نکویند که از یاد فراموشانند!

نکته اول:

 

 

نزدیک به دو دهه از کشتار دسته جمعی زندانیان سیاسی به فتوای خمینی جنایتکار می گذرد. تابستان هر سال یاد آور کشتار نسلی است که بی تکیه بر قدرت و یا چشمداشت منافع، تنها و تنها با تکیه بر آرمان های انسانی و باورهای ایدئولوژیک خویش به ناجوانمردانه ترین شکل ممکن، به دار آویخته شدند. خون سرخشان زمین زندان ها را رنگین کرد تا تشنه گان قدرت، منافع و مطامع خویش را از دست ندهند. در راس این جانیان روح الله خمینی بود، که رفتار و کردارش، سرمشقی برای جنایتکاران میراث خوار او چون علی خامنه ای و اکبر رفسنجانی شد!

در آن تابستان خونین، کسانی به قتل رسیده و اعدام شدند که در دادگاه ها(بیدادگاه های) پیش از آن محاکمه شده و با توجه به بی عدالتی های موجود، به "اشد" مجازات محکوم شده بودند! آنها طبق معیارها و شوابط ناعادلانه فقها، در چهارچوب احکام قضایی آنها، محاکمه شده و احکام صادره درباره آنها به اجرا در آمده بود. اما، گویا خمینی و شرکا، قانون ارتجاعی و "شرعی" خویش را نیز برنتافته و به اعتقادات خویش نیز پشت پا زدند! موردی که در بینش و منش و عقاید آنها، همواره جاری و ساری است!

 

متن نامه خمینی در ارتباط با اعدام مخالفین سرموضع در زندانها

 

بسم الله الرحمن الرحيم

از آنجا كه منافقين خائن به هيچ وجه به اسلام معتقد نبوده و هر چه مي گويند از روي حيله و نفاق آنهاست و به اقرار سران آنها از اسلام ارتداد پيدا كرده اند، و با توجه به محارب بودن آنها و جنگهاي كلاسيك آنها در شمال و غرب و جنوب كشور با همكاريهاي حزب بعث عراق و نيز جاسوسي آنان براي صدام عليه ملت مسلمان ما، و با توجه به ارتباط آنان با استكبار جهاني و ضربات ناجوانمردانه آنان از ابتداي تشكيل نظام جمهوري اسلامي تاكنون، كساني كه در زندانهاي سراسر كشور بر سرموضع نفاق خود پافشاري كرده و مي كنند محارب و محكوم به اعدام مي باشند و تشخيص موضوع نيز در تهران با راي اكثريت آقايان حجه الاسلام نيري دامت افاضاته ( قاضي شرع) و جناب آقاي اشراقي ( دادستان تهران) و نماينده اي از وزارت اطلاعات مي باشد، اگر چه احتياط در اجماع است، و همين طور در زندانهاي مراكز استان كشور راي اكثريت آقايان قاضي شرع، دادستان انقلاب و يا داديار و نماينده وزارت اطلاعات لازم الاتباع مي باشد، رحم بر محاربين ساده انديشي است، قاطعيت اسلام در برابر دشمنان خدا از اصول ترديد ناپذير نظام اسلامي است، اميدوارم با خشم و كينه انقلابي خود نسبت به دشمنان اسلام رضايت خداوند متعال را جلب نمائيد، آقاياني كه تشخيص موضوع به عهده آنان است وسوسه و شك و ترديد نكنند و سعي كنند "اشداء علي الكفار" باشند. ترديد در مسائل قضائي اسلام انقلابي ناديده گرفتن خون پاك و مطهر شهدا مي باشد. والسلام

  

و اما نامه احمد خمینی به پدر جنایتکار!:

پدر بزرگوار حضرت امام مدظله العالي

پس از عرض سلام، آيت الله موسوي اردبيلي در مورد حكم اخير حضرتعالي درباره منافقين ابهاماتي داشته اند كه تلفني در سه سئوال مطرح كردند:

1 - آيا اين حكم مربوط به آنهاست كه در زندانها بوده اند و محاكمه شده اند و محكوم به اعدام گشته اند ولي تغيير موضع نداده اند و هنوز هم حكم در مورد آنها اجرا نشده است، يا آنهايي كه حتي محاكمه هم نشده اند محكوم به اعدامند؟

2 - آيا منافقين كه محكوم به زندان محدود شده اند و مقداري از زندانشان را هم كشيده اند ولي بر سرموضع نفاق مي باشند محكوم به اعدام مي باشند؟

3 - در مورد رسيدگي به وضع منافقين آيا پرونده هاي منافقيني كه در شهرستانهائي كه خود استقلال قضائي دارند و تابع مركز استان نيستند بايد به مركز استان ارسال گردد يا خود مي توانند مستقلا عمل كنند؟

فرزند شما، احمد

زير اين نامه نوشته شده :

بسمه تعالي

در تمام موارد فوق هر كس در هر مرحله اگر بر سر نفاق باشد حكمش اعدام است، سريعا دشمنان اسلام را نابود كنيد، در مورد رسيدگي به وضع پرونده ها در هر صورت كه حكم سريعتر انجام گردد همان مورد نظر است .

* * *

 

حالا برخی از دست اندرکاران دهه 60 بیایند و بنالند و برای توجیه رفتار خویش از چنین جنایتکاری - که شایسته تر آن بود که در دادگاه های بین المللی به عنوان جنایتکار جنگی محاکمه می شد – یک امام عارف راحل موحد مردم دار صبور بتراشند!
 
و نکته یی دیگر:

چه باید کرد؟

 

نگارنده پیش از این در یاد داشت روز دیدگاه – و نیز در چند گفت و کوی رادیویی – جزو نخستین افرادی بودم که نظریه تحریم سیاسی رژیم را مطرح کرده بودم. هر چند که بعدها برخی از فرصت طلب های سیاسی چون اکبر گنجی و ... با طرح همان مسائل، و بدون اشاره به طرح کننده این موضوع و البته تفاوت عمده در موضع و چرایی این طرح – به نام خویش در بوق و کرنا دمیدند!

نوشته بودم؛
 

تحریم سیاسی؛ راه چاره

پس چاره چیست و راه حل کدام است؟ به نظر نگارنده این سطور، تحریم های سیاسی نقشی بسیار تعیین کننده تر از تحریم های اقتصادی از خود بر جای خواهد گذاشت. چرا که اگر مبنای آن تحریم ها را نقض همیشگی حقوق بشر قرار دهیم، دیگر به هیچ روی قابل چانه زنی نیست. تمکین رژیم به حقوق بشر و مردم سالاری اگر شرایط ارتباط این رژیم با حکومت ها و دولت های دیگر تعیین گردد، و رژیم مجبور شود به آن تن دهد، این به معنی بحران عمده و اساسی در ارکان نظام خواهد بود. و تنها در چنین شرایطی است که امکان تغییر و تحولی اساسی در سرنوشت سیاسی ایرانیان را می توان به نظاره نشست. در همین راستا، در وهله نخست وظیفه سازمان ملل متحد و در وهله دوم، مسئولیت رژیم ها و دولت های دموکراتیک و به راستی مدافع حقوق بشر است که با طرح های جدید و جدی و با تکیه بر نقض حقوق بشر به تلاش برای انزوای این رژیم بپردازند. تحریم هایی که می تواند رژیم را – و نه مردم ایران را – از پای در آورد.

1. تعلیق عضویت ایران در سازمان ملل متحد به خاطر عدم تمکین و عدم رعایت مواد مصرح در اعلامیه جهانی حقوق بشر

2. احضار دیپلمات ها و سفرای کشورهای عضو سازمان ملل

3. قطع ارتباط هرگونه روابط سیاسی و ممانعت از ورود سردمداران رژیم به دیگر کشورها

4. به رسمیت نشناختن رژیمی که مشروعیت خود را نه از آراء مردم و حقوق مدنی آنان که از ساختار حکومتی و آمرانه ولایت فقیه می گیرد

 

 

و اما مورد دوم؛

 

جنگ ایران و عراق، و یا دفاع مقدس!

در این روزها طبق روال هر ساله، رژیم به هفته دفاع مقدس روی آورده است! بازماندگان، پیروان و دستیاران خمینی، در شهریورماه هر سال، یا یادآوری جنگ، بلندگوهای تبلیغاتی را به شدت پر سر و صدا می نمایند تا خود را مسنحق تداوم آن جنگ ویران گر بدانند. چنگی که بدون هیچ تردیدی خمینی و اعوان و انصارش در آتش افروزی آن سهم داشته اند.

جنگی که خمینی و شرکا، تداوم گر آن بودند. و در حیف و میل بیت المال مردم، و ویرانی منابع و معادن و صنعت ایران، و نیز در هم آشفتگی بنیاد اجتماعی و خانوادگی مردم در آن نقشی اساسی داشتند!

در آینده، از ماجراهای پشت پرده جنگ و آغازگران آن، با تکیه بر اسناد، بیشتر سخن خواهم گفت!

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علي فياض:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.