شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۷ تير ۱۴۰۱ - ۲۸ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

سردار همداني: چرا مي‌نويسيد شهيد همت با پوتين يك بسيجي آب خورد؟!!

ایسنا

همايش پيشكسوتان روحانيون رزمنده تهران بزرگ برگزار شد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در اين مراسم كه ديروز در مجتمع الغدير نيروي زميني سپاه برگزار شد،سردار همداني - فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) - طي سخناني با طرح اين سوال كه امروز در آستانه 30 سالگي دفاع مقدس قرار گرفته‌ايم و در جامعه‌ دو سوال از ما پرسيده مي‌شود، گفت: سوال اول اين است كه نتيجه اين همه جنگ و دستاورد دفاع مقدس چيست؟ كه بايد گفت: براي پاسخ دادن به اين سوال خيلي نيازي به سند و مدرك نيست. امروز هر كس مي‌تواند دستاورد دفاع مقدس را ببيند كه يكي از آن‌ها وضعيت كنوني عراق است.


وي ادامه داد: در 30 سال قبل دشمن با تجهيزات گسترده‌اي كه داشت به ما حمله كرد و چند شهر ما را مورد تجاوز قرار داد؛به طوري كه بعضي افراد هم كه آدم‌هاي خوب و دلسوزي بودند، گفتند تا تلفات بيش‌تر نشده، عقل حكم مي‌كند صلح كنيم؛ اما در همان روزها امام فرمودند اگر جنگ 20 سال هم طول بكشد، بايد تا آخرين قطره خون و تا آخرين نفر بايستيم و با اين جمله تكليف همه را روشن كردند.


سردار همداني گفت: در 30 سال گذشته ما هيچ نيروي دفاعي نداشتيم و دشمن با زمينه‌سازي قبلي به ما حمله كرد. اين در حالي بود كه هيچ كس حامي ما نبود؛ ولي 36 كشور كه امروز مشخص شده چه كشورهايي بودند، از عراق حمايت كردند. اما امروز بايد ديد ما چه هستيم و عراق چيست؟ عراق در ناامني به سر مي‌برد؛ ولي ايران امنيت دارد.


وي با بيان اين‌كه كشته‌هايي كه عراق در طول جنگ داده، دوبرابر ما بوده است،افزود: كشته‌هاي بعد از جنگ عراق از مرز يك ميليون گذشته است و عراق هنوز بعد از 30 سال بازسازي نشده، مشكل برق دارد و فقر در آن‌جا بيداد مي‌كند.


سردار همداني اظهار كرد: ايران امروز آزاد و مستقل است و عراق تحت سلطه قرار دارد؛ عراقي كه امروز ثروتش را به يغما مي‌برند و قصد هم ندارند بروند؛ زيرا از عكس‌هاي ماهواره‌يي كه ما مشاهده كرده‌ايم، آمريكايي‌ها پايگاه‌هايي به اندازه‌ي يك شهر درست كرده‌اند كه نشان مي‌دهد آن‌ها قصد ترك كردن عراق را ندارند.


وي با بيان اين‌كه دستور جنگ روي ميز رييس‌جمهور آمريكاست؛ اما جرأت نمي‌كند حمله كند، گفت: دشمن از دفاع مقدس مي‌ترسد؛ زيرا امروز مدل مقاومت شكل گرفته است و غزه، لبنان، فلسطين، بوسني و حتا عراق از اين مدل استفاده مي‌كنند.


سردار همداني يادآور شد: اگر ما امروز نتوانسته‌ايم فرهنگ دفاع مقدس را منتشر كنيم، به خاطر كوتاهي هنرمندان، خطبا و منبري‌هاي ماست.


او همچنين با طرح اين سوال كه در دوران دفاع مقدس جبهه براي جوانان چه كشش و جذبه‌اي داشت كه آن‌ها را به سوي خود مي‌كشاند، گفت: فضاي جبهه به گونه‌اي بود كه هر كس هم كه با ارزش‌هاي ديني فاصله داشت، وقتي در جبهه قرار مي‌گرفت، جبهه او را مي‌ساخت؛ زيرا آن‌جا خدا،امام حسين (ع) و حضرت زهرا (س) عشق بود و از غيبت و تهمت خبري نبود. محيط سالم بود و همين محيط سالم باعث تاثيرپذيري افراد مي‌شد.


وي ادامه داد:مردم به گذشته اجداد خود كه شهدا هستند، علاقه‌مندند و وقتي ما خاطره آن روزها را نمي‌گوييم،از ما سوال مي‌كنند كه چرا از خاطرات آن روزها نمي‌گوييد و مي‌آيند و در روزنامه‌اي مي‌نويسند شهيد همت به يك بسيجي گفت پوتينت را دربياور و وقتي او اين كار را كرد، همت با پوتين آب خورد. اين چرنديات چيست كه آن‌ها مي‌نويسند. ما خاطرات بسيار زيبايي از دوران دفاع مقدس داريم كه هر كدام مي‌تواند به تنهايي سوژه‌ي يك فيلم باشد.


در اين مراسم سردار محمدجعفر اسدي ـ معاون بازرسي ستادكل نيروهاي مسلح - گفت: مجاهد راه خدا كسي است كه از سلاح و غذاي خود استفاده كند و به جنگ در راه خدا بپردازد.


وي افزود: حظ دفاع مقدس را شهدا بردند و درود بر شرف آن‌ها كه براي ما سربلندي آفريدند.

منبع: ایسنا: 12 مهر 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایسنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.