شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۵ آوریل ۲۰۱۹سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

حمله به ساکنان اشرف
2 اطلاعیه شورای ملی مقاومت

همبستگی ملی

تصویر انتخاب دیدگاه است

 

در آستانه سفر مالکی به تهران، نیروهای عراقی به مجاهدین در اشرف حمله و ۱۰ تن را مجروح کردند

اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - بعد از ظهر امروز (یکشنبه ۲۵مهر), در آستانه سفر مالکی به تهران، نیروهای عراقی, با شلیک گلوله و همچنین با چوب و چماق به مجاهدین اشرف حمله کردند و ۱۰تن از آنان را مجروح و مصدوم نمودند. این یک پیش پرداخت به آخوندهای خونخوار حاکم بر ایران روز قبل از سفر مالکی به تهران است.

مالکی که برای حفظ منصب نخست وزیری با مخالفت گسترده داخلی و منطقه یی و بین المللی مواجه است, بیش از پیش به خدمتگزاری و خوش رقصی برای رژیم آخوندی روی آورده است.

این اقدام جنایتکارانه زمانی روی داد که نیروهای عراقی در یک عمل تجاوزکارانه یک برج دیدبانی جدید در قسمت شمالی اشرف نصب کردند. شماری از ساکنان که در مناطق اطراف حضور داشتند, نسبت به این اقدام غیر قانونی اعتراض نموده و خواستار توضیح شدند.
در پاسخ, نیروهای عراقی به فرماندهی سرهنگ دوم لطیف عبدالامیر هاشم العنابی و سروان احمد حسن خضیر و ستوان حیدر عذاب ماشی با چوب و چماقهایی که از قبل آماده کرده بودند به ساکنان حمله ور شدند.
حیدر عذاب یک مأمور سرسپرده رژیم آخوندی است که تا کنون بارها ساکنان اشرف را مورد تهدید و تعرض و ضرب و شتم قرار داده است.
این نیروها به خودروهای ساکنان نیز حمله کرده و شیشه های شماری از این خودروها را شکستند و به آنها آسیب زیادی وارد کردند.
لطیف عبدالامیر به صراحت اعلام کرده است دستور تمامی این اقدامات سرکوبگرانه را از کمیته سرکوب اشرف مستقر در نخست وزیری عراق و مزدوری به نام صادق از دفتر نخست وزیری دریافت می کند.

این اقدام جنایتکارانه در حالی است که روز
۱۳ اکتبر، در پاسخ به اعتراض مقامات ملل متحد و نیروهای آمریکایی، «یک منبع مسئول در نیروهای امنیتی دست اندرکار حفاظت از قرارگاه اشرف ... اعلام کرد نیروهایش قصد حمله به این قرارگاه را ندارند» (اصوات العراق).
اقدام تجاوزکارانه روز یکشنبه و مجروح و مصدوم کردن
۱۰ تن از ساکنان اشرف یکبار دیگر نشان می دهد نیروهای عراقی نه تنها صلاحیت حفاظت از ساکنان اشرف را ندارند، بلکه خود در حکم قاتلان آنها به حساب می آیند.

چیزی که ضرورت استقرار نیروهای آمریکایی و تیم ناظر دائمی یونامی در اشرف را مضاعف می کند. مقاومت ایران ضمن هشدار نسبت به تأخیر در این اقدامهای ضروری، بر مسئولیت نیروهای آمریکایی در حفاظت ساکنان اشرف در چارچوب معاهدات بین المللی و قرارداد این نیروها با یک به یک ساکنان اشرف تأکید می کند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۵مهر۱۳۸۹ (۱۷ اکتبر۲۰۱۰)

http://www.hambastegimeli.com/index.php?option=com_content&view=article&id=13128:-10-&catid=21:2010-01-17-21-49-36

 

شماره مجروحان حمله نیروهای عراقی به ساکنان اشرف به ۱۸نفر, از جمله زنان افزایش یافت

حمله به ساکنان اشرف- اطلاعیه شماره ۲

اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران  - شمار مجروحان حمله روز یکشنبه ۲۵مهر, نیروهای عراقی به ساکنان اشرف, به ۱۸تن از جمله تعدادی از زنان بالغ شد. این حمله بعد از ظهر روز یکشنبه, در آستانه سفر مالکی به تهران, با شلیک گلوله و همچنین با چوب و چماق صورت گرفت. بر اساس گزارشهای دقیق از درون رژیم آخوندی که به دست شورای ملی مقاومت رسیده است این حمله به طور مستقیم  به دستور شخص مالکی صورت گرفته است.
شلیک گلوله ها توسط واحد تحت فرماندهی ستوان حیدر عذاب ماشی صورت گرفت. او یک مأمور سرسپرده رژیم آخوندی است که تا کنون بارها ساکنان اشرف را مورد تهدید و تعرض و ضرب و شتم قرار داده است. عکس این مزدور و سربازان تحت فرمان او در حال شلیک ضمیمه است.
رهبران و نیروهای سیاسی عراقی اقدامهای جنایتکارانه نیروهای وابسته به نخست وزیری عراق را قویا محکوم نموده و از آن ابراز انزجار کرده اند. دبیر کل جنبش ملی عراق, دکتر صالح مطلک طی اطلاعیه یی «اقدام جدید نیروهای امنیتی عراقی علیه ساکنان اشرف و برقراری مواضع جدید نظامی در داخل کمپ خالی از سلاح و همچنین استفاده از سلاح برای ضرب و شتم و ایجاد رعب و وحشت را اعمالی تحریک آمیز و پیش پرداخت مالکی برای دیدار قریب الوقوع وی از تهران توصیف نمود».

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

http://www.hambastegimeli.com/index.php?option=com_content&view=article&id=13128:-10-&catid=21:2010-01-17-21-49-36

 

 

منبع: همبستگی ملی، 25 مهر 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
همبستگی ملی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.