شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۷ تير ۱۴۰۱ - ۲۸ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

اعلام اسامي برخي زمين‌خواران در شيراز

ایسنا

در پي اعلام اسامي برخي از اعضاي سابق ستاد نماز جمعه شيراز به عنوان زمين‌خوار توسط مدير املاك مسکن و شهرسازي استان فارس، آيت‌الله "محي‌الدين حائري شيرازي"، نماينده قبلي ولي‌فقيه در استان فارس و امام‌جمعه وقت شيراز، در نامه‌اي خطاب به رئيس قوه قضائيه، خواستار برخورد قاطع با متخلفان شده است.


به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه فارس، "کريمي"، مدير املاك مسکن و شهرسازي استان فارس پيش از اين در سومين جلسه کميته مبارزه با زمين‌خواري شهرستان شيراز، گفت: هم اكنون حکم ‌١٦٣ هکتار زمين تصرفي قطعي شده و آماده اجرا داريم.


وي افزود: اين احکام شامل ‌٩٩ هکتار از زمين‌هاي تصرف شده توسط «ه.ه.» ‌٩٠ هکتار در منطقه قلات، ‌١٦ هکتار در گلستان، ‌١٣ مورد حکم قطعي در صدرا، ‌١٦ هکتار حکم قطعي براي «س‌ر.م.» و حكم بازگشت براي ده‌ها هكتار تصرفي «ع.الف.» و «ع.ن.» صادر شده است.


در همين حال «ع.ن.»، رئيس سابق ستاد نماز جمعه شيراز، به دنبال اعلام اين خبر، با انتشار نامه‌اي مدعي شد: کليه فعاليت‌هاي انجام شده در اين ‌١٠ سال در مناصب فوق‌الذکر تحت اشراف و هدايت نماينده ولي‌فقيه در استان و امام‌جمعه وقت شيراز بوده است.


به گزارش ايسنا، در متن نامه رئيس سابق ستاد نماز جمعه شيراز آمده است: اينجانب پس از مسئوليت آموزش و پرورش ناحيه ‌٢ شيراز در تاريخ ‌١٥/١١/٧٦ با ابلاغ حضرت آيت‌الله حائري شيرازي، نماينده محترم ولي‌فقيه در استان فارس و امام جمعه محترم شيراز، به عنوان مسئول ستاد نماز جمعه شيراز منصوب شدم. در سال ‌١٣٨٧ طي حکم م/‌١٨٢ از طرف معظم‌له به سمت مديرعامل موسسه اقتصادي سازمان تبليغات اسلامي(احسان) منصوب شده، در سال ‌١٣٨٠طي حکم شماره دن/‌٩٥٢٢ مورخ ‌١٥/٩/٨٠ به عنوان مديرعامل موسسه فلاحت در فراغت فارس منصوب شدم و در سال ‌١٣٨٢ نيز طي حکم شماره ‌٧٢١٩- ‌٢٦/٧/٨٢ به عنوان دبير اجرايي بنياد بين‌المللي غدير منصوب گرديده و تا تاريخ ‌١٥/٢/٨٦ در همه سمت‌هاي فوق‌الذکر مشغول انجام وظيفه بوده‌ام و کليه فعاليت‌هاي انجام شده در اين ‌١٠ سال در مناصب فوق‌الذکر تحت اشراف و هدايت نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه وقت شيراز بوده است.


وي در نامه خود مدعي شد: تمامي فعاليت‌هاي اينجانب در اين مناصب ناشي و متاثر از شخصيت حقوقي و نه حقيقي و با هماهنگي کامل موسس محترم و هيات مديره محترم و صد البته بر اساس تاکيدات هميشگي معظم‌له، بر اساس مرّ قانون بوده و بديهي است که تمام فعاليت‌ها بر اساس مجوزهاي قانوني مراجع ذي‌صلاح مي‌باشد.(کليه مستندات قانوني مربوط به فعاليت‌ها موجود و قابل ارائه به مراجع قانوني است) و تمامي درآمدهاي اين فعاليت‌ها به حساب موسسه که متعلق به دفتر نماينده ولي‌فقيه در استان بوده، واريز گرديده و هزينه شده است و هر ساله حساب‌هاي اين موسسه مورد بررسي و حسابرسي قرار گرفته و صحت آن تائيد شده است.(کليه مدارک و مستندات در اين زمينه موجود است) بنابراين اينجانب در طول ‌١٠ سال فعاليت در مناصب فوق، به‌صورت شخصي، زميني يا وجهي دريافت نکرده‌ام که ‌متهم به زمين‌خواري گردم.


به گزارش ايسنا، آيت‌الله "محي‌الدين حائري شيرازي"، نماينده قبلي ولي‌فقيه در استان فارس و امام‌جمعه وقت شيراز، به دنبال انتشار اين نامه، در نامه‌اي خطاب به رئيس قوه قضائيه نوشته است:


رياست‌ محترم ‌قوه ‌قضائيه


حضرت ‌آيت‌الله ‌لاريجاني ‌دامت‌برکاته


با سلام ‌و احترام


«خلاف قانون و خلاف مقررات و خريد افراد براي عبور از قانون در هر صورت از ديد اينجانب مردود است. در مورد افرادي که در گذشته با اينجانب کار مي‌کردند، هيچ تفاوتي با ديگران نيست. بلکه مسئوليت آنان سنگين‌تر است. اگر خلاف ثابت نشود مفتري هر چند از مسئولين باشد، بايد معرفي و مجازات شود


به گزارش ايسنا، "حسين قاسمي"، فرماندار شهرستان شيراز، در سومين جلسه کميته مبارزه با زمين‌خواري شهرستان، با انتقاد از عملکرد برخي احزاب و رابطه آنها با زمين‌خواران، گفت: برخي از اين زمين‌خواران و غارتگران مي‌آيند به من مي‌گويند ما اهل خمس هستيم؛ فکر مي‌کنند همه مردم شهر خوابند و پشت‌پرده‌هاي تصرفات آنان را نمي‌بينند، اموال غصبي و دزدي که خمس ندارد.


به گفته فرماندار شيراز، هم اكنون برخي از احزاب با زمين‌خواران دست در دست يکديگر دارند و براي بعضي احزاب، دفتر کار چند ميليوني خريداري کرده‌اند که از اين افراد بايد پرسيد زمين‌خواران شاخه‌اي از احزاب هستند يا برعکس؟!


قاسمي، زمين‌خواري را يکي از معضلات بزرگ شيراز دانست و اظهار كرد: در بسياري از مناطق شهرستان شيراز به خصوص مناطقي همچون صدرا، قلات، گويم، سياخ دارنگون و...، افرادي با سوءاستفاده از سوءمديريت برخي از مديران، اقدام به زمين‌خواري در اين مناطق کرده‌اند که وضعيت بسيار نگران‌کننده‌اي را ايجاد کرده است.


وي با اشاره به اينکه برخورد با زمين‌خواران بايد قاطع و محکم باشد، گفت: نبايد بگذاريم عده‌اي سودجو آبروي شيراز را به راحتي ببرند، بلکه بايد جلوي کساني که کار غيرقانوني انجام مي‌دهند و با گردن‌کلفتي جلو مي‌روند، قاطع و محکم بايستيم و در اين راستا دستگاه‌هاي مربوط و نيروي انتظامي و دستگاه قضايي نيز احکام صادره را با قاطعيت اجرا كنند تا مناطق را از دست جانوراني که تنها زمين مي‌خورند، نجات داد.


قاسمي اضافه كرد: از طرفي اين دستگاه‌ها نيز اسامي زمين‌خواران را اعلام و اطلاع‌رساني کنند و در بدترين شرايط موجود نيز مبارزه با اين افراد را رها نکنند.


وي همچنين با اشاره به وضعيت زمين‌خواري در شهر صدرا، گفت: شهر صدرا نيز وضعيت بسيار نگران‌کننده‌اي دارد و زمين‌خوارن به جان صدرا افتاده‌اند که اگر براي اين روند چاره‌اي انديشيده نشود، مجبور هستيم به خاطر حفظ حرمت فيلسوف مشهور "صدرالمتالهين" که نامش بر روي اين شهر است، نام آن را عوض كنيم.


به گزارش ايسنا، "محمدحسن حائري شيرازي"، رييس دفتر نماينده قبلي ولي‌فقيه در استان فارس و امام‌جمعه وقت شيراز، در آذرماه ‌٨٦ با انتشار نامه‌اي در مطبوعات فارس، «ع.ن.»، رئيس سابق ستاد نماز جمعه شيراز را، از سمت‌هاي خود بركنار كرده بود.

منبع: ایسنا: 26 مهر 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایسنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.