شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ -  ۸ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

رسانه‌های خبری فرانسه خبر مراسم تشییع بانوی بزرگ هنر ایران را منتشر کردند

سایت مجاهدین


مراسم تشییع و خاکسپاری خانم مرضیه، بانوی هنر ایران، در رسانه‌های خبری فرانسه بازتاب گسترده یافت.
خبرگزاری فرانسه، طی گزارشی که همزمان به زبانهای فرانسه، انگلیسی و عربی منتشر کرد، نوشت: ستاره موسیقی ایرانی، ‌ اشرف السادات مرتضایی، ”مرضیه“، روز دوشنبه در شمال پایتخت فرانسه با حضور تعداد بی‌شماری از اعضای مقاومت ایران به‌خاک سپرده شد.
گزارشگر خبرگزاری فرانسه در گزارش خود افزود: … مرضیه که روز
۱۳اکتبر در یک بیمارستان پاریس درگذشته بود، در گورستان اورسوراواز با حضور صدها تن، از جمله مریم رجوی، رئیس شورای ملی مقاومت ایران، که مرضیه عضو آن بود و محمد شمس، رهبر ارکستر تبعیدی ایرانی، که برای مرضیه آهنگ می‌ساخت، به‌خاک سپرده شد. تصویری از مرضیه، با گیسوان سفیدی که به پشت بسته شده بود و با لبخندی که تمام چهره‌اش را پوشانده بود، در گورستان قرار داده شده بود.
سایت شبکه فرانس
۲۴ ، تلویزیون بین‌المللی فرانسه، روزنامه‌های لاکروا و لوپوئن نیز گزارشهایی از مراسم خاکسپاری بانوی هنر ایران منتشر نمودند. فرانس ۲۴ ، شبکه بین‌المللی فرانسه، در سایت خود نوشت: مراسم رنگ و بوی سیاسی داشت. آیت‌الله جلال گنجه‌ای که مراسم دعا را پیش می‌برد، گفت: «شما تا آخرین دقیقه در نبرد علیه رژیم آخوندها با قدرت در میدان بودید»، در همین حال مریم رجوی خاک اشرف را در داخل گور می‌پاشید. روزنامه لاکروا نیز با اشاره به سابقه و محبوبیت هنری خانم مرضیه، نوشت: وی که بعد از انقلاب اسلامی در سال ۱۹۷۹ وادار به سکوت شد، در سال ۱۹۹۴ ایران را ترک گفت و اعلام کرد در کنار مجاهدین خلق، جزء اصلی شورای ملی مقاومت ایران، قرار گرفته است. مرضیه که در حضور ملکه الیزابت دوم، ژنرال دوگل، رئیس‌جمهور فرانسه و ریچارد نیکسون، رئیس‌جمهور آمریکا آواز خوانده بود، در آوریل ۲۰۰۶ در پاریس نیز کنسرتی برگزار کرده بود.

منبع: سایت مجاهدین: 26 مهر 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
سایت مجاهدین:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.