شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

يكشنبه ۵ تير ۱۴۰۱ - ۲۶ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

صالحي: نزديك به 30 كيلوگرم سوخت 20 درصد در كشور توليد كرده‌ايم

ایسنا

رييس سازمان انرژي اتمي در پاسخ به سوال خبرنگار ايسنا، در ارتباط با اين‌كه تاكنون چه مقدار سوخت 20 درصد در كشور توليد شده است، گفت: تاكنون نزديك به 30 كيلو گرم سوخت 20 درصد در كشور توليد شده است.


به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) علي‌اكبر صالحي در جمع خبرنگاران درباره معدن بندرعباس كه از آن اورانيوم استخراج مي‌شود نيز اظهارداشت: ما طول عمر بندرعباس را بيشتر كرده‌ايم؛ چرا كه همزمان با استخراج، اكتشاف نيز انجام مي‌دهيم. همين طور كه اكتشاف انجام مي‌دهيم به رگه‌هاي خوبي دست پيدا كرده‌ايم و مقدمات استخراج آنها را فراهم مي‌كنيم.


وي در پاسخ به اين سوال كه آيا معادن ديگري نيز براي استخراج اورانيوم اكتشاف كرده‌ايم يا نه؟ گفت: در معدن ساغند اين كار را انجام مي‌دهيم، ولي هنوز استخراجي انجام نشده است و كارهاي زيرزميني مربوط به آن را داريم انجام مي‌دهيم و كارهاي مربوطه را سرعت بخشيده‌ايم.


وي هم‌چنين به معدن ناريگان نيز اشاره كرد و گفت: ناريگان نيز معدن خوبي است، مقدمات لازم براي كار فراهم شده، ولي استخراجي صورت نگرفته است و فقط در حال حاضر در معدن بندرعباس استخراج صورت مي‌گيرد.


رييس سازمان انرژي اتمي هم‌چنين در مورد تاريخ مذاكرات با گروه وين اظهار كرد: هنوز آنها تاريخ رسمي به ما اعلام نكرده‌اند و فقط اعلام نظر رسانه‌اي شده است.

منبع: ایسنا، 28 مهر 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایسنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.