شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱ مه ۲۰۱۹سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ارتش سایبری ایران برای حمله ای بزرگ به کامپیوترها آماده می شود

همبستگی ملی

روزنامه واشینگتن تایمز زیر عنوان "هکرها در حال خرید شبکه بدافزار" و با سوتیتر "مظنون به حمایت از ایران" می نویسد ماموران امنیتی می گویند یک گروه هکری، که خود را ارتش سایبری ایران می نامد، برای اشاعه ایمیل های مخرب و پخش نرم افزارهای آسیب رسان موسوم به بدافزارها، در حال خرید شبکه ای از کامپیوترهای آلوده، و فروش آنها به خلاف کاران سایبری است.
سایت صدای آمریکا به نقل از واشینگتن تایمز می نویسد:
اویو رعف
Aviv Raff،  از شرکت امنیت کامپیوتری سکولرت، به واشینگتن تایمز گفت این گروه برای تحت کنترل درآوردن کامپیوترهای سالم و قابل اعتماد استفاده کنندگان از اینترنت، و افزودن آنها به شبکه ای از کامپیوترهای آلوده در سیستم خود، موسوم به بوتنت botnet یا ربات نتورک robot network ، آسیب پذیری یک نرم افزار ویژه بلاگ نگاری موسوم به وردپرس (Wordpress) را مورد بررسی و اکتشاف قرار داده است، که یک نرم افزار معروف و مورد علاقه عموم است.


او می گوید بوتنت (botnet) یکی از صدها شبکه تحت کنترل گروه های هکر و خلافکاران اینترنتی در گوشه و کنار جهان است که می تواند برای انجام حمله ای اینترنتی علیه مخالفان دولت تهران مورد استفاده قرارگیرد.
اغلب ماموران امنیتی، ارتش ساِیبری ایران، با واژه مخفف
ICA را یک گروه هکری دارای انگیزه های سیاسی طرفدار ایران می شناسند، اما مدرکی حاکی از مرتبط بودن آن با دولت تهران در دست نیست . تقریبا یک سال پیش گروهی با استفاده از همین نام با حمله به شبکه اجتماعی تویتر مستقر در آمریکا، و بعد با حمله به موتور جستجوگر آن زمان چین، موسوم به بایدو (Baidu) ، برای مدتی کوتاه بازدیدکنندگان از این سایت ها را به سایت هائی فرستاد که پرچم ایران، شعارهای ناسیونالیستی و تصاویر ضد آمریکائی و ضد اسرائیلی را نشان می داد.
آقای رعف می گوید گرچه ما مطمئن نیستیم که آنها واقعا ایرانی هستند اما می دانیم که حامیان رژیم ایران هستند.
تابستان امسال، ارزیابی ماموران امنیتی حکایت از آن داشت که کرم اینترنتی موسوم به استاکس نت، با برخورداری از ویژگی حمله به سیستم های کنترل صنعتی، یک واحد اتمی ایران را به قصد خرابکاری هدف گرفته است.

منبع: همبستگی ملی: 5 آبان 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
همبستگی ملی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.