شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ -  ۴ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

فریبکاری لو‌رفته مالکی برای غصب نخست‌وزیری و تکذیب العراقیه

سایت مجاهدین

خبر دروغین توافق فراکسیونها بر سر نخست‌وزیری مالکی که توسط لیست مالکی اعلام شد، به یک رسوایی برای باند مالکی تبدیل گردید و به‌شدت از سوی العراقیه تکذیب شد.

به‌دنبال اظهارات عبدالهادی الحسانی، عضو لیست مالکی، در مصاحبه با تلویزیون الجزیره که مدعی شد نمایندگان فراکسیونهای سیاسی عراق در جلسه‌ای در بغداد در کادر ابتکار مسعود بارزانی بر کاندیداتوری مجدد نوری المالکی برای منصب نخست‌وزیری توافق کردند، رهبران لیست العراقیه به‌شدت این خبر را تکذیب کردند.

دکتر ظافرالعانی، فتاح الشیخ و جمال البطیخ، از رهبران العراقیه و هانی عاشور، مشاور حقوقی العراقیه، این خبر را تکذیب کردند.
سخنگوی رسمی العراقیه میسون دملوجی این خبر را تکذیب کرد و گفت: العراقیه تقسیم مسئولیتهای اصلی دولت عراق و رزرو کردن آنها برای شخصیتهای معین طبق تمایلات فراکسیونهای آنها را رد می‌کند.
وی گفت: العراقیه در حکومت آینده، مشارکت شکلی نخواهد داشت. بنابراین مشارکت العراقیه با مراعات استحقاق انتخاباتی آن است و هدف، تشکیل یک حکومت مشارکت ملی است که حافظ قانون اساسی باشد.
هم‌چنین حیدر الملا خبرهای مربوط به قبول دست‌یابی به تعدادی از مناصب کلیدی در مقابل حمایت از نخست‌وزیری نوری المالکی را تکذیب کرد.

منبع: سایت مجاهدین، 16 آبان 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
سایت مجاهدین:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.