شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ -  ۶ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

از انتقال یک زن مبتلا به بیماری سرطان تیروئید به بیمارستان جلوگیری شد

سایت مجاهدین

نیروهای تحت امر مالکی از انتقال یک زن مبتلا به بیماری سرطان تیروئید به بیمارستان جلوگیری می‌کنند


در یک اقدام ضدانسانی، نیروهای عراقی تحت امر مالکی برای چندمین بار از انتقال خانم الهام فردی‌پور، ۴۴ساله، مبتلا به سرطان تیروئید، به بیمارستان جلوگیری کردند.

براساس قرار پزشک معالج، وی می‌بایست از روز
۱۸آبان به مدت 3روز برای یدتراپی، در بیمارستان بستری می‌شد. نیروهای عراقی و مسئولان عراقی بیمارستان اشرف نیز از قبل با انتقال خانم فردی‌پور و یک نفر دیگر از ساکنان برای ترجمه و پرستاری از وی موافقت کرده بودند. اما دوشنبه‌شب، ۱۷آبان، از طرف عمرخالد تمیمی، رئیس بیمارستان اشرف، اطلاع دادند که او می‌بایست بدون مترجم و پرستار و فقط همراه با سربازان عراقی به بیمارستان برود. همان سربازانی که عاملان کشتار و محاصره جنایتکارانه ساکنان اشرف هستند.

روشن است این وضعیت برای یک زن بیمار، آن هم در شرایط شیمی‌تراپی، با همه عوارض آن، مطلقاً غیرقابل قبول است و در نتیجه و به ناچار خانم الهام فردی‌پور مجبور شد قرار بیمارستان را لغو کند.
عمر خالد که مدتهاست در مراجعه بیماران به بیمارستان و دسترسی آنان به خدمات پزشکی کارشکنی می‌کند، در لباس پزشکی مقاصد شوم و سرکوبگرانه مالکی و کمیته سرکوب اشرف در خدمت به فاشیسم دینی حاکم بر ایران را پیش می‌برد.

خانم فردی‌پور در روز
۱۱مرداد ۸۹ در نامه‌یی به آقای اد ملکرت، نماینده ویژه دبیرکل در عراق، ضمن تشریح ممانعت از معالجاتش نوشت: «وقتی اعتراض کردم، عمرخالد برای تهدید و ساکت کردن من با رئیس پلیس تماس گرفت و یک گروه ۱۲نفره مسلح وارد بیمارستان شدند، به‌طوری‌که من مجبور شدم از رفتن به بیمارستان صرفنظر کنم… در کجا سربازان با سلاح وارد بیمارستان می‌شوند و بیماران را تهدید می‌کنند. بیماران در بیمارستان اشرف امنیت ندارند و هیچ‌کس هم پاسخگو نیست».

نیروهای عراقی تحت امر مالکی و عمر تمیمی در موارد متعدد از دسترسی بیماران صعب‌العلاج به امکانات پزشکی جلوگیری کرده‌اند. این اقدامها باعث وخیم و غیرقابل علاج شدن بیماری آنان شده‌اند.

اینها یک طرح برنامه‌ریزی شده برای شکنجه و کشتار ساکنان است و در عداد جنایت علیه بشریت محسوب می‌شود و قابل تعقیب در محاکم بین‌المللی است. مقاومت ایران، دبیرکل شورای امنیت و نماینده ویژه دبیرکل ملل ‌متحد و یونامی و هم‌چنین دولت و نیروهای آمریکایی را به اقدام فوری برای لغو محاصره ضدانسانی اشرف که قریب به 2سال است ادامه دارد، به‌ویژه تأمین آزادی کامل و بدون قیدوشرط ساکنان به خدمات پزشکی فرا می‌خواند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۹آبان ۱۳۸۹ (۱۰نوامبر ۲۰۱۰)


 


 

منبع: سایت مجاهدین، 19 آبان 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
سایت مجاهدین:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.