شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ -  ۴ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

هزاران شهردار فرانسه:
به محاصره پایگاه اشرف پایان دهید

رادیو فرانسه

5000 شهردار در فرانسه با امضای فراخوانی خواستار پایان دادن به محاصره پایگاه اشرف شدند که در آن 3500 هوادار شورای ملی مقاومت ایران به سر می برند.
از جمله آنها شهردار محله یکم پاریس است که امروز، چهارشنبه، در سالن این شهرداری چندین دفتر قرار داده که در آن امضای شهردارهائی با دیدگاههای سیاسی گوناگون در حمایت از مریم رجوی، رئیس شورای یاد شده که مجاهدین خلق یکی از شاخه هایش هستند، دیده می شود. این شهرداران اردوگاه اشرف را "شهر خواهرخوانده" خطاب می کنند که به گفته آنان سمبل آزادی خواهی ایرانیان است. آنها همچنین از دبیر کل سازمان ملل می خواهند از جابجائی اجباری ساکنان اردوگاه به داخل خاک عراق و اعمال خشونت علیه آنان جلوگیری کند. پایان دادن به محاصره این پایگاه یکی دیگر از خواست های این شهرداران است.
مریم رجوی در واکنش به این ابتکار گفت : "این ابتکار نشان می دهد که نمایندگان مردم فرانسه آزادی مردم ایران را مبارزه ای با بنیاد گرائی، بربریت و بی رحمی می دانند و خواستار برقرای صلح، دمکراسی و لائیسیته هستند."
خبرگزاری فرانسه می نویسد : اردوگاه اشرف که در 80 کیلومتری شمال بغداد واقع شده، در سالهای 1980 به وجود آمد و هم اکنون 3400 مخالف رژیم ایران را در خود جای داده است.
در آن زمان صدام حسین این اردوگاه را بدین دلیل در اختیار مجاهدین خلق گذاشت تا همراه با او با رژیم ایران مبارزه کنند.
ساکنین اردوگاه اشرف در سال 2003، پس از سقوط صدام حسین توسط نیروهای آمریکائی خلع سلاح شدند و سپس کنترل این اردوگاه را به نیروهای امنیتی عراقی سپردند که مسئولانشان روابط خوبی با تهران دارند.
گفتنی است که مجاهدین خلق در فهرست گروههای تروریستی آمریکا قرار دارند.

منبع: رادیو فرانسه: 3 آذر 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رادیو فرانسه:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.