شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ -  ۸ ژوئیه ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
دو روز پیش فرمانده بسیج رژیم "جمهوری اسلامی" و علی خامنه ای – که به پاداش نقش فعال در سرکوب جنبش دانشجویی 18 تیر 1378 و علارغم جنجال هایی که به پا شد، و مدتی حتی سخن از محاکمه اش در میان بود، از سوی خامنه ای به ریاست سازمان بسیج منصوب شد – دیگر بار طبق معمول در فشانی فرموده و به خاطر تحریم ها به رقص و پایکوبی پرداخته و خواستار افزایش این تحریم ها شده است! این "آدم" فرموده است: «خدا را شکر می‌کنم که کشورمان در تحريم است. دعا کنيم که هر روز تحريم‌ها بيشتر شود.» و سپس در ادامه افاضه فرموده که: «اگر دانشگاه‌های کشورمان از نظر علمی به پيشرفت‌های بالايی برسند اين تحريم‌ها به نفع ما خواهد بود.» " charset="utf-8" dir="rtl" style="text-align:right">فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

از «برکات» تحریم ها!
علی فیاض

علي فياض

"از کرامات شیخ ما این است که شیره را خورد و گفت شیرین است"!

دو روز پیش فرمانده بسیج رژیم "جمهوری اسلامی" و علی خامنه ای – که به پاداش نقش فعال در سرکوب جنبش دانشجویی 18 تیر 1378 و علارغم جنجال هایی که به پا شد، و مدتی حتی سخن از محاکمه اش در میان بود، از سوی خامنه ای به ریاست سازمان بسیج منصوب شد – دیگر بار طبق معمول در فشانی فرموده و به خاطر تحریم ها به رقص و پایکوبی پرداخته و خواستار افزایش این تحریم ها شده است! این "آدم" فرموده است:  «خدا را شکر می‌کنم که کشورمان در تحريم است. دعا کنيم که هر روز تحريم‌ها بيشتر شود.» و سپس در ادامه افاضه فرموده که: «اگر دانشگاه‌های کشورمان از نظر علمی به پيشرفت‌های بالايی برسند اين تحريم‌ها به نفع ما خواهد بود.»

حالا چه رابطه ای بین پیشرفت دانشگاه ها، و ارتباطات سیاسی، فرهنگی و داد و ستد اقتصادی کشورها با هم وجود دارد، این را باید از این سردار جلیل القدر عظیم الشان پرسید. آیا پیشرفت علمی و توسعه دانشگاه، و حتی اختراع و ابداع به معنی تعطیل و بی اثری ارتباطات جهانی در زمینه های گوناگون خواهد بود؟!! بدون تردید عربده کشی ها و شاخ و شانه نشان دادن های عوامل ریز و درشت رژیم، آن هم بدون اندیشه و تفکر، تنها و تنها نشان از بی سوادی، کج فهمی و جهالت آنها دارد! و گر نه چه پیوندی می تواند بین پیشرفت علم و دانش و دانشگاه با قطع ارتباط با دیگر کشورها و پذیرش تحریم های اقتصادی داشته باشد؟ آیا این توهمات و تخیلات ناشی از یک ذهن بیمار و مریض روانی نیست؟ بدون تردید همه ی این توهمات و تخیلات، ناشی از ذهنیت بیمار، خود سرانه، خودمحورانه و استبداد پروری است که رنج مردم ایران زمین را به هپای گنج خود نادیده می انگارد.

وقتی جنگ برای خمینی نعمت باشد، چرا برای بزغاله های او تحریم های اقتصادی نعمت نباشد. و این یعنی که گور پدر مردم. ما هر کاری دلمان می خواهد انجام می دهیم. بگذاریم دنیا ما را تحریم کند. به ما گردانندگان حکومت چه آسیبی می رسد؟ تا دلتان بخواهد خدا گاز و نفت در اختیار ما قرار داده است!

رییس بسیج خامنه ای، مجموعه اقدامات دشمنان حکومت ایران علیه آن را بی تاثیر دانسته و تاکید کرده که: "بخش اعظم انرژی جهان زیر پای پیروان حضرت آیت الله خامنه ای، ولی امر مسلمین و شاهرگ‌های حیاتی دنیا در دست پیروان ولایت است."

و این در در حالی است که حتی مهدی کروبی، با ابراز نگرانی از تحریم ها گفته بود تحریم ها  به نفع  سپاه پاسداران و  جناحی از  حاکمیت است.

او گفته بود: «معتقدم بخشی از حاکمیت و سپاه پاسداران به دنبال تحریم هستند چون در تحریم به سودهای کلان و نجومی دست پیدا می‌کنند و این مردمند که متضرر می‌شوند».

اما مقامات رژیم جمهوری اسلامی معتقد هستند که تحريم های بين المللی تاثيری بر ايران ندارند، در صورتی که به گفته ی نهاونديان، رئيس اتاق بازرگانی ايران: تحريم ها باعث شده هزينه واردات کالا به ايران ۱۵ تا ۳۰ درصد افزايش يابد.

حتی موجودی چون خامنه ای نیز این را می داند که؛ تحریم و فشار اقتصادی علیه ایران را "خسته کردن مردم از جمهوری اسلامی" می داند!

 

و اما از "برکات" و پیامدهای این تحریم ها، ساخت و پاخت های بی حساب و کتابی است که بر اساس آنها، از جیب مردم ایران به جیب کشورهایی سرازیر می شود که با هزاران شرط و شروط منافع ملی مردم ایران را به بازی می گیرند. و جنایتکاران و حاکمانی که برای حفظ موجودیت خویش، به تنها چیزی که نمی اندیشند، منافع ملی است.

پیش از این هم گفته بودیم که این تحریم ها، اثر قابل توجهی بر جنبش اجتماعی ایران ندارند. البته نه که هیچ تاثیری نداشته باشند. مردم ما سال هاست که با فقر، با گرانی و سرکوب گام به گام پیش رفته اند. در مواردی به آن عادت کرده اند و در مواردی دیگر علیه آن برخاسته و اعتراض کرده اند. اما آنچه در جامعه و روند توسعه و تکامل آن مشاهده می شود، فشاری است که بر توده های مردم وارد می شود، و هیچ نتیجه ای نیز بر آن مترتب نیست. آخوندها و همپالکی هایشان، از یک سوی با توجیه فقر و گرانی، که آن را به گردن غرب و تحریم ها می اندازند، و از سوی دیگر با به تاراج گذاشتن منابع مادی و منافع ملی سعی می کنند از آن "خوان یغما"، قطره ای ناچیز را در شریان های اقتصادی تزریق کنند، تا به انفجار اجتماعی نیانجامد. آنها با تکیه بر اقیانوس بی کران نفت و گاز و دیگر فرآورده های صنعتی و کشاورزی، و در پرتو این تحریم ها تنها واکنشی که از خود نشان می دهند به حراج گذاشتن گاز و نفت و ... ایران است. آنها مطمئن هستند که تا هنگامی که این منابع به انتها نرسیده اند، می توان با فروختن آنها به بهای ناچیز، بسیاری از کمبودهای اقتصادی را جبران کرد! این است که در پرتو این تحریم ها به ننگ هر نوع رابطه و قراردادی تن در می دهند، تا چند صباحی بیش به حاکمیت ننگین خویش ادامه دهند. این است که به قراردادهایی نفرت انگیز و وطن فروشانه تن در می دهند. و این است که یک بسیجی فالانژ و چماقدار قداره بند، با خاطری آسوده دست به دعا بر می دارد که باز هم تحریم کنند!

زد و بندهای پنهانی و دور از چشم مردم، و افتادن قراردادها و انحصارهای اقتصادی در دست نیروهای امنیتی و نظامی، خود به تنهایی حکایت از محرمانه بودن این بند و بست های اقتصادی دارد. قراردادهایی که در یک جامعه ی دموکراتیک بایسته است تمامی مواد، بندها و پاراگراف های افتصادی - سیاسی آن در معرض دید افکار عمومی و شهروندان قرار گیرد؛ چرا که این تک تک شهروندان – اعم از رهبر گرفته تا یک کارگر و کشاورز به طور یک سان - هستند که صاحبان اصلی منابع و منافع ملی به شمار می روند. تنها در رژیم های ضد مردمی و ضد دموکراتیک است که بند و بست ها پنهانی و مردم "نامحرم" به شمار می روند و لاجرم، قراردادها و بند و بست ها نیز باید پنهانی و همراه با مخفی کاری صورت پذیرد. و این یکی از نشانه های شاخص جدایی و بیگانگی ها حکومت ها از خلق هاست. و این است که در رژیم های جنایت پیشه و ضدمردمی چون رژیم جمهوری اسلامی، این قراردادها و بذل و بخشش ها باید توسط نیروهای امنیتی و انتظامی صورت پذیرد تا نامحرمان که مردم باشند، از آنها آگاه نشوند! پس درود بر تحریم ها!

 

alifayyaz@live.se

www.fayyaz.blogsky.com

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علي فياض:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.