شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ -  ۴ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

درپی ترور دو دانشمند هسته ای، ایران "سیا" و "موساد" را متهم می کند

رادیو فرانسه

وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران در گفتگوئی با تلویزیون دولتی ایران گفت استکبار جهانی ، موساد وسیا دشمنان ملت ایرانند و می خواهند مانع پیشرفت علمی ملت ایران شوند. دفترمحمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری اسلامی ایران، نیز با صدور بیانیه ای ترور این دو دانشمند را کار "صهیونیسم و استکبار جهانی" دانست.

مصطفی محمد نجار، وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران، سازمان های جاسوسی آمریکا و اسرائیل - "سیا" و "موساد"- را به عنوان عوامل ترور دو دانشمند هسته ای ایران در روز جاری (دوشنبه) معرفی کرد.
محمد نجار با تأکید بر این نکته که دشمن با این حرکات نشان می دهد که مخالف دانش و پیشرفت ملت ایران است افزود دشمن به علت آن که تا کنون با تهدید و ارعاب نتوانسته است کار خود را پیش ببرد و جلوی پیشرفت ملت ایران را بگیرد، دست به چنین عملیات کوری می زند و طبل رسوائی خود را به صدا در می آورد.
وزیر کشور در گفتگوئی با تلویزیون دولتی ایران گفت استکبار جهانی ، موساد وسیا دشمنان ملت ایرانند و می خواهند مانع پیشرفت علمی ملت ایران شوند.
مصطفی محمد نجار گفت اقدام مذبوحانه و تروریستی دشمنان علیه دو استاد دانشگاه نشان دهندۀ ضعف و زبونی و ذلت آنان است اما به کوری چشم آنان، ملت ایران راه خود را با قوت و قدرت ادامه می دهد.
دفتر محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری اسلامی ایران، نیز با صدور بیانیه ای ترور این دو دانشمند را کار "صهیونیسم و استکبار جهانی" دانست و اعلام کرد که خون مجید شهریاری مدعیان دموکراسی و حقوق بشر را رسواتر و صهیونیست های تروریست و حامیان استکباری آنان را بی آبروتر می کند."
در بخش دیگری از این بیانیه می خوانیم "ترور دانشمندان ایرانی نشانۀ ورشکستگی خودخواهان و سلطه جویان بین المللی است که با آگاهی از هزیمت خود در برابر پیشرفت های علمی، سیاسی و اقتصادی کشور ایران صرفاً به انتقام جوئی از ملت عزیز ایران روی آورده اند."
کاظم جلالی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ترور های امروز را توطئه ای علیه برنامۀ هسته ای ایران دانست و ضمن تأکید بر این که پشت صحنۀ این حوادث روشن است گفت دستگاه های ذیربط در حال بررسی موضوع هستند و جزئیات آن به اطلاع مردم خواهد رسید. کاظم جلالی در دنبالۀ سخنان خود گفت ترور دانشمندان هسته ای در آستانۀ از سرگیری مذاکرات میان ایران و گروه موسوم به (١+٥) برای تأثیرگذاری بر این مذاکرات صورت گرفته است اما این عملیات کور نمی تواند بر ارادۀ ملت ایران اثر بگذارد.
در دو سوء قصد تروریستی امروز در تهران مجید شهریاری و فریدون عباسی، دو استاد دانشگاه شهید بهشتی و متخصص هسته ای، هدف انفجار دو بمب واقع شدند.
مجید شهریاری در این سوء قصد کشته و فریدون عباسی زخمی شد. عوامل ترور با استفاده از موتورسیکلت خودرو های حامل این دو تن و همراهان شان را هدف گرفته بودند. در این دو ترور همسر و راننده مجید شهریاری و همسر فریدون عباسی نیز مجروح شدند.

منبع: رادیو فرانسه: 9 آذر 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رادیو فرانسه:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.