شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ -  ۴ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

تحصن فعالین زن در برابر سازمان ملل در حمایت از نسرین ستوده

رادیو فرانسه

گروهی از فعالان حقوق زنان ایران، با انتشار بیانیه ای نسبت به وضعیت نسرین ستوده، وکیل دادگستری که از روز 13 شهریور به علت فعالیت های حقوق بشری دستگیرشده و در اعتراض به عدم رعایت قوانین از روز 13 آذر ماه دست به اعتصاب غذای خشک زده، ابراز نگرانی کرده اند.
امضاکنندگان این بیانیه، ضمن درخواست همبستگی از کلیه آزاداندیشان، فعالان حقوق زن و آنچه از آن با نام اعضای خانواده جهانی حقوق بشر یاد شده، اعلام کرده اند که در حمایت از نسرین ستوده و اعتراض به تضییع حقوق قانونی این زندانی سیاسی، از تاریخ دوشنیه 20 دسامبر در مقابل در ورودی سازمان ملل متحد در شهر ژنو دست به تحصن خواهند زد.

در متن این بیانیه آمده است "طبق مقررات ایران، پس از شروع محاکمه، نگهداری زندانی در سلول انفرادی ممنوع است. اما خانم ستوده از نخستین روز بازداشت تاکنون یعنی بیش از صد و سه روز، در سلول انفرادی به سر برده و به درخواستهای مکرر او و وکلایش برای آزادی به قید وثیقه، توجهی نشده است".

شیرین عبادی، خدیجه مقدم، منصوره شجاعی، پروین اردلان، شادی صدر، آسیه امینی، محبوبه، عباسقلی زاده امضاکنندگان این بیانیه هستند.


خانم منصوره شجاعی، از فعالین حقوق زنان ایران در گفتگو با رادیوی بین المللی فرانسه توضیحات بیشتری در خصوص اهداف این تحصن می دهد.

منبع: رادیو فرانسه: 27 آذر 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رادیو فرانسه:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.