شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ -  ۸ ژوئیه ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

نگرانی از حذف اکبر بهرمانی رفسنجانی،
و یا تطهیر او؟

علی فیاض

علي فياض

جملات زیر از آقای مسعود بهنود – که برای ایشان احترام هم قائل هستم – می باشد:

"گمانم از روی شواهد می‌توان گفت که کليد پروژه حذف هاشمی در شب يلدا از دست کليدداران‌اش افتاد. و برخلاف آن‌ها که تصور می‌کنند هاشمی هم يکی است مانند ديگر هم‌راهان بزرگ جمهوری اسلامی که تا به‌حال حذف و هضم شده‌اند، بايد گفت ماجرای حذف هاشمی بزرگ‌تر از حادثه حذف آيت‌الله شريعتمداری و هم حذف آيت‌الله منتظری است."

 

ایشان ظاهرا بسیار نگران حذف آقای علی اکبر هاشمی رفسنجانی بهرمانی هستند! چرا که در ادامه می نویسند که؛

"کار بزرگی در پيش دارد حکومت که با حذف هاشمی تمام نمی شود."

نمی خواهم حوصله تان را سر ببرم. و مایل نیستم که بی خودی وقتتان را بگیرم. این روزها مد شده است که بگوییم، "می بخشیم اما فراموش نمی کنیم!" . و البته طبق معمول همه ی اینها را از کیسه ی خلیفه می بخشند!

و حالا که می بینید یک روزنامه نگار کارکشته و سابقه دار چون مسعود بهنود، نگران سرنوشت اکبر بهرمانی رفسنجانی ست!

همه ی ما نگران شرایط سیاسی جامعه ایران می باشیم و نقل و انتقالات و تغییر و تحولات سیاسی آن. و اینکه چه باید کرد؟ و چه می توان کرد، تا جامعه را از شر این هیولای هزار سر نجات داد!

همه ی ماها دلمان می خواهد هر چه زودتر این سرزمین نفرین شده از دست این جلادان تاریخی ایدئولوژیک – بیولوژیک رهایی یابد. اما به چه قیمتی؟

به بهای حمایت و دلسوزی و نگرانی از وضعیت اکبر رفسنجانی؟ که خود طی این سال ها در تمامی جنایات رژیم سهیم و باعث و بانی بوده است؟

اگر چنین است، پس چرا گامی پیش تر بر نداریم و خمینی را نیز تبرئه نکنیم؟ حال که مد شده است و همه ی همدستان خمینی رنگ عوض کرده اند و از خط او و تفاوت آن با خامنه ای سخن می گویند، چرا ما نیز حاج آقا روح الله را تبرئه نکنیم؟

و چرا لاجوردی و محمدی گیلانی و موسوی تبریزی و محتشمی پور و میر حسین موسوی و ... دیگر شرکای خمینی را که امروز اصلاح طلب شده اند را نه؟!

اگر چنین است، خود خمینی را نیز تبرئه کنیم. چه اشکالی دارد؟ مگر خمینی خود شحصا به کسی شلیک کرده است؟ مگر خمینی خود شحصا کسی را شکنجه داده است؟ ... و مگر اینانی که امروز اصلاح طلب شده اند، و داعیه خط امام دارند، در هنگامه ی قلع و قمع مخالفان، اشک می ریختند؟ مگر همه ی سران برجسته و صاحب نام اصلاخ طلب کنونی، در دهه ی 60 به پاس شکنجه و تیرباران اسرای مجاهد و مبارز به پای کوبی و دست افشانی نمی پرداختند؟

نکند همه ی آن اسرا مستحق چنان مجازات هایی بودند؟

آقای بهنود نوشته اند که؛ "آن بی حرمتی که در مناظرات تلويزيونی مبارزات انتخاباتی ظاهر شد و هر احترامی را از ميان برد، آن احکام بی منطق که از دادگاه ها به در آمد، و آن چشم بستن بر ظهور نوعی پوپوليزم خطرناک فاشيستی، همه دارای مبنائی بود."

کاملا مشخص است که منظور آقای بهنود، حمله احمدی نژاد به اکبر رفسنجانی بهرمانی و میر حسین موسوی و دیگر شرکای اصلاح طلب می باشد.

پرسش این است که کدام بی احترامی؟ مگر آن هایی که مخاطب احمدی نژاد قرار گرفتند، دارای پیشینه مثبت تری از خود این "آدم" بودند که حرمتشان نقض شد؟ مگر اکبر رفسنجانی و دیگر دست اندرکاران سی سال حاکمیت خمینی و شرکا، مخالف استبداد، دیکتاتوری، سرکوب، شکنجه، اعدام، حلق آویز، سنگسار، کتاب سوزی، حمله به تجمعات مردمی و احزاب بودند؟ و یا مگر اکبر رفسنجانی و خانواده اش کمتر از دیگر گردانندگان رژیم در سوء استفاده از منابع و منافع ملی عمل کردند؟

اگر قرار بر این باشد که اکبر رفسنجانی را تبرئه کنیم، پس چرا خلخالی و لاجوردی و موسوی تبریزی و علی خامنه ای و خود خمینی را نیز تبرئه نکنیم؟ شاید بر این باوریم که رفسنجانی یک وزنه سیاسی است و در توازن قدرت، نقشی دارد. اگر چنین هم باشد و ... پس مخالفتمان با این رژیم و علمای عمامه سیاه و سپیدش چیست؟ بگذاریم هر جنایتی انجام دهند. هر وقت که دلشان خواست و پشیمان شدند، باز می توانیم با توسل به آنها و توجیه نقش موزون و وزن دارشان، دست به دامن آنها بیاویزیم و در حمایت از آنها و "بیت" محترمشان آستین ها را بالا زنیم!

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علي فياض:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.