شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ -  ۸ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

مجاهد قهرمان،علی صارمی، پس از ۲۴سال اسارت به دست دژخیمان رژیم آخوندی به‌شهادت رسید

سایت مجاهدین

رژیم ضدبشری آخوندی بار دیگر دست به جنایتی فجیع و هولناک زد و بامداد امروز، سه‌شنبه 7دیماه، مجاهد قهرمان علی صارمی، 63ساله، را پس از 24سال اسارت در زندانهای شیخ و شاه، در زندان بدنام اوین به‌دارآویخت.
مجاهد شهید علی صارمی، از اولین سالهای حاکمیت آخوندها چهار بار دستگیر شد. آخرین بار در شهریور86 پس از سخنرانی در مراسم سالگرد قتل‌عام زندانیان سیاسی دستگیر و پس از قیام عاشورا در دی ماه88 به اعدام محکوم شد.

خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران، ضمن تسلیت به خانواده‌این شهید قهرمان به‌ویژه فرزند مجاهد و اشرفی‌اش اکبر صارمی، گفت اعدام زبونانه علی قبل از هر چیز مبین وحشت فاشیسم دینی حاکم بر ایران از مجاهدین و مقاومت ایران و انتقام کور نسبت به شکست توطئه‌های مستمرش علیه اشرف پایدار است. وی افزود: این جنایت بزرگ بر خلاف خواست رژیم درمانده آخوندی، تنها عزم و اراده جوانان مجاهد و مبارز این مرز و بوم را برای سرنگونی رژیم آخوندی و استقرار آزادی و حاکمیت مردم جزمتر می‌کند.

دادستانی ضد انقلاب رژیم آخوندی، اتهامهای علی صارمی را «فعالیت تبلیغی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی» اعلام کرد و نوشت «او ضمن سفر به اشرف، با فراگیری آموزشهای لازم به کشور باز می‌گردد... و سرانجام در شهریور ماه۱۳۸۶ به‌دلیل فعالیتهای مکرر و حضور در مراسمها و تشکلهای ضد انقلابی در طرفداری از مجاهدین و ارسال اخبار برای این گروهک، دستگیر شده و در بازرسی از منزل وی، مقادیری سی دی، فیلم، عکسهای مجاهدین و اوراق دست نویس تشکیلاتی گروهک یاد شده کشف و ضبط می‌گردد».
دژخیمان این مجاهد قهرمان را تا آخرین روزها تحت شدیدترین شکنجه‌ها و فشارها قرار دادند، تا شاید او را در هم بشکنند، اما او به‌رغم همه بیماریها و شرایط طاقت‌فرسای زندان، بر آرمان آزادی و رهایی مردم ایران پای فشرد و داغ تسلیم و کرنش را بر دل دژخیمان گذاشت. وی به هنگام ابلاغ حکم اعدام گفت: «آنها با اعدام و حلق‌آویز کردنم نمی‌توانند مرا و هموطنان آزاده‌ام را بترسانند… تنها دلیل صدور چنین حکمهایی ترس آنها از وضعیت متزلزلشان است».
به‌دنبال اعدام مجاهد خلق علی صارمی دژخیمان صبح امروز دختر او را در مقابل زندان اوین دستگیر کردند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
7دی ۱۳۸۹ (28دسامبر ۲۰۱۰)

منبع: مجاهدین: 7 دی ۱۳۸۹
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
سایت مجاهدین:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.