شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ -  ۸ ژوئیه ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

نقش رژیم صهیونیستی در قتل های سیاسی زنجیره ای، به روایت کیهان!

علی فیاض

علي فياض

نقش رژیم صهیونیستی در قتل های سیاسی زنجیره ای، پس از 12 سال، به روایت کیهان!

علی فیاض
 
در قتل های سیاسی معروف به قتل های زنجیره ای که به زندگی تعداد قابل توجهی از نویسندگان، مترجمان، شاعران و روشنفکران و فعالان سیاسی، خاتمه داده شد، و نقش بیشتر گردانندگان رژیم، در آن به نحوی شفاف و  آشکار بر ملا شد و حتی به جراحی بخشی از امحاء و احشاء رژیم هم انجامید، آمرین وعاملین آن از همان آغاز برای لاپوشانی، سراغ دست های بیگانه را گرفتند و در نتیجه یقه استکبار جهانی! را چسبیدند!

اما از آن جایی که رژیم در آستانه دو شقه شدن بود و جنگ جناح ها به اوج خود نزدیک می شد، کمتر چیزی پوشیده ماند؛

از مصباح یزدی گرفته تا علی فلاحیان و سعید امامی و محسنی اژه ای و روح الله حسینیان و رهبر و رییس و ...!

همه ی مدارک رو شدند و در نتیجه برای "ختم غائله" تنی چند از عناصر اطلاعاتی مثل "مرحوم شهید" سعید امامی، واجبی خور شدند و به امام راحل! پیوستند.

هیچ ابهامی در پرونده مزبور نماند، هیچ ابهامی. همه ی عالم و آدم فهمیدند که منتقدان فرهنگی - سیاسی رژیم، قربانی استبداد سیاهی شدند که سی سال است، برای ما ایرانیان هیچ چیزی باقی نگذاشته است.

حدود 12 سال از کشتار روشنفکران فرهنگی – سیاسی دگراندیش می گذرد. رسوایی این رژیم و نقش مستقیم آن در آن جنایات، از مرزهای ایران فراتر رفت، و مجامع بین المللی نیز از این ماجرا سر در آوردند! ماجرایی که بازتابی از ماجرای میکونوس بود.

اینک دوازده سال پس از آن ماجرای ننگین "انسان کشی محرمانه" حکومتی که همواره با وقاحت هر چه تمام به طور رسمی به قلع و قمع مخالفان می پرداخت، نماینده ولی فقیه رژیم، دیگر بار مدعی "سند تازه از نقش موساد در قتل هاي زنجيره اي سال 77" شده است! ایشان در دروغنامه ی کیهان اول دی، برای تکرار دروغ های حاکمیت و نقش بیگانگان در کشتار دگراندیشان، افاضه فرموده اند که؛
"12 سال پس از قتل هاي زنجيره اي، وزارت خارجه رژيم صهيونيستي فاش كرد كه حداقل يكي از 4 قرباني اين قتل ها را در زمره «دشمنان اسرائيل» طبقه بندي مي كند. اين پايگاه اينترنتي سپس مشخصاً به دكتر مجيد شريف (يكي از 4 قرباني قتل هاي زنجيره اي پاييز 77) اشاره مي كند كه كتاب روشنگرانه و ضد صهيونيستي روژه گارودي را به فارسي ترجمه كرد و ضمن دشمن اسرائيل معرفي كردن وي مي نويسد: او كه ظاهراً سال 1374 راهي مام ميهن اسلامي اش شد، از هواداران سرسخت علي شريعتي بود و در آغازين سال هاي حكومت اسلامي، نقشي تعيين كننده در جمع آوري و قاب مجموعه آثار علي شريعتي داشت." 
 

وی سپس در ادامه مدعی می شود؛ مجید شریف پس از بازگشت به ايران و در حالي كه به سه زبان تسلط داشت كتاب روژه گارودي (كمونيست مسلمان شده) را به زبان فارسي برگرداند؛ كتابي كه وي ترجمه كرد «اسطوره هاي بنيانگذار سياست اسرائيل-تاريخ يك ارتداد» است."

حسین شریعتمدار که خود از شکنجه گران بدنام و از همدستان سعید امامی و فلاحیان و دیگر شکنجه گران "خوش آوازه"! رژیم می باشد با تمسک به یک گزارش ساده موساد درباره فضای ضد اسراییلی موجود در بین روشنفکران، از حول حلیم در دیگ افتاده و از آن گزارش ساده، کلی حرف و حدیث ساخته تا برای ترهات همیشگی رهبر معظم و حاشیه نشیان، که هر جنایتی را انجام می دهند، و به حساب استکبار جهانی و صهیونیست ها می گذارند، به خیال خود، مدرک و سند جور کند!

سی سال تمام می گذرد که نویسنده کشی و نخبه کشی در ایران آخوندزده، به یک سنت سیاسی – عبادی تبدیل شده است. و همه می دانیم که طی این سی سال چه روشنفکران، جوانان، نویسندگان، مبارزان و مجاهدان، فرهیختگان فرهنگی و چه استعدادهای بی نظیری، توسط امثال خمینی و خامنه ای و لاجوردی و محمدی گیلانی و فلاحیان و سعید امامی و ... نیست و نابود شده اند. سی سال است که روشنفکران و نخبه گان سرزمین ما به بهانه های واهی، و به طور رسمی دستگیر، زندانی، شکنجه و اعدام شده اند. و همه ی اینها البته به طور رسمی و با حکم دادگاه و به قضاوت دادستان های کل انقلاب منسوب خمینی و خامنه ای و شرکاء!

از سعید سلطانپور و حبیب الله آشوری و بسیاری دیگر از اندیشمندان این سرزمین که به طور رسمی اعدام شدند، تا مجید شریف ها، فروهرها، سامی ها، مختاری ها، پوینده ها، زال زاده ها، برازنده ها و ... که همه و همه در راستای اهداف رژیم و حذف فیزیکی دگر اندیشان صورت پذیرفته است. به راستی "صهیونیست" ها و استکبار جهانی از حذف فیزیکی مجید شریف یا محمد جعفر پوینده چه سودی برده و می برند؟ مگر روشنفکران ایرانی تهدیدی مستقیم بر منافع اسراییل به شمار می رفته اند؟ اگر صهیونیست ها هر روشنفکر مخالف خود را باید نابود کنند که در خود همین غرب بسیاری از صلح طلبان، فعالان چپ، و نویسندگان رادیکال وجود دارند که همواره به حمایت از فلسطینی ها علیه صهیونیسم فعال هستند و تاثیر گذار! پس چرا صهیونیست ها آنها را از سر راه بر نمی دارند؟ و مگر در ایران قبل و یعد از انقلاب آثار ضد اسراییلی برجسته ای توسط روشنفکران و نویسندگان شاخصی چون علی اصغر حاج سید جوادی، اسدلله مبشری، حمید احمدی، اریک رولو، حمید نوحی و ... منتشر نشده است؟ به راستی چرا استکبار جهانی و "صهیونیسم بین الملل" فقط در ایران به این کارها مشغول می باشند؟

و اگر همه ی این جنگ و جدل ها زاییده استکبار و صهیونیسم می باشد، پس چرا بنیانگزار این حاکمیت نیز طرح های آنها را دنبال کرده و به اجرا گذاشته است؟ نمونه روشن آن جنگ هشت ساله، که خمینی در نهایت جهالت و نادانی خیانتکارانه تمامی منافع ملی ایرانیان را به پای تداوم آن قربانی کرد. او نه تنها اجرای این طرح امپریالیستی را به خوبی پذیرفت، که حتی بر تداوم آن نیز پای فشرد. او حتی به آیات قرآنی نیز بی اعتنا ماند و آنجا که قرآن فرمان می دهد هر گاه دو گروه از مسلمانان با یکدیگر می جنگند بین آنها صلح برقرار سازید، را به سادگی آب خوردن زیر پا گذاشت و با اصرار بر تداوم جنگ نه تنها کارخانه های اسلحه سازی غرب، بلکه چرخ دنده های صنعت غرب را نیز شتابی دیگر بخشید و دو ملت و دو کشور را به نیستی و نابودی کشاند. نه تنها جنگ هشت ساله، که آنچه تا کنون خمینی و همدستانش انجام داده اند، تنها و تنها در راستای منافع "استکبار جهانی" و "صهیونیسم بین المللی" بوده است.

نمونه دیگر آن اشغال سفارت آمریکا و بر سر کار آوردن فاشیست ترین جناح سیاسی آمریکا، یعنی جمهوریخواهان بود که پیامدهای حاکمیت آنها را همه می دانیم. عملکردهای دیگر حاکمیت همچون مسدود کردن راه های تنفس فکری، زیر پا گذاشتن حق و حقوق شهروندان، مسدود ساختن فضای سیاسی جامعه که به مخفی کاری و مخفی سازی قرار دادها و ضد و بند های سیاسی می انجامد، همه در راستای اهدافی ضد ملی است و درپیوند با منافع "استکبار"!

حال با توجه به این عملکردها چرا باید "صهیونیست"ها روشنفکران و دگر اندیشان ایرانی را مورد هدف قرار دهند؟ با این مقدمه، تنها و تنها می توان به این موضوع فکر کرد که "استکبار جهانی" و "صهیونیسم بین الملل" برای حفظ چنین رژیمی مخالفان و منتقدان آن را از میان بر می دارند. البته اگر تحلیل های رژیمی ها درست باشد!!

 

* * *

و اما درباره مجید شریف و ترجمه ی وی از کتاب روژه گارودی؛

مجید شریف علاوه بر آثاری که خود نوشت، آثار مطرح دیگری را نیز به فارسی ترجمه نمود. این آثار عبارت هستند از:

- ایدئولوژی ها، کشمش ها و قدرت    اثر پی یر انسار، از متفکران به نام در علوم انسانی فرانسه

- فلسفه در عصر تراژیک یونان           فردریش نیچه

- جلوه هایی از یک روح سرکش (پیامبر)  جبران خلیل جبران

- تاریخ یهود – مذهب یهود (بار سنگین سه هزاره)   اسراییل شاهاک (نویسنده آزاد اندیش یهودی)

- زن شورشی (زندگی و مرگ رزا لوکزامبورگ)        ماکس گالو

- تاریخ یک ارتداد (اسطوره های بنیانگزار سیاست اسراییل)  روژه گارودی

- اراده قدرت (جلد 1 و 2)    فردریش نیچه

حسین شریعتمدار که با تمسک به "تحلیل سایت وزارت خارجه اسراییل" مدعی قتل مجید شریف[یکی از چهار قربانی] توسط صهیونیست ها شده است، دروغگوی کم حافظه ای ست که فراموش کرده است که چهار قربانی رسمی که خود و حاکمیت مورد علاقه اش پذیرفتند، عبارت بودند از زنده یادان پروانه و داریوش فروهر، مختاری و پوینده. رژیم متبوع وی هیچگاه به قتل رسیدن مجید شریف را به گردن نگرفت. همانطور که قتل پیروز دوانی را.   

و اما این شکنجه گر فراموشکار به خاطر نمی آورد که مجید شریف تا قبل از قتلش چند ده بار به وزارت اطلاعات فرا خوانده شد و زیر فشار قرار گرفت تا علیه مجاهدین مطلب بنویسد! و نیز فراموش کرده است که او در مصاحبه هایش بی محابا از وضعیت موجود انتقاد می کرد و از نبود آزادی و تداوم اختناق رنج می برد و به رژیم اجازه نداد که از بازگشت وی به وطن سوء استفاده کنند. و این آن چیزی بود که بر کیهانی ها و اطلاعاتی ها سخت گران آمد. و گر نه به جز ترجمه ی چند اثر مهم منتشر شده در غرب، او چه فعالیتی علیه صهیونیست ها داشت، که آنها و دیگر نویسندگان و دگر اندیشان را از سر راه بردارند؟

حسین شریعتمدار پیشانی بسته ی تواب ساز شکنجه گر نماینده ی ولی فقیه در کیهان، باز هم مثل همیشه بی گدار به آب زده است تا بی سوادی و نفهمی خود را به رخ دیگران بکشد!

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علي فياض:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.