شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۵ مه ۲۰۱۹سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

«بازتابهای اجتماعی شهادت دو مجاهد قهرمان جعفر کاظمی و محمد علی حاج آقایی»

همبستگی ملی

تهران – ۴ بهمن – بگفته یکی از هموطنان روز دوشنبه تهران به طرز عجیبی خلوت بود.یکی از شاهدان گفت من چنین روزی را تا به حال ندیده بودم مثل عاشورا در سالهای گذشته بود. بنا به همین گزارش در فرودگاه خمینی مزدوران رژیم هم وحشت زده بودند و هم وحشی شده بودند و همه کسانی را که لباسشان سیاه بود را بیشتر مورد تفتیش قرار داده و اذیت می کردند.


تهران – ۴ بهمن – کوی دانشگاه نیز خیلی ساکت و خلوت بود. و در یک ابتکار جدید در گرامیداشت یاد دومجاهد قهرمان، تمام طول راهروها با رسم دو نوار قرمز و سیاه، با ماژیک خیلی پهن، به نشانه عزا و اعتراض مزین شده بود.
تهران –
۴ بهمن – ساعت ۱۴۳۰ – کامیونهایی که از سمت کرج به تهران می آمدند در بالای بارشان یک پارچه مشکی یک متری نصب کرده بودند.
تهران –
۴ بهمن – یک کافه که روبروی یکی از دانشگاهها قرار دارد، رنگ متن تمام صفحات منوی خود را که سفید بود برخلاف همیشه رنگ سیاه کرده بود و نوشته ها را سفید کرده بود.
تهران –
۴ بهمن – ساعت ۱۳۵۰–  در خیابان مصدق کمی بالاتر از دوراهی یوسف آباد، با ترسیم یک نوار پهن سیاه رنگ ۲۰۰ متری در کف پیاده رو، اعلام عزاداری و گرامیداشت یاد دو مجاهد قهرمان توسط مردم انجام شد. این ابتکار مردمی با یک رول رنگرزی پهن و یک سطل رنگ انجام شد.
شهرری –
۴ بهمن – مینی بوسهای شهرری در شیشه کوچک سمت شاگرد راننده یک کاغذ سیاهرنگ اندازه آ چهار عزاداری و همدردی خود را با شهدای قهرمان خلق اعلام کردند.
تهران –
۴ بهمن – ساعت ۱۵۰۰- مزدوران اطلاعات به یک خانه در خیابان رستمی حمله کرده و سه نفر را به جرم اینکه پرچم سیاه نصب کرده بودند دستگیر کردند.
اربعین
تهران –
۵ بهمن – ساعت ۱۳۵۵ – یک هیئت ۸۵ نفره از عزاداران حسینی در خیابان نواب که با شعار نصرو من الله و فتح قریب در حرکت بودند، با ممانعت مزدوران انتظامی مواجه شدند. شعار دهندگان در مقابل سرکوب توسط مزدوران علاوه بر تغییر شعار خود به «مرگ بر این رهبر مردم فریب» با آنها درگیر شدند و ۷ مزدور را گوشمالی دادند.

منبع: همبستگی ملی، 5 بهمن 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
همبستگی ملی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.