شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳ دسامبر ۲۰۱۸سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

محاکمه مادران پارک لاله (عزادار) و فعال دانشجویی

همبستگی ملی

محاکمۀ تعدادی از حامیان مادران پارک لاله (عزادار) و فعال دانشجویی نادر احسنی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب توسط محمد مقیسه‌ای برگزار شد. روز شنبه ۲۳بهمن ماه حوالی ساعت ۰۹: ۳۰ دادگاه تعدادی از حامیان مادران پارک لاله (عزادار) دکتر لیلا سیف الهی، خانم ژیلا کرم زاده مکوندی، خانم الهام احسنی، فاطمه رستگاری نسب و هم‌چنین فعال دانشجویی نادر احسنی در شعبۀ ۲۸ دادگاه انقلاب توسط محمد مقیسه‌ای از اعضای هیأت قتل‌عام زندانیان سیاسی سال۶۷ تشکیل و مورد محاکمه قرار گرفتند.


محمد مقیسه‌ای خطاب به حامیان مادران پارک لاله گفت: چرا بعد از آزادی از زندان هم‌چنان در جلسات مادران عزادار شرکت می‌کنید.
مادران عزادار خطاب به او گفتند: که ما خواسته‌هایی داریم از جمله این خواسته‌ها آزادی زندانیان عقیدتی و سیاسی است ما به آن اعتقاد داریم و خواهان آزادی تمامی‌زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم.


محمد مقیسه خطاب به آنها گفت آیا از کارهای خود (شرکت در تجمعات مادران عزادار در پارک لاله) پشیمان هستید؟


مادران عزادار هم در جواب گفتند ما جرمی مرتکب نشده‌ایم و کار اشتباهی نکردیم ازنظر ما شرکت در تجمعات جرم محسوب نمی‌شود ما دنبال خواسته‌های خود بودیم. که مقیسه‌ای به آنها گفت از نظر شما جرم نیست از نظر ما جرم محسوب می‌شود. مادران مجدداً تاکید کردند که ما پشیمان نیستیم که مقیسه‌ای گفت: ”باش تا صبح دولتت بدمد. و مادران قسمت دوم شعر را خواندند و در ادامه گفتند زندان هم خود تجربه ایست که مقیسه‌ای معروف به ناصریان در جواب گفت اعدام هم برای خود تجربه ایست“.


جلسه دادگاه بیشتر شبیه بازجویی بود تا محاکمه . لازم به یادآوری است خانم الهام احسنی و فاطمه رستگاری نسب از شرکت در جلسه دادگاه خودداری کردند. از نظر الهام احسنی دادگاهی که نه متهم و نه وکیل حق دفاع ندارند، دادگاهی که در آن قاضی مغرضانه برخورد می‌کند، ناعادلانه محکوم و حکم صادر می‌کند، دادگاهی که حق را ضایع می‌کند هیچ‌گونه مشروعیت قانونی ندارد و به هیچ عنوان در دادگاه حاضر نخواهد شد محمد مقیسه‌ای خطاب به وکیل او گفت: خانم احسنی باید ظرف مدت ۳روز آینده در دادگاه حاضر شود در غیراینصورت محاکمه و غیاباً محکوم خواهد شد. محمد مقیسه‌ای در پایان دادگاه به مادران گفت ۳اسفندماه برای ابلاغ حکم صادره شخصاً به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب مراجعه کنند. امروز هم‌چنین دادگاه فعال دانشجویی نادر احسنی در حالی برگزار شد که ۵روز قبل محکومیت غیرقانونی و غیرانسانی یکساله وی به پایان رسیده بود. سال گذشته توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و پرونده جدیدی علیه وی گشوده شد و امروز در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب مورد محاکمه قرار گرفت.


فعالین حقوق‌بشر و دموکراسی در ایران

منبع: همبستگی ملی: ۲۳ بهمن ۱۳۸۹
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
همبستگی ملی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.