شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

يكشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ -  ۵ ژوئیه ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

مربی پرتغالی به خاطر آزادی و دموکراسی به جمهوری اسلامی نه گفت!

كوروش طاهري

چند روز قبل در ستون ورزش مطلب زیررا در رد ادعا های کذب مقامات فدراسیون فوتبال و به خصوص عباس ترابیان معروف به عباس نفتی سرپرست روابط بین الملل این فدراسیون نوشته بودم که لازم دیدم   بار دیگر خلاصه ای از آن را ذکر کنم و سپس دنباله مطلب را پی گیرم:

مربی پرتغالی فدراسیون فوتبال را به چالش کشید!

کارلوس کریش در بازدید از ایران و سپس در نشست با کفاشیان رئیس انتصابی فدراسیون فوتبال و سعید لو رئیس سازمان تربیت بدنی بر چند نکته مهم برای حضور در ایران و قبول مسئولیت هدایت تیم فوتبال جمهوری اسلامی تاکید داشته است.

قبل از این که این مربی پرتغالی زاده موزامبیک به ایران سفر کند عباس ترابیان سرپرست روابط بین الملل فدراسیون فوتبال به وی گفته است که ورود بانوان به استادیوم های فوتبال تحت شرائطی آزاد است / ولی کارلوس در دیدار با رئیس فدراسیون فوتبال و رئیس سازمان تربیت بدنی بر این نکته تاکید کرده است که طبق اطلاعاتی که وی دارد ورود بانوان به استادیوم های فوتبال ممنوع است و تاکید می کند که حتی خبرنگاران و عکاسان بانوان در ایران نمی توانند فوتبال را تحت پوشش  خبری قرار دهند.

درخواست دیگر کارلوس از مقامات جمهوری اسلامی برای حضور در ایران بر محور آزادی اعضای مونث خانواده وی در نحوه پوشش (حجاب) متمرکز است و مربی پرتغالی تاکید کرده است که خانواده وی نمی تواند پوشش اسلامی را رعایت کند!!

 

امروز خبرگزاری ها پاسخ منفی کارلوس کیرش مربی نام آشنای پرتغالی به فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی را منتشر کردند و عباس نفتی و علی کفاشیان رئیس این فدراسیون دلائل خانوادگی را برای پاسخ منفی مربی پرتغالی ذکر کردند !

اما/واقعیت این نیست که کفاشیان/ترابیان/تاج .و رسانه های حکومتی و اپوزیسیون می گویند. کارلوس کریش از همان ابتدا حضور خود در تهران و بازدید از این شهر اطلاعات سیاسی خود را در باره جامعه ستم دیده ایران افزایش داد و در مصاحبه مطبوعاتی اش اعلام کرد به شرطی به سئوالات پاسخ می گویم که اولین سئوال را یک خبرنگار زن مطرح کند!  این مربی پرتغالی در نشست های خود در تهران روی حضور بانوان در استادیوم ها و عدم رعایت حجاب از یک سوی و از سوی دیگر فقدان  اتحادیه های صنفی در فوتبال و انجمن های دموکراتیک  فوتبال در نظام ولایت فقیه تا کید کرده بود و اعلام داشته بود که پول نمی تواند افکار وی را به پای معامله کشاند! وی در دیدار با سعید لو از رئیس سازمان ورزش نظام ولایت فقیه سئوال کرده بود که جایگاه وی از سوی کدام یک از احزاب سیاسی احراز شده است که کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال حاضر در جلسه اعلام می کند از سوی حزب اصول گرایان!! اما/ بعد از جلسه مربی پرتغالی ترابیان را سئوال پیچ می کند و می گوید که در کشور شما احزاب سیاسی وجودندارد این موضوع را یکی از پرتغالی های مقیم تهران به من گفت!!

ترابیان مواضع وی را برای کفاشیان بازگو می کند و کفاشیان پیشنهاد می دهد که امور مالی پیشنهادی فدراسیون را کمی افزایش دهد تا وی به امضای قرارداد ترغیب شود و حتی در امارات قبل از بازی با روسیه ترابیان به کریش اعلام می کند که فدراسیون حاضر است همه شرائط مالی وی را قبول کند و کریش در پاسخ می گوید یعنی شما می خواهید من افکارم را با پول معامله کنم! این جمله ای است که ترابیان را تکان می دهد و بعد از بازگشت از امارات وی موضوع را وارونه منعکس می کند و اعلام می کند ما از اصول مان کوتاهی نمی کنیم! باشد تا اخبار روزی های محترم خبر   "کرش" سرمربی‌گری تیم ملی را پذیرفت را درج نکنند!

 

 

منبع سایت دیدگاه

korosh_ims@yahoo.com

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
كوروش طاهري:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.