شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ -  ۴ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ابراز نگرانی وزیر دفاع اسرائیل از پیشرفت های هسته ای ایران

رادیو فرانسه

اهود باراک، وزیر دفاع اسرائیل، در حالی از پیشرفت های هسته ای ایران ابراز نگرانی کرده و این پیشرفت را آزار دهنده می داند که  مقامات اسرائیلی اخیراً تأکید کرده اند ایران تا پیش از سال ٢٠١٥ میلادی به سلاح هسته ای دست نخواهد یافت.


اهود باراک، وزیر دفاع اسرائیل، دیروز (چهارشنبه) گفت جمهوری اسلامی ایران به تدریج بر مشکلاتی که در سر راه برنامۀ هسته ای این کشور وجود دارد چیره می شود و برای دست زدن به یک انفجار اتمی تا یک سال دیگر با انگیزۀ بسیار تلاش می کند.
وزیر دفاع اسرائیل افزود با وجود این، هنوز هم باید چند سال صبر کرد تا جمهوری اسلامی ایران از توانائی نصب یک سلاح هسته ای بر روی یک موشک میان برد برخوردار شود.
اهود باراک در گفتگوئی با شبکۀ تلویزیون خبری سی.ان.ان. گفت این نکته روشن است که ایران در طی طریق هسته ای خود با دیرکردهائی رو به رو شده و با سرعت کمتری از آن چه انتظار دارد در این راه به پیش می رود ولی مسألۀ آزار دهنده این است که رو به پیشرفت دارد.
خبرگزاری فرانسه ضمن مخابرۀ سخنان اهود باراک یادآوری می کند که مقامات اسرائیلی اخیراً تأکید کرده اند که ایران تا پیش از سال ٢٠١٥ میلادی به سلاح هسته ای دست نخواهد یافت. از جملۀ این مقامات رئیس سرویس های اطلاعاتی اسرائیل است که در ماه گذشته گفته بود ایران سرگرم کار بر روی ساختن سلاح هسته ای نبوده و ممکن است در یک یا دو سال آینده تصمیم به چنین کاری بگیرد.
این خبرگزاری می افزاید کرم یا ویروس "استاکس نت" که در سال گذشته رایانه های تأسسیات غنی سازی اورانیوم ایران را آلوده کرد احتمالاً مشکلاتی بر سر راه غنی سازی اورانیوم برای تولید بمب اتمی برای تهران ایجاد کرده است.
پس از این ماجرا، شایعاتی در مورد دست داشتن اسرائیل در این حملۀ سایبری منتشر شد.

منبع: رادیو فرانسه: 5 اسفند 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رادیو فرانسه:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.