شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ -  ۶ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

اعتراض نمایندگان کنگره آمریکا به شکنجه روانی مجاهدان اشرف

سایت مجاهدین

گزارشى از جلسه كنگره آمريكا:
قاضى تدپو: من می‌خواهم پوستری را نشان بدهم، این عکسهایی است که اخیراً از اطراف کمپ اشرف گرفته شده در نوامبر
۱۱۰ بلندگو آن‌جا بود، همان‌طور که مشاهده می‌کنید عکسهای این بلندگوها است که دورتادور کمپ اشرف مستمراً در حال انتشار تبلیغات به داخل آن هستند ۴ماه بعد ۲۱۲ بلندگو، اگر درست محاسبه کنم، نشان می‌دهد که در این فاصله صد بلندگو اضافه شده است که دارند به داخل اشرف تبلیغات می‌فرستند. ساکنان اشرف به ما می‌گویند که اینها همه‌اش تبلیغات رژیم است و انواع و اقسام حرفهای رکیک به زنان کمپ اشرف گفته می‌شود که می‌خواهند آنها را تحریک کنند که خشونت ایجاد شود به نظر من این افراد در اشرف در واهمه زندگی می‌کنند و این صداها مستمراً ادامه دارد و من هیچ آمریکایی را نمی‌شناسم که دوست داشته باشد که در بیرون خانه‌اش بلندگوهایی کار گذاشته شود که به‌طور بیست‌و چهار ساعت از آنها هر چیزی پخش بشود می‌تواند حتی موسیقی ویلی نلسون باشد (خواننده مشهور آهنگهای تگزاسی) و هیچ‌کس نمی‌خواهد چنین شرایطی برایش پیش بیاید این آشکارا تبلیغات است و برای من نگرانی آور است به‌خاطر این‌که ساکنان اشرف از آن آزرده هستند و اینها خانواده‌هایی دارند که در همین آمریکا زندگی می‌کنند و نگران وضعیت خانواده‌هایشان هستند ما غیر از حرف زدن دقیقاً داریم چه کار می‌کنیم؟

بیش از این‌که فقط حرف بزنیم؟
ما تا الآن هیچ اقدامی نکرده‌ایم که کمک بکند تا این بلندگوها را پایین بکشد، همه‌اش حرف، همه‌اش صحبت، همه‌اش تشویق، ولی به نظر می‌آید که اگر ما همین صحبت را چهار ماه دیگر داشته باشیم تا آن موقع تعداد بلندگوها خیلی بیشتر از این خواهد بود و من صادقانه امیدوارم که ایالات متحده آمریکا بتواند از پرستیژ خودش استفاده کند که عراق را وادار کند که اجازه بدهد این افراد در صلح و آرامش زندگی کنند به جای این‌که آرامش آنها با این پروپاگاندهای بلندگوها مختل شود. این هدف من است و من امیدوارم که وزارت‌خارجه یک راهی برای محقق کردن آن پیدا کند و من وقتم تمام شده است تشکر می‌کنم.

روهراباکر:
این برای ما خیلی مهم است که به این توجه کنیم که ما هر کاری بکنیم که به‌نحوی رژیم ایران را تشویق کند ولی در عین حال برخلاف چیزی (ارزشهایی) است که ما در سایر نقاط این منطقه بی‌ثبات از آن دفاع می‌کنیم. من پیشنهاد می‌کنم به کسانی که این‌جا هستند توجه کنیم که دارند توجه ما را به وضعیت کمپ اشرف جلب می‌کنند. بگذارید به این توجه داشته باشیم که اگر به هر دلیلی به هزاران نفری که در آن کمپ هستند، که مخالفین رژیم ملایان در ایران هستند و به‌طور فعالانه با رژیم ملایان در جنگ هستند، یک اقدام زیانبار بزرگی خواهد بود برای همه ما که می‌خواهیم بگوییم ما از آرمان دموکراسی در ایران دفاع می‌کنیم. لازم نیست که شما به این جواب بدهید فقط می‌خواستم توجه داشته باشید که تعدادی نماینده کنگره هستند که طی چند ماه آینده از کمپ اشرف دیدار خواهند داشت تا اطمینان حاصل کنند که این نکته را برجسته خواهند کرد. کسانیکه با رژیم ملایان می‌جنگند دوستان ما هستند، کسانیکه در سرتاسر خاورمیانه برای دموکراسی می‌جنگند، فرق نمی‌کند که همین الآن در کدام خیابان هستند، اگر آنها به‌طور واقع دولت دموکراتیک می‌خواهند، آنها دوستان ما هستند. ما باید از آنها در ایران و هر جای دیگر حمایت کنیم.

منبع: سایت مجاهدین: 21 اسفند 1389
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
سایت مجاهدین:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.