شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۷ تير ۱۴۰۱ - ۲۸ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

رمز جهاد اقتصادي

ایسنا

/‌‌٩٠؛ سال جهاد اقتصادي/‌
نايب رييس كميسيون برنامه و بودجه
:
پرهيز از هر موضوع حاشيه‌اي و سليقه‌اي
رمز جهاد اقتصادي است

نايب رييس كميسيون برنامه و بودجه تاكيد كرد: بايد توجه داشت كه استفاده از ظرفيت‌هاي داخلي و سرمايه‌گذاران ايراني به تنهايي كافي نيست و در صورت توجه به اين موضوع پراهميت است كه به رشد سرمايه‌گذاري و افزايش اشتغال خواهيم رسيد.

جعقر قادري در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني ايسنا، گفت: با موفقيت‌هاي چشمگيري كه در حوزه علمي داشتيم و توانستيم به متوسط رشد ‌٥/١١ برابري متوسط جهاني برسيم توانستيم خيزش علمي را زودتر از حوزه‌هاي ديگر به سرانجام برسانيم.

وي با اشاره به جايگاه موثر جمهوري اسلامي ايران در منطقه و جهان، گفت: اميد خيزش‌هاي كشورهاي اسلامي و آفريقايي در حوزه‌هاي سياسي و فرهنگي به جمهوري اسلامي ايران است و قطعا اين توسعه و پيشرفت بايد هرچه سريعتر به حوزه اقتصاد نيز وارد شود. در شرايطي واقع شده‌ايم كه بر ميزان فشارهاي اقتصادي بين‌المللي بر ايران افزوده شده است پس جهاد اقتصادي بايد بيش از گذشته مورد توجه مسوولان قرار گرفته و از همه امكانات و توانايي‌هاي انساني و فيزيكي استفاده بهينه‌تري كنند.

نايب رييس كميسيون برنامه و بودجه تاكيد كرد: تقويت زيرساخت‌ها و توانمندي‌هاي اقتصادي در گرو سرعت بخشيدن به برنامه‌ريزي‌ها با توجه به توانايي‌ها و پتانسيل‌هاي طبيعي و انساني است. گذشته از آن پرهيز از هر موضوع حاشيه‌اي و سليقه‌اي و استفاده از همه ظرفيت‌هاي كشور در حوزه‌هاي دولتي و غيردولتي، خارجي و داخلي و بالفعل كردن ظرفيت‌هاي انساني، سرمايه‌اي و طبيعي رمز جهاد اقتصادي است، البته نبايد از ياد برد كه تصميم‌گيري‌ها بايد با توجه به صرفه و صلاح اقتصادي اتخاذ شود.

نماينده مردم شيراز به كار گرفتن سرمايه‌هاي انساني و فيزيكي و نهاده‌هاي اوليه را از شروط لازم براي ايجاد جهاد اقتصادي نام برد و افزود: دانشگاه‌ها يافته‌هاي علمي و نيروهاي انساني خوبي در اختيار دارند و از آنجا كه كشور تحت فشارهاي بين‌المللي توانست تاثيرگذاري اين فشارها را به حداقل برساند بنابراين افق خوبي براي استفاده از ظرفيت‌هاي بين‌المللي و بازار جهان سوم و همين‌طور بازار جهان اسلام در پيش رو دارد هر چند كه براي دستيابي به اين بازارها بايد از منابع مالي بزرگتري استفاده كرد.

قادري تاكيد كرد: بايد شيوه‌هاي جديدي كه موجب جلب سرمايه‌گذاران خارجي از طريق بيع متقابل، فاينانس، بي‌اوتي و بي‌آرتي است، استفاده كرد و قطعا حركت در اين مسير اجتناب‌ناپذير است. بايد توجه داشت كه استفاده از ظرفيت‌هاي داخلي و سرمايه‌گذاران ايراني به تنهايي كافي نيست و در صورت توجه به اين موضوع پراهميت است كه به رشد سرمايه‌گذاري و افزايش اشتغال خواهيم رسيد

منبع: ایسنا، 1 فروردین 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایسنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.