شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۷ تير ۱۴۰۱ - ۲۸ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

اصل 44 قانون اساسي در مسير جهاد اقتصادي

ایسنا

/‌‌٩٠؛ سال جهاد اقتصادي/‌
فولادگر
:
طرح تحول اقتصادي در مسير جهاد اقتصادي است

وضعيت اقتصادي در
شرايط رقابت بهبود مي‌يابد نه در شرايط ركودي

رييس كميسيون پيگيري و نظارت بر اصل 44 قانون اساسي تاكيد كرد:‌ در دهه چهارم انقلاب، پيشرفت بدون عدالت و عدالت بدون پيشرفت هريك منجر به توزيع فقر، گسترش اختلافات طبقاتي و بازگشت كشور به شرايط گذشته مي‌شود.

حميدرضا فولادگر در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني ايسنا، در حوزه توزيع علم، جنبش فناوري، فناوري‌هاي نوين و پژوهش و تحقيقات نسبت به متوسط جهاني از رشد قابل قبولي برخوردار بوده‌ايم و شايد در اين حوزه زودتر از زمان تعيين شده در سند چشم‌انداز به اهداف برسيم.

نماينده‌ي مردم اصفهان با بيان اينكه در حوزه اقتصاد بايد كار بسيار بيشتري انجام شود، گفت: پيشرفت و توسعه در ابعاد اقتصادي، سياسي و فرهنگي بايد مورد توجه مسوولان اجرايي قرار گيرد. تكيه مقام معظم رهبري بر جهاد اقتصادي شايد حكايت از رشد خوب در حوزه‌هاي غيراقتصادي دارد پس بايد در حوزه اقتصاد به ويژه در افزايش توليد ناخالص داخلي ، بهبود شرايط كسب و كار و نرخ سرمايه‌گذاري داخلي و خارجي و كاهش نرخ تورم و بيكاري حركت جهشي داشت.

رييس كميسيون پيگيري و نظارت بر اصل 44 قانون اساسي طرح تحول اقتصادي را در مسير جهاد اقتصادي دانست و اظهار كرد: طرح تحول اقتصادي اساسا به همين منظور طراحي و به اجرا درآمده است. بهينه‌سازي مصرف، كاهش مصرف انرژي و استفاده بهينه‌تر از ذخاير انساني و منابع طبيعي در حوزه‌هاي سخت‌افزاري و نرم‌افزاري با طرح‌ها و برنامه‌ريزي‌هاي خوب و با سرعت قابل قبول بايد به اجرا درآيد و قطعا اجراي كامل و جامع طرح هدفمندسازي يارانه‌ها كمك بسيار خوبي براي حركت جهشي در تحقق اين پيام نوروزي مقام معظم رهبري است.

وي خواستار اجراي بسته‌هاي حمايتي توليد، حمل و نقل و كشاورزي هم راستا با پرداخت نقدي يارانه‌ها شد و افزود: اصلاح زيرساخت‌هاي بانكي، بيمه‌اي، مالياتي، گمركي لازم و ضروري است اما نبايد از ياد برد كه وضعيت اقتصادي كشور در شرايط رقابت بهبود مي‌يابد نه در شرايط ركودي.

فولادگر خاطرنشان كرد: در سالهاي گذشته سلسله فعاليت‌هايي انجام شد كه مرهون عملكرد مسوولان آن ساله‌هاست. ويراني‌هاي سال‌هاي دفاع مقدس و دوران پس از جنگ، ذهن مسوولان را معطوف ساختن زيرساخت‌هاي حياتي و بزرگ كرد از اين رو به پروژه‌هاي بزرگ توجه بيشتري شد و از توسعه صنايع كوچك و مكمل با عدالت اجتماعي، غفلت شد البته توجه به عدالت اجتماعي طي سالهاي اخير رشد خوبي داشته است نظير آن در توزيع سهام عدالت و توجه به مناطق دور افتاده، روستاها و شهرستان هاي محروم متبلور است با اين وجود نبايد از پروژه‌هاي بزرگ غافل شد به عبارت ديگر توجه ويژه و همزمان به پروژه‌هاي بزرگ و كوچك موجب تبلور جهاد اقتصادي بالنده است.

منبع: ایسنا، 1 فروردین 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایسنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.