شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹ مارس ۲۰۱۹سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

یک زندانی سیاسی در خطر اعدام

دویچه وله

تأیید حکم  اعدام شیرکوه معارفی هنوز به صورت رسمی به وکلا و خانواده زندانی این زندانی سیاسی ابلاغ نشده است اما فعالان حقوق بشر و خانواده وی از اجرای بی خبر حکم اعدام نگرانند و با نوشتن یک نامه سرگشاده، از مجامع بین المللی و محافل حقوق بشری برای توقف حکم کمک می طلبند.

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی اعلام کرد که همزمان با جشن نوروز دادگاه اسلامی سقز حکم اعدام شیرکوه معارفی را تأیید نموده و قرار است که این زندانی حدود یک ماه دیگر اعدام شود.
بهمن معارفی (شیرکوه معارفی) 31 ساله، یکی از فعالان سیاسی و مدنی کرد است که به اتهام هواداری از حزب کومله دستگیر شده و به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و محاربه با خدا به اعدام محکوم شده است.
وی در تاریخ نهم مهرماه 1387 دستگیر شد. خلیل بهرامیان وکیل وی در این دوره، به حکم اعدام اعتراض کرده تقاضای اعاده دادرسی کرده بود.
در حال حاضر تأیید حکم هنوز به صورت رسمی به وکلا و خانواده زندانی این زندانی سیاسی ابلاغ نشده است اما فعالان حقوق بشر و خانواده ویاز اجرای بی خبر حکم اعدام نگرانند و با نوشتن یک نامه سرگشاده، از مجامع بین المللی و محافل حقوق بشری برای توقف حکم کمک می طلبند.
مسعود کردپور روزنامه نگار و بنیانگذار بنیاد دموکراسی و حقوق بشر کردستان ایران، ضمن توضیح این پرونده به اعتراض وکلا و تأثر مردم از اعمال خشونت در هرنوع آن اشاره و یادآوری می کند که اتهام عضویت در احزاب ممنوع شده محلی اغلب به عنوان دلیل اینگونه خشونت های رسمی آورده می شود.
وی بسته بودن فضای اجتماعی را باعث بروز خشونت در ناحیه کردستان می داند که به اقدامات تروریستی وعدم امنیت در جامعه می انجامد.

منبع: دویچه وله: 5 فروردین 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
دویچه وله:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.