شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳ دسامبر ۲۰۱۸سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

کدیور و خیانت به آیت الله منتظری

همبستگی ملی

اخیراٌ محسن کدیور در مقاله ای که در سایت جرس منتشر شده، همسو با امام راحل و ولایت خامنه ای، استغاثه ای دردآلود به هیلاری کلینتون عرضه نموده و از وی تقاضا کرده که مبادا مجاهدین را از لیست گروههای تروریستی آمریکا بیرون بیاورد.
برای مردم و مقاومت ایران این دست از تحرکات نه موضوعی جدید است و نه امری دوراز انتظار، چرا که نخ نماشدن سه دهه سیاست مماشات، «الزاماٌ» می بایست تمامیت رژیم با هررنگ و پوشش و زرورق را به فکر مقابله با این مقاومت وادارد.
کمرنگ شدن «کیک وکلت»، آرام شدن گرد و خاک «سیدخندان»، بی اثرشدن «پیام حسن نیت»، مقاومت و ایستادگی و به چالش کشیدن سیاست مماشات توسط مجاهدین در پهنه قضاوت جهانی و کمرشکن کردن آن در اروپا، تحولات منطقه و امواج دیکتاتوربرباد ده آن و مهمتراز همه زلزله قیامهای دوسال گذشته مردم قهرمان ایران علیه استبداد مذهبی و بسیاری پارامترهای دیگر دست به دست هم داده و منطقه و آینده آنرا درمعرض و آستانه تحولاتی اساسی قرارداده است، پس بازهم بی دلیل نیست کدیورها هم سراسیمه وناله کنان به سروروی خود بزنند و برای ابقای نام مجاهدین درلیست تروریستی که امروز دیگر بی پایه اساس بودن آن برهمگان آشکار شده به میدان بیایند.
به راستی محسن کدیور کیست؟ و او درعریضه نویسی به درگاه این وآن چه می خواهد؟ در پیشینه او رد طویلی ازالقاب ومناصب و عناوین وجود دارد.
او در گذشته «عضوهیئت علمی گروه فلسفه اسلامی موٌسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران» معرفی شده، بگذریم که لقب فوق چه ربطی به سیاست ونامه نگاری به کلینتون دارد؟
زیاد تعجب نکنید کمی بعد او را با عناوین «عضو هیئت بررسی کتاب درقم، وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی ومعاونت اندیشه اسلامی مرکز تحقیقات استراتژیک» خواهید یافت، هرمبتدی سیاسی هم معنی «تحقیقات استراتژیک» را می داند وتمام کسانی هم که درطول سه دهه با طاعون استبداد مذهبی چنگ درچنگ بوده اند معانی و ارتباطات وتولیدات وزارت بدنام اطلاعات را که اگر با خروار خروار عنوان علمی وفلسفی وبشردوستی وحقوق بشروتحقیقات و....پوشانده شود را ازصد کیلومتری میشناسند وشاید از«سادگی» این بحرالعلوم است که تصور کند می تواند بنجلهای تولیدی کارخانه ولایت را با جعل نام وعنوان به مردم قالب کند.
جالب است بدانیم که درپیشینه این آچارفرانسه به ناگاه به لقب «رئیس انجمن دفاع آزادی مطبوعات» برمی خوریم، «عجبا» که درباغ وحش ولایت عالم ربانی در«علم وفلسفه» همزمان یا به تناوب هم عضو وزارت ارشاد اسلامی هم ازمسئولین علوم وفلسفه هم معاون اندیشه اسلامی مرکز تحقیقات استراتژیک هم ازمسئولین گفتگوی تمدنها هم عضو شورای بزرگداشت انقلاب مشروطه، و کسی چه میداند «شاید»، برای «مهندسی» کردن اپوزیسیون دست ساز به نوشتن کتاب«اندیشه سیاسی در اسلام» رسیده و علم و کتل «سبز» به اهتزاز درآورده ودر دیار«ازما بهتران» عریضه به درگاه می برد که ای خانم کلینتون مبادا مجاهدین را ازلیست تروریستی حذف کنید زیرا اگر اینکار را بکنید حرکت وپروسه دمکراتیک مردم ایران را متوقف کرده اید وابقا نام مجاهدین درلیست پروسه دمکراتیک درایران را تقویت میکند (جرس
۸ فروردین ۱۳۹۰).
محسن کدیوربه هیلاری کلینتون نصیحت می کند که مبادا این مجاهدین منفور وبی طرفدار در ایران را ازلیست خارج کنید یعنی اینکه مردم از این رژیم نفرت ندارند و ازمجاهدین متنفرند، کدیورها حتی به روی خودشان هم نمی آورند و دانسته سعی در تجاهل می کنند که وجود نام مجاهدین از لیست تروریستی که کوس بی پایگی اش ازبام جهان حتی درجلسه استماع کنگره آمریکا هم به صدا درآمده را باید چه سرپوشی رویش گذاشت، امروز این فقط مجاهدین نیستند که ازاین بی قانونی واجحاف شکایت دارند.
محسن کدیورکه لیست عناوین وسمتها و کتابها و سخنرانیها ودانش واشرافش برعلوم قدیمه وجدیده سر به صدها نمونه میزند علی الاصول باید بداند که قطار قیام مردم ایران مدتهاست که از ایستگاههای صلواتی ودست ساز«بچه های وزارت» و«مرکزتحقیقات استراتژیک» عبورکرده وامروز«رای من کو» به مرگ برخامنه ای و مرگ بر دیکتاتور رسیده وپف های کدیورها این حریق جنبش آزادیخواهی را نمیتواند اتفاء کندواوالبته که این را میداند اما چه کند که وامدار ولایت است وباید سرموقع قسطش را بپردازد وتوپچی یک عمر مواجب میگیرد تا در روز روزش شلیک کند
محسن کدیور مجبوراست که شعار مردم ایران را که فریاد میزنند: «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» را «هم غزه هم لبنان بشنود»
به راستی وقتی چاقوی لابی های رنگارنگ و سنتی رژیم در آمریکا کند شده باید دشنه کدیورها به پشت مردم ایران بنشیند، اما هیهات، هیهات که مجاهدین خلق به همراه مردم ایران این دشنه های آشکار و پنهان را با افشاگری وکار طاقت فرسای خود خٌرد خواهند نمود و همچون همیشه سینه ستبر خود را درمقابل آن قرارخواهند داد تا مردم وتاریخ ایرانزنین مصون بماند.
کدیور در کنار همه عناوینش نان شاگردی آیت الله منتظری را هم می خورد و همواره از او به عنوان استاد خود، یاد می کند. با این مقاله، او با خیانت به آیت الله منتظری، همین منصب را هم از دست داد. چرا که شادروان منتظری، درهنگامه قتل عام مجاهدین، جلوی خمینی ایستاد و با کشتار مجاهدین مخالفت کرد و با این کارش، از جانشینی خمینی برکنار شد. اما کدیور رو در روی منتظری، با درخواست از کلینتون برای نگه داشتن مجاهدین در لیست تروریستی، بر کشتار مجاهدین به دست جلادان و قداره بندان ولایت فقیه صحه گذاشت.
شرم بر او با این خیانت 

منبع: همبستگی ملی، 10 فروردین 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
همبستگی ملی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.