شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ -  ۶ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

وزیر امور خارجه انگلستان حمله بهاشرف را شدیداً محکوم کرد

سایت مجاهدین

وزیر امور خارجه انگلستان حمله نیروهای عراقی به کمپ اشرف را شدیداً محکوم کرد

 

دفتر وزیر امور خارجه بریتانیا، آلیستر برت درباره آن‌چه که در کمپ اشرف رخ داده و باعث کشته شدن حداقل ۱۷ غیرنظامی‌شده است گفت: دولت بریتانیا نسبت به گزارشاتی که امروز دریافت کرده و در آن شهروندان اشرف کشته و تعداد بسیار زیادی نیز مجروح شده‌اند عمیقا متأسف است. ما به‌خاطر جانهای از دست رفته و جراحتها کاملاً متأسفیم.

در حال حاضر به‌طور دقیق نمی‌دانیم که چه اتفاقی افتاده است ولی از سازمان ملل‌متحد و دولت عراق می‌خواهیم که اطلاعات بیشتری در این باره بدهند.
دولت عراق بارها به ما گفته است که در رابطه با ساکنان اشرف رفتار انسانی بر طبق قوانین عراق و تعهدات بین‌المللی‌اش خواهد داشت و ما از دولت عراق می‌خواهیم که به این تعهدات پایبند باشد.
“سفیر ما در بغداد نگرانیهای خود را به وزیر خارجه عراق و مسئولان بالاتر اعلام کرده است. ما دولت عراق را به توقف فوری عملیات علیه اشرف فرامی‌خوانیم، و به‌طور خاص، دسترسی ساکنان اشرف به رسیدگیهای درمانی را تضمین نماید. این بسیار مهم است که دولت عراق اقدامات فوری برای آرام کردن اوضاع و تضمین این‌که حقوق انسانی ساکنان اشرف مورد احترام قرار گیرد، انجام دهد. ما هم‌چنین می‌دانیم از سازمان ملل‌متحد خواسته شده که هیئتی را برای مانیتور کردن اوضاع اشرف به این شهر در اسرع وقت اعزام نماید. ما از این اقدام کاملاً حمایت می‌کنیم و از دولت عراق نیز می‌خواهیم که در این رابطه تضمینهای کافی را بدهد. ما همه طرفها را به یک گفتگوی سازنده برای دستیابی به یک راه‌حل نهایی برای این وضعیت فرا می‌خوانیم.

 

منبع: سايت مجاهدین، 19 فروردین 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
سایت مجاهدین:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.