شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۵ مه ۲۰۱۹سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

دولت ایسلند حمله نیروهای مالکی به مجاهدین در اشرف را محکوم کرد

همبستگی ملی

وزارت امور خارجه ایسلند با صدور بیانیه ای روز دوشنبه اعلام کرد آقای اوسور اسکارفوینسون، وزیر خارجه ایسلند، با نگرانی اخبار خشونتها علیه شهروندان در کمپ اشرف در عراق را دنبال کرده است.
وزیر خارجه ایسلند افزود: همان طور که سازمانهای بین المللی و کشورهای دیگر از جمله اتحادیه اروپا و نروژ اعلام کرده اند، وزیر خارجه از مقامهای عراقی می خواهد که در راستای یک راه حل مسالمت آمیز قدم برداشته و اجازه دهد که سازمان ملل متحد مساله را حل و فصل نماید. بیانیه دولت ایسلند خاطرنشان ساخت کمپ اشرف در سال
۱۹۸۶ (۱۳۶۵) برای استقرار مخالفان ایرانی تاسیس شد. در این کمپ تقریبا ۳۵۰۰ نفر به سر می برند. بنابر اطلاعات واصله، ارتش عراق هفته گذشته برای بستن این  قرارگاه دست به حمله زد، و با مقاومت ساکنان مواجه شد.
وزیر خارجه ایسلند نگرانی خود را از این که دولت عراق از رسیدن کمکهای انسانی به ساکنانی که در حملات چند روز اخیر، زخمی و مجروح شده اند، ممانعت به عمل می آورد، ابراز می دارد. دولت ایسلند از حکومت عراق می خواهد به قوانین انساندوستانه بین المللی احترام گذاشته و کمکهای انسانی به کسانی که نیازمند آن هستند را تضمین نماید.

منبع: همبستگی ملی: ۲۴ فروردین ۱۳۹۰
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
همبستگی ملی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.