شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ -  ۸ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

وزیر خارجه عراق:استمرار حمله خونین به ساکنان اشرف با پیگیرد قانونی و بین‌المللی روبه‌رو خواهد شد

سایت مجاهدین

هوشیار زیباری وزیر خارجه عراق هشدار داد: استمرار حمله خونین به ساکنان اشرف با پیگیرد قانونی و بین‌المللی روبه‌رو خواهد شد و مسببان این اعمال خونین تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

تلویزیون الشرقیه گزارش داد: «ژنرال قاسم سلیمانی فرمانده عملیات سپاه قدس از احزاب و شخصیتهای عراقی که از رژیم ایران حمایتهای مادی و نظامی دریافت می‌کنند، خواست تا یک بسیج سیاسی علیه ساکنان بی‌دفاع کمپ اشرف ـ اعضای مجاهدین خلق ـ که در قرارگاه اشرف مستقرند، ترتیب دهند. منابع اطلاعاتی در بغداد گفتند که برخی از وزیران که تشکیلاتشان به‌صورت مستقیم به سپاه پاسداران مرتبط است، اقدام به تحریک یا به میان آوردن موضوع مجاهدین خلق و طرح آن در جلسه شورای وزیران عراق در روز دوشنبه نمودند. هم‌چنین از آنان خواستند تا پرونده را از شورای وزیران عراق به پارلمان با هدف اخراج اپوزیسیون ایران ـ مجاهدین خلق ـ به خارج عراق احاله نمایند».
الشرقیه به‌نقل از این منابع افزود: «وزیر خارجه عراق هوشیار زیباری در جلسه شورای وزیران هشدار داد که استمرار حمله خونین به مجاهدین خلق بی‌دفاع ممکن است تبدیل به یک پرونده قانونی و بین‌المللی بشود که ممکن است پیگرد مسئولان اعمال خونین روزهای گذشته و عواقب بعدی آن را به‌دنبال داشته باشد».
الشرقیه افزود: «در بروکسل فعالان ایرانی گفتند کسانی که غیرنظامیان بی‌دفاع را با گلوله واقعی هدف قرار می‌دهند، مجرمینی هستند که تلاش می‌کنند تا بحران سیاسی داخلی خود را از طریق این کشتار سازمان‌یافته که اجرای اوامر اطلاعات رژیم ایران است، چاره‌جویی کنند».

منبع: سایت مجاهدین: 23 فروردین 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
سایت مجاهدین:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.