شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۷ تير ۱۴۰۱ - ۲۸ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

الگويي موفق و قابل تکثير

ایسنا

سردار سلامي:
ايران از مقياس قدرت منطقه‌اي گذشت
آمريکا در حفظ نظام‌هاي کوچک هم دچار بحران شده است

 

جانشين فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، تصريح كرد: آمريکا که روزي ايران را به مداخله نظامي تهديد مي‌کرد، امروز در حفظ نظام‌هاي کوچک هم دچار بحران شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزراي دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه قم، سردار سرتيپ پاسدار حسين سلامي، سخنران پيش از خطبه‌هاي امروز نماز جمعه استان قم با بيان اين مطلب افزود: امروز دشمن هم در خانه خود درمانده و هم در مديريت بحران‌ها.

وي با بيان اين‌که امروز نسيم يک انقلاب بزرگ همانند طوفان در سال 1357 وزيدن گرفته است؛ اظهار كرد: اين انقلاب و بيداري ساير بلاد اسلامي تحت تاثير انقلاب اسلامي ايران است.

سلامي طوفاني که امام در سال 57 آغاز کرد را يکي از کليدي‌ترين عناصر موثر در براندازي استکبار جهاني خواند و گفت: امام خميني(ره) پس از صدها سال حلاوت برقراري يک حکومت اسلامي را به ذائقه مردم چشاند و آن طوفان به تدريج از مرزهاي جغرافيايي عبور کرد.

وي با بيان اين‌که امام (ره) ما را از قبرستان تاريخي به حيات طيبه هدايت کرد، افزود: انگار نفحه‌اي از روح الهي در کالبد ملت دميده شد و آن روز قيامتي در عالم به وجود آمد و اين در حالي است که عظمت آن حادثه هنوز درک نشده و سال‌ها طول کشيد تا نسيمي از آن طوفان در 22 بهمن ديگري فرعوني ديگر را از تخت سلطنت به زير کشد.

سلامي اظهار كرد: بارقه‌هاي آن انقلاب از تونس و مصر سر برآورد و اين حادثه شگفت‌انگيز در عرصه سياسي جهان بود و اين‌ها ارکان و پايه‌هاي قدرت آمريکا هستند که يکي پس از ديگري فرو مي‌ريزد.

جانشين فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامي افزود: اگر قدرتي به نام آمريکا در عالم به عنوان بزرگترين قدرت اقتصادي، سياسي و اجتماعي شناخته مي‌شد به خاطر تکيه به کشورهايي چون مصر، عربستان، تونس، بحرين و کويت است که موتور محرک آمريکا بودند و حال که ارکان حاکميت زده مي‌شود آن خيمه نيز فرو خواهد ريخت.

وي با اشاره به اين‌که امروز پابرهنگان زمين قدرت اعتراض يافته‌اند، تصريح کرد: جهان اسلام از زير آوار و فقر در حال جان گرفتن است و الگوي امام و رهبري گوش جان مسلمانان را با خود همراه کرده و طنين آن هشدارهاي انقلابي، آگاهي بخشي‌ها، افشاگري‌ها و شجاعت‌هاي سياسي که در کلام رهبران ما موج مي‌زند امروز در بلاد دوردست شنيده مي‌شود.

سلامي با اشاره به اين‌که شمال افريقا مملو از انديشه‌هاي انقلابي امام و رهبري است، افزود: ديکتاتورها، مستبدان قديمي و حکومت‌هاي مندرس بي اتکا به ملت‌ها زنگ خطر مرگ و سکوت را شنيده‌اند و اين يعني خورشيد حاکميت اسلاميت عالم به مغرب خود در حال نزديک شدن است.

وي با بيان اين‌که ملت ايران در 32 سال نبرد عظيم در تمامي صحنه‌ها موفق بود، خاطرنشان کرد: اگر ملت ايران به برکت واليان امر نمي‌توانست الگويي مناسب ارائه دهد، اگر مردم صحنه حضور در انقلاب را خالي کرده و در مقابل خطرات سهمگين نمي‌ايستادند، اگر شگفتي‌هاي 8 سال دفاع مقدس خلق نمي‌شد، اگر مردم به نداي رهبر خود لبيک نمي‌گفتند و... آيا الگويي موفق و قابل تکثير مي‌شدند.

جانشين فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با اشاره به نامگذاري امسال به نام جهاد اقتصادي از سوي رهبر معظم انقلاب گفت: ملت ايران جهاد اقتصادي همه جانبه را پشت سر گذاشته و امسال به اوج رسيده است وگرنه ملت‌ها از خواب غفلت بيدار نمي‌شدند.

وي با اشاره به ايستادگي ملت ايران در مقابل تهاجم فرهنگي و فتنه‌هاي اخير گفت: حضور پرشکوه ملت ايران در 9 دي و 22 بهمن عظمت جاودانه‌اي ساخت و ملت ايران مفسر عيني بسياري از آيات روح بخش الهي‌اند.

سلامي قاطعيت، انسجام، اتحاد، ايستادگي در عرصه دانش و فناوري ايران را باعث پيشرفت کشور دانست و افزود: امروز هيچ نقطه توقفي براي قرارگرفتن در ترازوهاي جهاني نداريم و از مقياس قدرت منطقه‌اي گذشته‌ايم.

وي پيشرفت‌هاي ملت ايران را به واسطه رهبري عظيم و ولايت فقيه دانست و گفت: روح عاشورا، جهاد، تحرک، پيشرفت و ايستادگي و بالندگي در کشور به واسطه تبعيت از ولايت فقيه زنده شد و از ملت ايران شکوهي ساخت که در همه عالم زبانزد است.

جانشين فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در بخش ديگري از سخنانش گفت: علي‌رغم تهديدهاي مختلف استکبار جهاني امروز در ايران طعم خودکفايي در همه جنبه‌ها مشاهده مي‌شود.

وي افزود: اگر روزي مصر تکيه گاه امنيتي رژيم صهيونيستي بود، امروز فرو ريخت و آمريکا نه تنها در خانه خود درمانده که در مديريت بحران نيز دچار مشکل است.

سلامي با اشاره به بيداري کشورهاي منطقه گفت: ديگر اسراييلي‌ها نمي‌توانند به حزب الله حمله کنند و ايران اسلامي را تهديد کنند؛ هر چند که تهديدات سابقشان نيز بي اساس بود؛ امروز اسراييل حتي در کلام نيز قادر به تهديد نيست.

وي با بيان اين‌که آمريکا در مسايل مختلفي دچار بحران است، اظهار كرد: در مسايلي چون بدهي‌هاي خارجي، ورشکستگي بازار مسکن، افت دلار و ناتواني در اداره سياست‌هاي خارجي امروز امريکا حرف اول را مي‌زند و اين در حالي است که در اين سو صحنه‌هاي جديدي توسط انقلاب اسلامي خلق مي‌شود.

جانشين فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامي خاطرنشان کرد: راز پيروزي انقلاب‌هاي اسلامي در تبعيت از ستاره‌اي پرفروغ به نام "ولايت فقيه" است که در آسمان عالم اسلام با نگاهش غبارها و آلودگي‌ها کنار مي‌رود و حق و باطل قابل تشخيص مي‌شود.

سلامي گفت: اين افتخار را نه تنها در آموزه‌هاي ديني و کلام معصومين که با تجربه دريافته‌ايم و با چشم ديده‌ايم و اين در حالي است که بايد همواره هوشيار و متکي به ولايت باشيم که اين نقطه اصلي اعتماد و مرکز ثقل قدرت و هويت و ديانت و مصونيت اسلام اسلاميت نظام و طهارت جامع است.

وي با بيان اين‌که ملت ايران ديگر اجازه انحراف و امکان تجربه ثقيفه و حادثه عاشورا را نمي‌دهد؛ افزود: امروز شعار و شعور ديني و بصيرت ملت ايران به حدي رسيده که مي‌داند چه مسيري هدايت و رستگاري را به همراه دارد و مردم منطقه نيز بايد اين الگو را فراراه خود قرار دهند.

وي در پايان تاکيد کرد: تا وقتي حاکميت ولايت فقيه اين نعمت الهي در حال تابيدن است به فرموده امام خميني (ره) هيچ آسيبي به اين مملکت نخواهد رسيد.

بر اساس اين گزارش مردم مسلمان قم امروز با امضاي طوماري خشم خود را نسبت به آل خليفه و آل سعود ابراز کرده و حمايت خود را از مردم مظلوم بحرين اعلام داشتند.

منبع: ایسنا، 2 اردیبهشت 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایسنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.