شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ -  ۸ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

پس از ترعیب ایرنا، خامنه ای بقیه رسانه ها را به خط می کند

ایرنا

تاكيد رهبر معظم انقلاب بر مسووليت سنگين رسانه ها ، مطبوعات ، گروهها و افراد تاثير گذار براي حفظ آرامش رواني مردم


تهران - رهبر معظم انقلاب اسلامي تاكيد كردند: مسؤولان، نخبگان سياسي و فرهنگي و فعالان مطبوعات و رسانه هاي مجازي نبايد بگونه اي سخن بگويند و يا مطلبي منتشر كنند كه القاي نبود آرامش و دو دستگي در كشور شود زيرا اين موضوع، خلاف واقع است.


 


حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي بعد ازظهر امروز يكشنبه در ديدار وزير كشور و جمعي از فرماندهان و مسؤولان نيروي انتظامي، تأمين امنيت بويژه امنيت اخلاقي و رواني جامعه را يكي از مهمترين وظايف نيروي انتظامي دانستند و با اشاره به مسؤوليت سنگين رسانه ها، مطبوعات، گروهها و افراد تأثيرگذار براي حفظ آرامش رواني مردم، تاكيد كردند شرايط كنوني كشور بسيار آرام و مناسب و روحيه مردم هم مستحكم است بنابراين مسؤولان، نخبگان سياسي و فرهنگي و فعالان مطبوعات و رسانه هاي مجازي نبايد بگونه اي سخن بگويند و يا مطلبي منتشر كنند كه القاي نبود آرامش و دو دستگي در كشور شود زيرا اين موضوع، خلاف واقع است.
ايشان با اشاره به سخنان روز گذشته خود درخصوص برخي مسائل روز، افزودند: متأسفانه برخوردي كه برخي روزنامه ها با اين سخنان كردند، بجاي القاي آرامش در كشور، القاي دوگانگي و دعوا را مي كرد.
رهبر انقلاب اسلامي خطاب به صاحبان قلم و تريبون خاطرنشان كردند: نبايد به گونه اي صحبت و يا مطلبي نوشته شود كه القاي تنش و درگيري در جامعه باشد زيرا اين موضوع، خلاف شرايط كنوني كشور است.
حضرت آيت الله خامنه اي با يادآوري برخي اختلاف نظرها ميان مسؤولان و فعالان سياسي در دوران امام (ره) افزودند: امام بزرگوار در آن دوران بارها خطاب به مسؤولان مي فرمودند «در جلسات هرچه مي خواهيد بگوييد اما آن را به جامعه نكشانيد زيرا مردم گناهي ندارند.»
ايشان با اشاره به تلاش رسانه هاي بيگانه براي بزرگنمايي برخي اختلاف نظرها، تأكيد كردند: نبايد از گفته ها و يا نوشته هاي ما برداشت اختلاف شود و اگر هم اختلاف نظري است نبايد جلوي مردم اخم كرد و بهانه به دست رسانه هاي بيگانه داد.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به روحيه بسيار خوب و مستحكم مردم افزودند: آرامش موجود در جامعه و حركت محكم و آگاهانه مردم به سمت آرمانها چيزي جز لطف و عنايت و قدرت خداوند متعال نيست و بايد اين نعمت را قدر دانست.
حضرت آيت الله خامنه اي در بخش ديگر ي از سخنان خود با قدرداني از زحمات و تلاشهاي فرماندهان و كاركنان نيروي انتظامي در تعطيلات سال نو و همچنين در طول سال گذشته خاطرنشان كردند: مردم اين تلاشها و خدمات را مي بينند و قدردان آن نيز هستند.
ايشان يكي از مهمترين وظايف نيروي انتظامي را ايجاد امنيت در جامعه بويژه امنيت اخلاقي و رواني برشمردند و افزودند: امنيت اخلاقي در جامعه به معناي آن است كه مردم دغدغه اي درخصوص احتمال انحراف اخلاقي فرزندان خود در جامعه نداشته باشند.
رهبر انقلاب اسلامي يكي از ضروريات برقراري امنيت اخلاقي در جامعه را ايجاد مصونيت در درون نيروي انتظامي دانستند و تأكيد كردند: اين مصونيت دروني جز با چنگ زدن به ريسمان توفيق و فضل الهي به دست نمي آيد.
حضرت آيت الله خامنه اي وضعيت نيروي انتظامي را نسبت به گذشته بسيار رو به جلو ارزيابي كردند و افزودند: فرماندهان و مسؤولان نيرو نبايد به حد كنوني قانع باشند بلكه بايد براي رسيدن به قله، همت كنند.
ايشان همچنين از هماهنگي موجود ميان وزارت كشور و نيروي انتظامي اظهار رضايت كردند و خواستار تقويت بيش از بيش اين هماهنگي و ارتباط شدند.
در اين ديدار سردار سرتيپ احمدي مقدم فرمانده نيروي انتظامي در گزارشي گفت: تحقق پليس شايسته و بايسته نظام اسلامي و دستيابي به قدرت نرم و فراگير و پايدار با استفاده از علم، عقل و تدبير از جمله اهداف مورد نظر در نيروي انتظامي است.
وي همچنين با اشاره به پيچيدگي مسائل و روابط اجتماعي و تحول در حوزه ارتباطات خاطرنشان كرد: نيروي انتظامي با دستاوردهاي خوب خود در حوزه فناوريهاي نوين و با تغيير در ساختارها، ابزارها، رويكردها و كاركردها، به دنبال تحقق امنيت فراگير و پايدار در همه حوزه ها است.
در ابتداي اين ديدار نماز جماعت ظهر و عصر به امامت رهبر انقلاب اسلامي اقامه شد.


 

منبع: ایرنا، 4 اردیبهشت 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایرنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.