شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۷ فوریه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

پرچمدار ولايت و عدالت

ایرنا

اسفنديار رحيم مشايي در گفت و گو با ايرنا:

پرچمدار ولايت و عدالت مقام معظم رهبري است

تهران- مشاور و رئيس دفتر رئيس جمهور در گفت و گوي اختصاصي با ايرنا به نكات مهمي در ارتباط با مسائلي كه اين روزها از سوي منتقدان عليه دولت مطرح مي شود به صراحت پاسخ گفته است.

 

اسفنديار رحيم مشايي در اين گفت و گو تبعيت از ولي فقيه را از لوازم اعتقاد به غيبت امام عصر(عج) دانسته است.
** سوال: مدت زيادي است كه عده اي تلاش مي كنند در باره اعتقاد شما به ولايت فقيه تشكيك كنند و در اين زمينه به شبهه افكني و ابهام آفريني روي آورده اند، لطفا در اين زمينه نظر خود را به صراحت بيان كنيد.
پاسخ: در شرايط فعلي، بنا به دلايلي قصد پاسخگويي به شبهات بي اساس و اكاذيب را ندارم، اما در اين مورد بايد تاكيد كنم كه ولايت فقيه، آرمان مهم انقلاب اسلامي و بزرگترين يادگار ماندگار امام (رض) است و اصولا انقلاب اسلامي بدون ولايت فقيه شكل نمي گرفت و نمي توانست با اقتدار به حيات بالنده خود ادامه دهد. چنانكه بارها گفته ايم ما زندگي در سايه ولايت فقيه را تمرين زندگي در حكومت جهاني امام زمان(عج) مي دانيم و تبعيت از ولي فقيه از لوازم اعتقاد به غيبت امام عصر(عج) است.

** سوال: اخيرا بعضي گويندگان در انتقاد غيرمستقيم از رئيس جمهور اين شائبه را مطرح كردند كه گويا آقاي احمدي نژاد و شما عدالت گرايي را در برابر ولايت مداري مي دانيد. توضيح شما چيست؟
پاسخ: برداشت اينها اشتباه است. ولايت و عدالت دو ركن جدايي ناپذير و به هم تنيده نظام اسلامي است و پرچمدار آن نيز مقام معظم رهبري هستند. ممكن است برخي افراد، قائل به تفكيك ولايت از عدالت باشند اما بنده آن را منطقي و حقيقي نمي دانم. من اين تفكيك را هم ظلم به ولايت و هم ظلم به عدالت مي دانم. ولايت و عدالت هر دو اساس تشيع است و اصولا هدف از اعمال ولايت، اقامه قسط و عدالت است.

** سوال: از نخستين روزهايي كه خبري مبني بر خانه نشيني رئيس جمهور مطرح شد، برخي رسانه ها و عناصر سياسي، انگاره حاكميت دوگانه را مطرح كردند و رئيس جمهور را به عنوان عامل ايجاد شكاف در حاكميت متهم ساختند. تا كنون پاسخ روشني به اين اتهام داده نشده است.
پاسخ: موضوع براي مردم روشن است و آنها متوجه اهداف پنهان در پس اين انگاره سازي هستند. وقوع حاكميت دوگانه در جمهوري اسلامي، خواسته و آرزوي هميشگي بيگانگان بوده كه البته عده اي در داخل ، براي رسيدن به مقاصد كوچك باندي و جناحي خود، آن را مطرح مي كنند. از نظر مردم ايران، القاء حاكميت دوگانه، يك حركت ضد انقلابي است زيرا موجب فساد در اركان نظام مي شود.

** سوال: علت تلاش بعضي عناصر سياسي و رسانه اي براي دوگانه نمايي رهبري ورئيس جمهور چيست؟
پاسخ : آقاي احمدي نژاد و همكارانش در دولت، همواره التزام عملي خود را به ولايت فقيه، اثبات كرده اند و در اين مسير از امتحانات متعدد و سخت، سرافراز بيرون آمده اند. با قاطعيت مي گويم كه هيچكس به اندازه آقاي احمدي نژاد التزام نظري و عملي خود را به ولايت فقيه به اثبات نرسانده است، اما بعضي ها كه موفقيت دولت را برنمي تابند و هرگز نتوانسته اند مديريت برجسته رئيس جمهور را ببينند، سعي كرده اند به شيوه هاي مختلف زمينه تضعيف دولت را فراهم كنند. آنها براي كسب قدرت و منفعت، به اختلاف دامن مي زنند و چه بخواهند و چه نخواهند عملا بر اساس سناريوي حاكميت دوگانه بازي مي كنند.

** سوال: آيا فشارهاي سياسي و تبليغاتي اخير، بر انگيزه و روحيه و توان رييس جمهور و همكارانش تاثير منفي گذاشت؟
پاسخ: هرگز اين اتفاق نيفتاده و نخواهد افتاد. بعضي ها با طراحي ناشيانه سناريوي اختلاف پنداشتند كه مي توانند با دروغ پردازي، برچسب زدن و فريب كاري، خدمتگزاران واقعي مردم را مايوس و سركوب كنند، حال آنكه نه اكنون و نه هيچ وقت ديگري چنين نخواهد شد و رئيس جمهور معزز و دولت محترم در خط ولايت و رهبري و با انگيزه تمام براي خدمت به مردم و كشور استوار و محكم گامهاي بلندتري را برخواهند داشت. اجازه بدهيد اين نكته را اضافه كنم كه برخلاف خيال بافي ها و تحركات گسترده اي كه بعضي ها طي روزهاي گذشته داشته اند، پيوند رئيس جمهور و رهبري هرگز مخدوش نشد زيرا استحكام اين پيوند، متضمن منافع ملت است و اين همان چيزي است كه رهبري فرزانه و رئيس جمهور عزيز همواره به آن نظر داشته اند. من اين طور برداشت كرده ام كه برخلاف عده اي كه فقط اهل شعار و ادعا هستند، نگاه و رابطه آقاي احمدي نژاد نسبت به مقام معظم رهبري، ويژه است. اتفاقا درك روشن، دقيق و عالمانه رئيس جمهور از جايگاه و شان و منزلت ولايت فقيه و خلوص او در دفاع از رهبري و ولي فقيه بسيار ذيقيمت است. براي اينجانب و همه اعضاي دولت و قاطبه خدمتگزاران، همين درك و فهم و همين خلوص و شجاعت در دفاع از حريم ولايت و رهبري افتخار است.

** سوال: ارزيابي شما از علت ورود پرحجم خواص به اين صحنه و بيان عبارات تند عليه رئيس جمهور چيست؟
پاسخ: اين موضوع در آينده قابل بحث است و واقعيات زيادي بايد گفته شود. در هر حال بعضي خواص به علت برداشت غلط از سكوت چند روزه رئيس جمهور، به صورتي شتابزده واكنش نشان دادند و منويات دروني خويش را بروز دادند. آنها انتظارات و درك نادرستي از مسايل دارند و به دليل واكنش هاي شتابزده، دستشان پيش ملت رو شده و در آينده ، واقعياتي از علت اين هجمه ها عليه رئيس جمهور روشن خواهد شد.

** سوال: اهداف پنهان و ناگفته اين هجمه ها را در چه چيزي مي دانيد؟
پاسخ: هدف اصلي دشمنان ما از آغاز انقلاب اسلامي، القاء نا كارآمدي حكومت ديني بود، بنابراين اثبات كارآمدي جمهوري اسلامي ايران كه تحت مديريت ولي فقيه است، بهترين روش علمي براي دفاع از دينِ، انقلاب و رهبري است، زيرا دفاع از نظامي كه كارآمدي نداشته باشد، سخت و به نظر خيلي ها غيرمنطقي است. اگر مطالعه كنيم مي بينيم محور اصلي تبليغات دشمنان اين ملت و مخالفان انقلاب و كشور، هميشه آن بوده كه نظام را ناكارآمد نشان دهندبه همين علت آقاي احمدي نژاد از آن جهت خار چشم دشمنان شده كه توانسته است به روشني به دنيا نشان دهد مفهوم بازگشت به آرمانهاي امام و ارزشهاي انقلاب ، ساخت و پيشرفت همه جانبه كشور است. يعني پيشرفت روز افزون كشور و افزايش اميد در ملت بزرگ ايران ، نشانه بارز كارامدي نظام است. كسي ترديد ندارد كه اين هوشمندانه ترين شيوه دفاع از كيان رهبري و حريم ولايت است. اين همان عهدي است كه آقاي احمدي نژاد با شهيدان و امام شهيدان بسته است. عهدي كه هرگز گسسته نخواهد شد. ما هم بر همين عهديم. در اين راه نه بازگشتي است و نه ترسي از حمله دشمن و نه ملالي از شماتت و تهمت و افتراي ناجوانمردان. ما همواره بر عهد و پيمان خود با ولايت باقي خواهيم بود.

منبع: ایرنا، 23 اردیبهشت 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایرنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.