شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ -  ۸ مارس ۲۰۲۱



سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

آماده‌سازی برای حملات بیشتر

سایت مجاهدین

اشغال اشرف- شماره ۱۱۰:

باز کردن معابر ورود به اشرف و آماده‌سازی برای حملات بیشتر و تلاش برای اخلال در راه‌حل اروپایی

از صبح روز چهارشنبه، ۱۱خرداد، شماری از فرماندهان لشکر پنجم عراق از جمله یک سرلشکر ستاد، فرمانده گردان مهندسی و افسر استخبارات لشکر به اشرف رفتند تا به دستور کمیته سرکوب اشرف در نخست‌وزیری عراق چندین معبر در خاکریز و حصار اشرف ایجاد کنند.

متعاقبا، بعدازظهر دیروز گردان مهندسی لشکر،
۱۰ نقطه را در خاکریز، سیم خاردار و حصار اشرف باز کردند. هدف دسترسی آسانتر خودروهای زرهی عراق به خیابانها و محلهای استقرار ساکنان کمپ و آماده‌سازی برای نفوذ رژیم و حملات احتمالی نیروهای عراقی است.
از زمانیکه راه‌حل اروپایی برای اشرف، پس از دیدار و گفتگوی رئیس هیأت عراق پارلمان اروپا با رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران، مورد توجه ساکنان اشرف قرار گرفت و جامعه بین‌المللی به حمایت از آن پرداخت، رژیم ایران به مقابله با این طرح برخاست تا آن را به شکست بکشاند. رژیم آخوندی وزارت اطلاعات، نیروی قدس، سفارت رژیم در بغداد و دست نشاندگانش در عراق را در این زمینه بسیج کرده است. سفارت در بغداد را هم موظف کرده است که به دولت عراق ابلاغ کند با هر طرحی که تحت کنترل کامل دولت عراق نباشد، مخالف است.
یکی از روشهای رژیم برای به شکست کشاندن راه‌حل اروپا به‌عنوان یک راه‌حل صلح‌آمیز و درازمدت و منصرف کردن توجهات از آن، سازمان دادن حملات و تعرضهای جدید است. یک ترفند دیگر رژیم علم کردن عفو است.
آخوند مصلحی، وزیر اطلاعات رژیم آخوندی، بلافاصله پس از اعلام طرح اروپا گفت: «ما در جمهوری اسلامی ایران از بازگشت منافقینی که از عملکرد خود پشیمان هستند و تو به کردند، استقبال می‌کنیم». وی با وقاحت مسئولیت مأموران اطلاعات را، که تحت نام خانواده
۱۶ ماه است به شکنجه روانی ساکنان مشغولند، به عهده گرفت و گفت: «خانواده‌های این افراد به ما مراجعه می‌کنند و خواهان حضور در محل این پادگان و صحبت با بستگان خود برای بازگرداندن به ایران هستند» (خبرگزاری حکومتی ایسنا ۲۱اردیبهشت و کیهان ۲۲اردیبهشت). وی چند روز بعد گفت افراد اشرف اگر «تو به کنند... طبق قوانین دستگاه قضایی با آنها برخورد می‌شود... در واقع جمهوری اسلامی منعی برای پذیرش آنها ندارد» (رسانه‌های حکومتی ۲۶اردیبهشت).
قبل از آن پاسدار دانایی‌فر، از فرماندهان نیروی تروریستی قدس و سفیر رژیم در عراق، گفت: تمام ساکنان اشرف از نظر ما عفو هستند، مگر کمتر از صد نفر که دارای پرونده قضایی‌اند. سایرین می‌توانند به کشور عزیزمان بازگردند».
این اباطیل در حالیست که رژیم آخوندی صدها تن از خانواده‌های ساکنان اشرف را صرفاً به‌خاطر رابطه خانوادگی زندانی کرده است، سه تن از همین خانوادهها را در دسامبر و ژانویه گذشته اعدام کرد و پدر یکی از مجاهدان اشرف را با محرومیت از امکانات پزشکی در مارس گذشته زجرکش کردند.
ادعای عفو و استقبال از ساکنان اشرف، هم‌چون عفو اعلام شده از سوی دیکتاتور سوریه، همزمان با کشتار جوانان و کودکان، تنها خشم و نفرت مردم از فاشیسم دینی حاکم بر ایران را مضاعف می‌کند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۲خرداد ۱۳۹۰ (۲ژوئن ۲۰۱۱)

 

 

منبع: سایت مجاهدین، 12 خرداد 1390




نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
سایت مجاهدین:



در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.