شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ -  ۸ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ممانعت از ورود گزارشگر ويژه سازمان ملل به ايران

ایرنا

اختصاصي ايرنا/ در جلسه كميته حقوق بشر مجلس تاكيد شد؛


/ بررسي نقض حقوق بشر آمريكا و انگليس اولويت دارد


تهران- معاون كميته حقوق بشر مجلس شوراي اسلامي از بررسي موضوع انتخاب گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در رابطه با ايران در جلسه اين كميته خبر داد و گفت: در اين جلسه تاكيد شد كه اجازه ورود اين فرد به داخل كشور داده نشود.


 


'محمد كريم عابدي' روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار سياسي ايرنا در پاسخ به سوالي در رابطه با اينكه آيا اتهام نقض حقوق بشر در جمهوري اسلامي ايران درست است يا اهدافي سياسي را دنبال مي كند، گفت: آمريكا، انگليس و رژيم صهيونيستي بزرگترين نقض كنندگان حقوق بشر در جهان هستند و شوراي حقوق بشر سازمان ملل متحد به جاي ايران بايد به نقض حقوق بشر در آنها رسيدگي كند.
نماينده مردم طبس و فردوس در مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: شوراي حقوق بشر سازمان ملل متحد در سال 2010 پس از بررسي اقدامات رژيم صهيونيستي در خلال جنگ هاي 33 روزه با لبنان و 22 روزه با غزه، اين رژيم را ناقض حقوق بشر و فرماندهان نظامي آن را جنايتكار جنگي ناميد اما نتوانست با آنها برخورد كند.
عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس تحقق امنيت و صلح و ثبات در جهان را در گروي برخورد و مجازات با مثلث آمريكا، انگليس و رژيم صهيونيستي دانست و افزود: اتهام نقض حقوق بشر در ايران و كشورهاي مخالف اين مثلث شوم، نوعي فرافكني و فرار رو به جلوست.
عابدي با بيان اينكه باراك اوباما رييس جمهوري آمريكا قدرت اجرايي كردن وعده هاي خود را ندارد و قدرت در اين كشور در دست افراد پشت پرده قرار دارد، خاطرنشان كرد: اوباما وعده تعطيلي زندان گوانتانامو را داده بود اما قدرت هايي در اين كشور اين اجازه را به او ندادند.
معاون كميته حقوق بشر مجلس شوراي اسلامي گفت: در حالي كه اوباما اعلام كرد رژيم صهيونيستي بايد به مرزهاي 1967 در فلسطين اشغالي بازگردد اما نتانياهو در داخل آمريكا و در نزد نمايندگان كنگره اين كشور رييس جمهوري آمريكا را تحقير و اين مساله را رد كرد.
وي آغاز رسيدگي به نقض حقوق بشر در جهان از آمريكا، انگليس و رژيم صهيونيستي را خواستار شد و افزود: آمريكا و عربستان سعودي در داخل خاك بحرين زندان هايي مخوف ايجاد كرده و در آنها جوانان معترض مسلمان را تحت شديدترين شكنجه ها قرار مي دهند اما صدايي از سازمان هاي بين المللي برنمي خيزد.
عابدي با يادآوري انتشار چهار كتاب در مورد نقض حقوق بشر در آمريكا، انگليس، فرانسه و كانادا از سوي وزارت امور خارجه، از انتشار كتاب هايي در رابطه با نقض حقوق بشر در ديگر كشورها از جمله برخي از كشورهاي عضو اتحاديه اروپايي خبر داد.
شوراي حقوق بشر سازمان ملل كه در شهر ژنو سوئيس مستقر است، روز گذشته (شنبه) احمد شهيد وزير خارجه سابق مالديو را به عنوان گزارشگر ويژه حقوق بشر در ايران انتخاب كرد.
كشورهاي غربي به سركردگي آمريكا همواره با استفاده ابزاري و سوءاستفاده سياسي از مقوله حقوق بشر به دنبال منكوب كردن كشورها و حكومتهايي هستند كه با سياستهاي استعماري آنها مخالفند.

منبع: ایرنا، 29 خرداد 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایرنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.