شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۵ مه ۲۰۱۹سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

اجلاس میاندوره‌ای شورای ملی مقاومت

همبستگی ملی

 


اجلاس میاندوره‌ای شورای ملی مقاومت در روز اول تیرماه ۱۳۹۰ با حضور مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده شورا با سرود رسمی ایران مرز پرگهر آغاز شد.
خانم رجوی در سخنان افتتاحیه خود به اعضای شورا خیرمقدم گفت و در آستانه سی امین سالگرد تاسیس شورای ملی مقاومت با تجلیل از سه دهه پایداری تأکید کرد: تجربه سی ساله بطلان هرگونه تحول از درون رژیم و یا از طریق مماشات و مذاکره با آن را ثابت کرده و نشان داده است که همین مقاومت و ایستادگی آن بر سر اصول مبارزه برای سرنگونی رژیم ولایت فقیه، یگانه راهگشا و الهام‌بخش مبارزه مردم ایران برای آزادیست.


مریم رجوی خاطر نشان کرد که اوضاع سیاسی چه در ایران و چه در منطقه، بطور بی‌سابقه‌ای در هرحال غلیان و جوشش است. قیامهای بهمن و اسفند۱۳۸۹نشان داد که دستگیرها و اعدامها نتوانسته اند رژیم را از طوفان قیامها مصون سازند و تشدید منازعه در راس هیات حاکمه، بیانگر شدت تزلزل رژیم و لرزه های سرنگونی است.
 در مقابل و بطور قانونمند جنبش مقاومت دورانی از اعتلاء و پیشرفت را طی میکند. مریم رجوی از پایداری اشرف در برابر یورش جنایتکارانه
۱۹فروردین، کارزار جهانی حفاظت از ساکنان اشرف، صدور حکم منع تعقیب برای پرونده ۱۷ژوئن فرانسه با تصریح بر مشروعیت مقاومت مردم ایران در برابر ستم و برگزاری گردهمایی بزرگ ۱۸ژوئن در پاریس بعنوان تازه‌ترین جلوه های گسترش و اعتلای مقاومت یاد کرد. مریم رجوی گفت: اجلاسِ میان‌دوره‌ییِ شورای ملی مقاومت را با سلام و درود به یکایکِ اعضایِ محترمِ شورا در هرکجا که هستند آغاز می‌کنیم.
در ابتدا  با گرامیداشت حماسه فروغ اشرف ادای احترام میکنیم به
۳۶ مجاهد راه آزادی که جهانی را مسحور پایداری و رشادت خود کردند. و مایه انگیزش و امید برای قیام‌کنندگان و جوانان ایران شدند.


سلام و درود به همه آن‌ها
این اجلاس، در آستانه سی‌امین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت برگزار می‌شود.
به این مناسبت قبل از هرچیز، باید از پایداریِ شورا در مبارزه‌اش برای برقراریِ آزادی و دمکراسی در ایران تجلیل کنیم.
پایداری بر سر اصول و اهداف پیشرویی که بر مبارزه برای سرنگونی تمامیت رژیم ولایت فقیه استوار شده و هرگونه توهم استحاله پذیری این رژیم را مردود شناخته و در جریان عمل هم اثبات شده است.
 کما این که پرچم مبارزه، علیه مماشات با این رژیم، در سطح بین‌المللی را بر دوش گرفته و خوشبختانه توانسته است با ایستادگی بر سر آرمان‌های دمکراتیکِ خود و پرداخت بهای سنگین آن، این مقاومت و برنامه پیشرفته آن را راهگشا و الهام بخش مبارزه مردم ایران کند.
به این مناسبت، باید از مسئول شورای مقاومت ایران تجلیل کنیم که با تأسیس شورا و با عبور دادن  آن از پیچ و خم‌های خطیر سی سال گذشته، سنگ بنای دمکراسی آینده ایران را بنیاد گذاشت.
و شایسته است به همین مناسبت از مصدق فقید یاد کنیم، که شورای ملی مقاومت ادامه تکاملی راهی است که  آن پیشوای بزرگ و شهیدان سی تیر، برایش قیام کردند.


دوستان گرامی
چنان که شاهدیم اوضاع سیاسی چه در ایران، چه در سطح منطقه به طور بی‌سابقه‌یی در حال غلیان وجوشش است.
می‌بینیم که رژیم ولایت فقیه با همه دستگیری‌ها و اعدام‌ها نتوانسته خود را از این امواج طوفانی دور نگهدارد.  از یک طرف، قیام‌های بهمن و اسفند، از طرف دیگر منازعه در هیأت حاکمه، لرزه سرنگونی را به جان رژیم انداخته است.
خوشبختانه همزمان با این تحولات، و البته به صورت قانونمند، مقاومت مردم ایران، دورانی از اعتلا و پیشرفت را آغاز کرده است.
اجازه بدهید قبل از شروع بحث‌ها از سه تن از اعضای سرفرازِ شورا یاد کنیم که در فاصله دو اجلاس، بدرود حیات گفته‌اند:
شادروان منوچهر سخایی هنرمند نامی ایران که یاد و نامش گرامی باد، بخصوص به همه اعضای شورا و هنرمندان شورا و مسئول شورا مجدداً تسلیت میگویم. و هم‌چنین مجاهدانِ صدیق مهدی افتخاری و رضا شیرمحمدی به روح پرفتوح آنها درود می‌فرستیم.


اجلاس شورا در آغاز بحثهای خود، از هموطنانی که از اقصی نقاط جهان بپاخاستند و در بزرگترین اجتماع ایرانیان در تاریخ مبارزات خارج کشور در ویلپنت در حومه پاریس گرد هم آمدند قدردانی کرد و این گردهمایی را بیانگر پایگاه گسترده مقاومت در جامعه ایران و نماد درخشانی از همبستگی و برانگیختگی بین المللی برای حفاظت از اشرف در برابر تاخت و تاز فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران و عامل دست نشانده اش در عراق جدید دانست.


 

منبع: همبستگی ملی، 6 تیر 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
همبستگی ملی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.