شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ -  ۶ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

تکذیب صلیب سرخ

سایت مجاهدین

صلیب‌سرخ بین‌المللی: ما جزیی از کمیته‌یی که صحبت از تشکیل آن برای بستن کمپ اشرف است، نخواهیم بود


به گزارش خبرگزاری ملی عراق نینا ۶ تیرماه، کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ خودش را از این‌که جزیی از کمیته‌یی که صحبت از تشکیل آن برای بستن کمپ اشرف متعلق به سازمان مجاهدین خلق ایران در میان است، باشد، کنار کشید. صلیب‌سرخ به بیانیه‌ مقامات عراقی اشاره دارد که صحبت از تشکیل یک کمیته سه جانبه در این رابطه کرده که یکی از طرفهای آن صلیب‌سرخ بین‌المللی است.
در بیانیه‌یی که این کمیته امروز فرستاده است، به‌نقل از ماگنی بارث رئیس هیأت صلیب‌سرخ بین‌المللی در عراق گفت: به‌رغم اظهارات اخیر مقامات عراقی که به شرکت کمیته بین‌المللی در کمیته مشرف بر بستن کمپ اشرف، اشاره می‌کند، ولی انتظار نمی‌رود که صلیب‌سرخ چنین نقشی ایفا کند.
وی افزود: کمیته بین‌المللی جزیی از کمیته‌یی که برای بستن کمپ اشرف صحبت از آن شده، نخواهد بود ولی به تلاشهای انسان‌دوستانه خودش در جهت منافع ساکنان این کمپ و خانواده‌های آنها به‌طور مستقل ادامه خواهد داد.
این بیانیه گفت: کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ طی سالهای گذشته وضعیت در کمپ اشرف را زیر نظر داشته و به ساکنان آن کمک کرده تا با خانواده‌هایشان مجدداً ارتباط برقرار نموده و یا این‌که این‌گونه روابط را حفظ کنند. ، و صلیب‌سرخ با افرادی که به‌دلیل درگیریهای این کمپ، دستگیر شده بودند، ملاقات نموده است، علاوه بر اینها، کمیته صلیب‌سرخ نگرانی خودش را در مورد به‌کارگیری زور توسط نیروهای امنیتی علیه ساکنان این کمپ، به اطلاع مقامات عراقی رسانده است.
این بیانیه از قول ارث می‌گوید: کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ از التزام مقامات عراقی در عدم جابه‌جایی ساکنان کمپ اشرف برخلاف میلشان به کشور اصلی‌شان، مطلع گردیده است.

منبع: سایت مجاهدین، 7 تیر 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
سایت مجاهدین:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.