شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۷ فوریه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

طرح سوال از رييس جمهوري در مجلس عملي نمي شود

ایرنا

رييس كميسيون اصل 90 مجلس:


زاهدان - رييس كميسيون اصل 90 مجلس شوراي اسلامي گفت: برخي از دوستان (نمايندگان مجلس) طرح سوال از رييس جمهوري را تهيه كرده اند، اما به سرانجام نرسيده است و بعيد مي دانم كه اين طرح در مجلس عملي شود.


 


حجت الاسلام 'محمد ابراهيم نكونام' روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در زاهدان افزود : كشور گنجايش طرح چنين سوالاتي را ندارد و اكنون در زماني كه تحريم ها به ما هجوم آورده و استكبار جهاني از هر طرف ما را بايكوت كرده و تلاش دارد اين نظام را به شكست وادارد، زمان سازندگي كشور است.
وي تاكيد كرد : بعيد مي دانم كساني كه طراح چنين سوالاتي هستند تا آخر بر سر حرف خود بمانند و مجلس شوراي اسلامي تلاش مي كند نظارت خود را بر قوا به وي‍ژه قوه مجريه اعمال كند و اجازه ندهد كه تخطي از قانون انجام شود.
نماينده گلپايگان و خوانسار در مجلس درباره اختلاف بين قواي مجريه و مقننه گفت : خبرگان اول منبعث از ديدگاههاي حضرت امام، بحث ولايت فقيه را در قانون اساسي نهادينه كردند تا اين كشور از آسيب هاي اختلافي بين قوا در امان باشد.
وي افزود: اختلاف بين قوا با وجود رهبري ،مانند اختلاف بين دو فرزند در يك خانواده با سرپرستي پدري مقتدر و مستحكم است و ممكن است فرزندان يك خانواده اختلاف و دعوا داشته باشند، اما تا زماني كه پدر خانواده با اراده و مصمم باشد، اجازه آسيب جدي حاصل از اختلاف و انتقال آن به جامعه را نخواهد داد.
وي با بيان اينكه اختلاف بين قوا در هر حالت مطلوب نيست،گفت : اكنون زمان سازندگي كشور است و استكبار سعي دارد جامعه ما را ناكارامد نشان دهد و تبيين اختلاف به ويژه از تريبون هاي عمومي و علني چه در مجلس يا آزاد، به ضرر كشور خواهد بود.
نكونام در پاسخ به اين سوال كه آيا دولت را قانون گريز مي دانيد يا خير، گفت : گاهي هواي نفس بر برخي افراد غالب مي شود و شاهد هستيم كه چنين اتفاقي مي افتد و قطعا نظارت مجلس شوراي اسلامي و نمايندگان ملت چوب و شمشيري خواهد بود كه مانع تخطي افراد از قانون شود.

منبع: ایرنا، 7 تیر 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایرنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.