شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ -  ۸ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

خامنه ای: جايي كه بتوانيم از هر رويارويي تصادفي و يا حساب شده نيز پرهيز خواهيم كرد

ایرنا

فرمانده معظم كل قوا در مراسم بازديد از نيروي دريايي ارتش


ملت ايران اراده ي خود را بر هر قدرتي تحميل مي كند


تهران - فرمانده معظم كل قوا تاكيد كردند: امروز ساحل ممتد و طولاني خليج فارس و درياي عمان در اختيار دولتي مستقل و ملتي سرافراز و بيدار است كه قدرت و اراده ملي خود را مي شناسد و با اتكاء به خداوند، اراده خود را بر هر قدرت سياسي و نظامي تحميل و او را مجبور به عقب نشيني خواهد كرد.


 


 


به گزارش خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا) به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامي، حضرت آيت الله خامنه اي صبح شنبه وارد بندر عباس شدند و از منطقه يكم و كارخانجات نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران بازديد كردند.
فرمانده كل قوا در ابتداي ورود به قرارگاه مقدم نيروي دريائي ارتش - ناوگان جنوب، در محل يادمان شهدا حاضر شدند و با قرائت فاتحه، ياد و خاطره رشادت شهداي دفاع مقدس را گرامي داشتند.
رهبر معظم انقلاب اسلامي سپس از يگانهاي مختلف نيروهاي مسلحِ حاضر در ميدان سان ديدند.
حضرت آيت الله خامنه اي در سخناني در جمع فرماندهان و نيروهاي قرارگاه مقدم نيروي دريايي ارتش و يگانهاي نمونه نيروهاي مسلح در منطقه، دريا را فرصتي بزرگ و راهبردي براي كشورها و ملتها دانستند و تأكيد كردند: منافع و امكانات اين درياها متعلق به ملتها است و نيروهاي دريايي ارتش و سپاه مظهر اقتدار ملت ايران در دفاع از منافع كشور در خليج فارس و درياي عمان هستند.
ايشان افزودند: حكومتهاي طاغوتي در سالهاي متمادي سيطره بر ايران مانع پيشرفت دريانوردي و حضور دريايي ايران در پهنه آبهاي منطقه اي و بين المللي بودند اما امروز شما بايد با تلاش مضاعف عقب افتادگي طولاني مدت گذشته را جبران كنيد.
حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به سابقه حضور قدرتهاي زورگو در منطقه بسيار حساس خليج فارس و درياي عمان خاطرنشان كردند: امروز شرايط با گذشته بسيار متفاوت است و ساحل ممتد و طولاني اين منطقه در اختيار دولتي مستقل و ملتي سرافراز و بيدار است كه قدرت و اراده ملي خود را مي شناسد و با اتكاء به خداوند، اراده خود را بر هر قدرت سياسي و نظامي تحميل و او را مجبور به عقب نشيني خواهد كرد.
فرمانده كل قوا در همين زمينه افزودند: امروز خليج فارس و درياي عمان به بركت حضور مقتدرانه ايران اسلامي، يك منطقه آزاد و مستقل است.
رهبر انقلاب اسلامي حضور ناوهاي آمريكايي و كشورهاي اروپايي در منطقه را مضّر و نامطلوب ارزيابي و تأكيد كردند: دوراني كه قدرتهاي مستكبر با حضور نظامي براي ملتها تعيين سرنوشت مي كردند گذشته است و اگر حتي برخي دولتهاي منطقه همچنان تمايل به تبعيت از دستورات قدرتهاي مستكبر را داشته باشند ولي ملتهاي منطقه هوشيار و بيدار شده اند و حضور نظامي بيگانگان، در منطقه را موجب ناامني مي دانند.
حضرت آيت الله خامنه اي اقتدار يك ملت را زمينه ساز بهره مندي از بركات و منافع دريا دانستند و خاطر نشان كردند: اين اقتدار را نيروهاي مسلح حاضر در منطقه مي توانند با جهاد و از خود گذشتگي تأمين كنند.
فرمانده كل قوا تأكيد كردند: ما هيچ كشوري را به رويارويي و جنگ تشويق نكرده ايم و نخواهيم كرد و تا جايي كه بتوانيم از هر رويارويي تصادفي و يا حساب شده نيز پرهيز خواهيم كرد اما كساني كه پيشرفت خود را با تحكم و روزگويي تأمين مي كنند بايد در مقابل خودشان يك ملت مقتدر را احساس كنند.
ايشان نيروهاي دريايي را مظهر اقتدار ملت ايران در دريا دانستند و خطاب به نيروهاي مسلح حاضر در منطقه جنوب توصيه كردند: صادقانه و مخلصانه، و با تمام توان، به مجاهدت خود ادامه دهيد.
فرمانده معظم كل قوا تأكيد كردند: كشور و نظام جمهوري اسلامي ايران مديون جواناني است كه اقتدار ملت را تجسم مي بخشند.
حضرت آيت الله خامنه اي دستگاههاي دولتي و مسئولان را موظف كردند با نيروهاي مسلح حاضر در منطقه براي انجام كارهاي بزرگ خود همكاري كنند.
رهبر انقلاب اسلامي هدف از حضور خود در بندرعباس و منطقه يكم دريايي ارتش را ابراز صميمانه ي «خسته نباشيد و خدا قوت» به نيروهاي مسلح منطقه بيان كردند و افزودند: مجاهدت خاموش و مخلصانه و صادقانه جوانان ملت ايران در اين منطقه، يك حسنه و در نزد خداوند محفوظ است.
در ابتداي اين ديدار امير دريادار سياري فرمانده نيروي دريايي ارتش در گزارشي با اشاره به نقش دريا در رشد و توسعه كشورها گفت: سيادت و اقتدار دريايي ايران با حضور قدرتمندانه در دريا و آبهاي آزاد تأمين مي شود كه با نگرش راهبردي فرمانده كل قوا به نيروي دريايي، گامهاي استواري در اين زمينه برداشته ايم.
امير دريادار سياري افزود: در اين مدت،توجه به زيرساختها، حركت جهادي در صنايع دريايي و نوسازي ناوگان، تحقق آموزشها، بهره مندي از نيروهاي مؤمن و متخصص و جلب مشاركت دانشگاهها و مراكز علمي را در دستور كار قرار داده ايم.
براساس اين گزارش، فرمانده معظم كل قوا در ادامه حضور در منطقه يكم دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران، از يگانهاي سطحي و زيرسطحي، كارخانه هاي صنعتي، تعميراتي و مراكز آموزشي نيروي دريايي ارتش نيز بازديد كردند.
حضرت آيت الله خامنه اي در اين بازديد از نزديك با توانايي متخصصان و مهندسان نيروي دريايي ارتش در ارتقاء تجهيزاتي و بهينه سازي برخي ناوها، ناوچه ها، يگانهاي نيرو بَر و هواناوها آشنا شدند.
مركز آموزش زيرسطحي، مركز شبيه سازي هدايت زيرسطحي و شناور زيرسطحي يونس نيز مورد بازديد رهبر انقلاب اسلامي قرار گرفتند. شناور زيرسطحي يونس اخيرا از سفر 68 روزه به درياي سرخ، به ميهن اسلامي بازگشته است.
فرمانده معظم كل قوا همچنين از مركز تعمير و نگهداري شناورهاي زيرسطحي بويژه زيردريايي هاي كلاس غدير بازديد كردند.
در اين مركز توانايي متخصصان نيروي دريايي ارتش در تعمير زيرسطحي ها و ساخت قطعات و تجهيزات پيچيده آن مورد بازديد قرار گرفت.

منبع: ایرنا، 1 مرداد 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایرنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.