شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

يكشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ -  ۷ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

باجگیری دانائی فر

ایرنا

در گفت وگو با ايرنا /


سفير ايران در عراق خبر آسوشيتدپرس را تكذيب كرد


تهران – سفير جمهوري اسلامي ايران در عراق ضمن تكذيب خبر آسوشيتدپرس مبني بر 'آزادي دو متهم آمريكايي در آينده نزديك' تاكيد كرد كه پرونده اين دو متهم در قوه قضاييه ايران در حال رسيدگي است.


 


'حسن دانايي‌فر' عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار سياسي خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا) افزود: پنجشنبه هفته گذشته در گفت و گويي با خبرنگار آمريكايي (آسوشيتدپرس) در عراق، موضوع دو متهم آمريكايي كه بطور غيرقانوني وارد كشورمان شده اند، مطرح شد كه اعلام كردم پرونده آنها در قوه قضاييه همچنان در حال رسيدگي است.
وي خاطرنشان كرد:‌ با اصرار خبرنگار آمريكايي مبني بر اينكه چه زماني اين دو متهم آزاد خواهند شد، تاكيدكردم رسيدگي به اين پرونده هنوز تمام نشده است.
سفير ايران در عراق تصريح كرد: خبرنگار آسوشيتدپرس همچنان اصرار به اعلام زمان آزادي اين دو متهم را داشت، اما من با تاكيد بر اينكه جنگ يك رويداد نامناسب در زندگي بشري است، تنها آرزو كردم همه زندانيان آزاد شوند'.
دانايي فر با اشاره به اخبار منتشر شده به نقل از وي در رسانه هاي خارجي مبني بر آزادي اين دو متهم در ماه مبارك رمضان گفت: البته در گفت و گوي خود به اين نكته اشاره كرده بودم كه يكي از عيدي‌هاي مسلمانان در ماه رمضان،‌ آزاد كردن زندانيان است؛ از اين رو برداشت خبرنگار آسوشيتدپرس اين بوده كه قرار است دو متهم آمريكايي در اين ماه مبارك آزاد شوند.
وي تاكيد كرد كه ' از آزادي قريب‌الوقوع اين دو متهم آمريكايي سخني نگفته ام'.
خبرگزاري آسوشيتدپرس در خبري به نقل از سفير كشورمان در عراق ادعا كرده بود كه ' مقام هاي مسئول در ايران مي‌خواهند در طول ماه رمضان دو متهم آمريكايي را آزاد كنند'.
'شين باوئر' و 'جاش فتال' در مرداد ماه 1388 به اتهام ورود غيرقانوني به خاك ايران در مرز ايران و عراق دستگير شدند.
' سارا شورد' همراه ديگر آنها در شهريور 89 با سپردن وثيقه آزاد شد و به آمريكا بازگشت.
وزير امور خارجه جمهوري اسلامي ايران نيز صبح امروز (شنبه) ابراز اميدواري كرد، محاكمه دو متهم آمريكايي كه به جرم ورود غيرقانوني به كشور بازداشت شده‌اند، بگونه‌اي پيش رود كه در نهايت آزادي آنها را به همراه داشته باشد.
'علي‌اكبر صالحي' اين مطلب را در كنفرانس خبري مشترك با 'نسير باكوآريفاري'' همتاي بنيني خود اعلام كرد و از قوه قضاييه كشورمان به جهت آنكه با عدل و انصاف موضوع را پيگيري مي‌كند،‌ تشكر كرد.
وي در عين حال به اين مساله نيز اشاره كرد كه در زمان مقرر مسئولان قوه قضاييه اطلاعات لازم را در اين خصوص ارايه خواهند كرد.

منبع: ایرنا، 15 مرداد 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایرنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.