شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ -  ۹ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

طرح «گام به گام» كرملين؛ امروز در تهران ورق مي خورد

ایرنا

در گفت‌وگو با ايرنا اعلام شد


تهران- اعضاي كميسيون امنيت ملي وسياست خارجي مجلس شوراي اسلامي اعلام كردند كه هدف سفر امروز 'نيكلاي پاتروشف' دبير شوراي امنيت ملي روسيه به تهران ارايه جزييات طرح 'گام به گام' روسيه به جمهوري اسلامي ايران است.


 


رييس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني ايرنا گفت: با توجه به روابط همه جانبه ايران و روسيه، مذاكرات 'پاتروشف' در سفر به ايران در خصوص مسايل و تحولات كنوني منطقه خواهد بود و در كنار آن مذاكراتي درباره موضوع هسته‌اي نيز انجام خواهد شد.
'علاءالدين بروجردي' اين سفر را در راستاي ارتقاي روابط دو كشور ارزيابي كرد و افزود: تحولات خاورميانه و اتفاقات رخ داده در اين منطقه از محورهاي مهم اين مذاكرات خواهد بود و دو طرف در رابطه با مسايل منطقه به بحث و گفت وگو خواهند نشست.
نماينده مردم بروجرد در مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: پيش‌بيني مي‌شود مذاكرات مقام روس با دبير شوراي عالي امنيت ملي ايران نتايج مثبتي خواهد داشت و در گسترش مناسبات دو كشور نيز اثرات خوبي برجاي خواهد گذاشت.

**ايران نظرات خود در خصوص طرح'گام به گام' را به روسيه ارايه خواهد داد
همچنين نايب رييس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي نيز در گفت وگو با ايرنا با تاكيد بر اين كه در سفر 'نيكلاي پاتروشف' دبير شوراي عالي امنيت ملي روسيه به ايران طرح 'گام به گام' روسيه مورد بررسي دو طرف قرار خواهد گرفت گفت: در اين خصوص قرار است طرف ايراني و روس نظرات و پيشنهادات خود را ارايه دهند.
'اسماعيل كوثري' از هماهنگي براي راه اندازي نيروگاه بوشهر به عنوان ديگر هدف سفر پاتروشف به ايران ياد كرد و گفت: اين سفر، يك حركت بسيار مثبت و نقطه عطفي در همكاري‌هاي دو كشور محسوب مي‌شود.

**بررسي پيشنهادات گروه 1+5
نماينده مردم تهران در مجلس در ادامه با بيان اين كه بررسي پيشنهادات 1+5 يكي ديگر از اهداف سفر طرف روس به ايران است گفت: دو كشور در اين خصوص نيز نظرات و پيشنهادات خود را مطرح خواهند كرد.
كوثري پيگيري بحث مربوط به موشك هاي اس 300 را از جمله مسايل مهمي خواند كه در سفر دبير شوراي امنيت ملي روسيه به ايران درباره آن گفت‌وگو خواهد شد.

**ايران از كليات طرح 'گام به گام' روسيه استقبال كرده است
رييس گروه دوستي پارلماني ايران و روسيه نيز در گفت وگو با خبرنگار پارلماني ايرنا در اين باره گفت: قطعا بررسي جزئيات طرح 'گام به گام' از دستور كارهاي اصلي سفر دبير شوراي امنيت ملي روسيه به ايران است.
'مهدي سنايي' مسايل امنيتي مشترك تهران و مسكو را از ديگر محورهاي مذاكرات مقام روس در تهران خواند و گفت: دو كشور ديدگاه هاي مشتركي در قبال تامين امنيت درياي خزر؛ آسياي مركزي و قفقاز دارند و به نظر مي‌رسد علاوه بر مذاكره در اين باره، حول مسايل امنيتي خاورميانه نيز به گفت وگو بپردازند.
عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با تاكيد بر اين كه ايران از كليات طرح 'گام به گام' روسيه استقبال كرده است گفت: در سفر دبير شوراي امنيت ملي روسيه جزئيات اين طرح بررسي خواهد شد.
سنايي همچنين اظهار داشت: در سفري كه آقاي علي اكبر صالحي وزير امور خارجه كشورمان فردا (سه‌شنبه) به مسكو خواهد داشت نيز اين طرح مورد بررسي قرار خواهد گرفت.
وي با تاكيد بر اين كه 'جمهوري اسلامي ايران از حقوق خود دست نخواهد كشيد' خاطرنشان كرد:‌ ايران علاقه مند است مذاكرات با گروه 1+5 از بن بست خارج شود و طرف هاي اروپا و آمريكا به ميز مذاكره بازگردند.
رييس گروه دوستي پارلماني ايران و روسيه اظهار اميدواري كرد كه طرح'گام به گام' بتواند بسياري از مشكلات فراروي مذاكرات را حل كند.
'نيكلاي پاتروشف' دبير شوراي امنيت ملي روسيه امروز- دوشنبه - به دعوت 'سعيد جليلي' دبير شوراي عالي امنيت ملي جمهوري اسلامي ايران به تهران سفر مي كند.

منبع: ایرنا، 24 مرداد 1390
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایرنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.