شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - ۲۴ نوامبر ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

سکولاریست های مروج ضد سکولاریسم!
کورش طاهری

كوروش طاهري

جنگ و مبارزه سکولاریسم بر علیه ضد سکولاریسم در سایت ها و محافل متعدد و متنوع موسوم به اپوزیسیون بشدت ادامه دارد و جالب این که سکولاریست ها در بسیاری از موارد در حوزه های مختلف و البته / از جمله در حوزه ورزش/ به تبلیغ /ترویج و ستایش ضد سکولاریست ها می پردازند! به قول معروف و اگر اسائه ادب نباشد/تف سر بالا!

یکی از مثال های روشن و به قول عوام تنور گرمی/موضوع سکولاریسم و ضد سکولاریسم در بین ورزشکاران و قهرمانان است/ که این روزها در نظام اجتماعی حاکم بر ایران زمین شتاب و شدت بیشتری گرفته و بسیاری از ورزشکاران و البته ورزشکاران رشته های شاخص و مورد توجه افکار عمومی و رسانه های همگانی/ مانند/فوتبال/کشتی/و...با تبلیغ و ترویج شعارهای ضد سکولاریستی در زمانی از انجام مسابقه یا بازی/بر انتظارات و خواسته های ایده ئولوژی حاکم بر سرزمین ایران/صحه می گذارند و اقدام و انجام به چنین اعمالی را افتخاری بزرگ می دانند. یک روز وزنه برداری با روبان یا فاطمه زهرا به روی صحنه می رود و روز دیگری تعدادی از بازیکنان فوتبال پس از زدن هر گلی /پیراهن خود را بالا زده تا مردم شعارهائی نظیر/یا ابا عبداله حسین/یا علی/و... از این دست را مشاهده کنند.

حکومت ولایت فقیه چنین رفتارها و اعمالی را به منزله فرهنگ سازی از نوع اسلامی و مذهبی اش در افکار عمومی ترجمه و قلمداد می کند و سایتها و محافل متعدد اپوزیسیون نیز/ با تبلیغ و ترویج این فرهنگ سازی عملا نشان می دهند که فاقد تئوری هستند و پایبند به اصول فکری و مبانی عقیدتی خود نیستند!

سکولارها /مبلغ / مروج و حتی عاشق و حامی ضد سکولار هستند در حالی که ضد سکولارها/ سکولارها را دشمن و وابسته به بیگانگان و قدرت های بزرگ می دانند.

زمانی می توان به استقرار یک حکومت سکولار در ایران خوش بین و امیدوار بود و سکولاریزاسیون واقعی را پیاده کرد/  که یک انقلاب و در محدوده کوچکتر آن/یک پالایش بزرگ فکری و فرهنگی در جامعه ایران به وقوع پیوندد تا فرهنگ حاکم کنونی نتواند در اندام های حکومت سکولار /در آینده ریشه و عضوی داشته باشد.

سایت رجا نیوز در تحلیلی به فرهنگ سازی عاشورائی از منظر ضد سکولاریسم بدرستی اشاره ای دارد و با طرح  مرداني كه زير بيرق ابائعبدالله به تحول فكر مي‌كنند؛

ستاره‌هاي فوتبال در خيمه عاشورا؛ اين حسين كيست؟

می نویسد/ امروز عزاداري چهره‌هايي نظير علي پروين، محمد دادگان، غلامحسين پيرواني، علي دايي، محمد رويانيان، علي كفاشيان، علي فتح‌ا...زاده، حميد استيلي، پرويز مظلومي و بسياري از چهره‌هاي ورزشي حكايت از تلاش آنها براي فرهنگ سازي در اين حوزه دارد، آنها تلاش مي‌كنند در كنار حفظ حرمت واقعه عاشورا زمينه‌اي را فراهم آورند تا فرهنگ عاشورايي در ورزش ايران به ويژه در حوزه فوتبال حكمفرما شود تا ديگر مردم فوتبال را بابت بي اخلاقي‌ها مورد توجه خود قرار ندهند. رفتارهاي امروز چهره‌هاي فوتبالي را مي‌توان به فال نيك گرفت چون فوتبال با اين اتفاقات مي‌تواند به الگوي اخلاقي براي جامعه تبديل شود.

در آن سوی / ضد سکولارها در جمهوری اسلامی اجازه به خودنمائی سایر گروههای هم کیش خود نمی دهند! یعنی اگر یک ورزشکار مهل تسنن یا اهل ارامنه بخواهد مثلا شعار تبلیغی یا عمر/یا ابوبکر صدیق/ یا یک ارمنی بر روی پیراهنش یا عیسی مسیح را درج کند و نمایش دهند با مجازات در نظام ولایت فقیه روبرو می شوند و آن را ضد فرهنگ عاشورائی و اسلامی می دانند!!

هر کسی و هر فردی در داشتن و ابراز عقیده خود آزاد است / دین و مذهب یک امر خصوصی و خارج از حوزه اجتماعی و سیاسی قرار دارد /اما/ آن چه را که بسیاری از ورزشکاران و شبه قهرمانان حوزه فنی ورزش در شرائط کنونی و از جمله در ماه محرم انجام می دهند/ پیروی و اجرای فرامین و انتظارت حکومتی است که سکولاریسم را مخرب جامعه و بر ضد ایده ئولوژی خود می داند!

korosh_ims@yahoo.com

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
كوروش طاهري:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.