شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ -  ۴ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

آلماتی 3 را کلید بزنیم

ایرنا

صالحی: قزاقستان آماده میزبانی نشست آلماتی 3 است
تهران- وزیر امور خارجه از آمادگی قزاقستان برای میزبانی نشست آلماتی 3 و پیگیری گفتگوهای آلماتی 1و2 خبر داد و گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره برای مذاکره اعلام آمادگی کرده است.
 
«علی اکبر صالحی» در پایان سفر خود به کشور قزاقستان نتایج اجلاس «قلب آسیا» و دیدارهای خود در حاشیه این اجلاس را تشریح کرد.

وی به ملاقات خود با رییس جمهوری قزاقستان اشاره کرد و اظهارداشت: «نورسلطان نظربایف» در این دیدار آمادگی کشورش را برای برگزاری نشست آلماتی 3 و پیگیری گفتگوهای آلماتی 1و2اعلام کرد تا اگر طرف مقابل اعلام آمادگی کند، بتوانیم فرآیند تعامل در آلماتی 3 را کلید بزنیم.

وزیر امور خارجه افزود: قرار شد «کاترین اشتون» مذاکره کننده ارشد گروه 1+5 طبق تعهدی که کرده است، تماس بگیرد. نباید اجازه دهیم، زمان بگذرد.

صالحی تاکید کرد که موضوع هسته ای ایران ربطی به انتخابات ندارد و هر دولتی منویات نظام و خواسته مردم را اجرا می کند.

وی همچنین درباره ساز و کار اجلاس قلب آسیا تصریح کرد: 6 کارگروه ویژه برنامه ریزی برای اقدامات اعتماد ساز در این اجلاس تشکیل شد که مسوولیت کارگروه آموزش به عهده جمهوری اسلامی ایران بود.

به گزارش ایرنا از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه،

رییس دستگاه دیپلماسی با بیان این که نتایج کارگروه ها پس از تصویب وزیران امور خارجه در بیانیه نهایی منعکس شده است، اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران با حضور فعالانه در این اجلاس پیشنهادهای خوبی را در ارتباط با آموزش در افغانستان و سایر کشورهای منطقه ارائه کرد که به تصویب رسید.

صالحی با اشاره به موضوعات دیگر اجلاس قلب آسیا ازجمله سرمایه گذاری، مبارزه با قاچاق مواد مخدر، تروریسم و همکاری های اقتصادی تصریح کرد که در سخنرانی هیات جمهوری اسلامی ایران مواضع کشورمان درباره این موضوع ها تشریح شد.

وی همچنین با یادآوری دیدار خود با وزیر امور خارجه قزاقستان، اراده مسوولان دو کشور را برای تقویت روابط یادآور شد و گفت: روابط سیاسی تهران - آستانه از هر جهت عالی است.

وزیر امور خارجه همچنین گفت: دراین دیدار توافق شد که در اجرای تفاهم نامه ها تسریع شود، گروه های دوستی پارلمانی فعال شوند و طی چند هفته آینده شاهد جشن راه اندازی خط ریلی مهم ایران – ترکمنستان و قزاقستان خواهیم بود.

صالحی تاکید کرد که در ملاقات ها از میزبانی قزاقستان در مذاکرات هسته ای نیز تقدیر شد.

وزیر امور خارجه ایران پس از شرکت و سخنرانی در سومین اجلاس وزیران امور خارجه قلب آسیا و دیدار با رییس جمهوری و وزیر امور خارجه قزاقستان و همچنین گفت و گو با وزیران امور خارجه تاجیکستان، هند، ترکیه، افغانستان، سوئد، لتونی، معاونین وزیران امور خارجه عراق و عربستان و نیز دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، جمعه شب به تهران بازگشت.

سیام(1)**9129**1336
 

منبع: ایرنا، 7 اردیبهشت 1392
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایرنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.