شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ -  ۶ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

موج دستگیری های اخیر حامیان دولت، با چه مجوزی؟!

ایرنا

تهران- موج دستگیری های اخیر حامیان گفتمان انقلاب اسلامی و دولت اسلامی كه همگی به دیانت و وفاداری به انقلاب و رهبری حكیم اشتهار دارند، با چه مجوزی؛ از سوی چه كسی و با چه حجت شرعی صورت گرفته است؟!
 
به گزارش گروه فضای مجازی ایرنا، این مطلب بخشی از گزارشی با عنوان « موج دستگیری های اخیر حامیان دولت، با چه مجوزی؟!» است كه در شبكه ایران منتشر شده است.
متن كامل این گزارش به شرح ذیل است:
در روزهای اخیر و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری كه رهبری حكیم و عادل انقلاب اسلامی، شكل گیری حماسه سیاسی را از آن انتظار دارند، موجی از دستگیری های بدون توجیه و غیرمنطقی حامیان گفتمان انقلاب اسلامی و دولت عدالت محور دكتر احمدی نژاد در برخی استان های كشور به راه افتاده است.
از سوی دیگر حجت الاسلام بهمن شریف زاده، از فضلای فرهیخته حوزه كه عَلَم دفاع و تبیین گفتمان فرهنگی دولت را بر دوش گرفته است، دو روز پیاپی به دادسرای ویژه روحانیت احضار گردیده و همزمان 5 سایت حامی گفتمان انقلاب و دولت خدمتگزار بدون هیچ اطلاع قبلی و هرگونه توضیحی یكباره فیلتر شده اند!
به نظر می رسد سناریویی برای تحت فشار قرار دادن دولت و حامیان آن طراحی شده كه سؤالاتی را در اذهان به وجود آورده است:
موج دستگیری ها و احضارهای اخیر حامیان گفتمان انقلاب اسلامی و دولت اسلامی كه همگی به دیانت و وفاداری به انقلاب و رهبری حكیم اشتهار دارند، با چه مجوزی؛ از سوی چه كسی و با چه حجت شرعی صورت گرفته است؟!
اخبار تأسف باری كه از برخی استان ها به گوش می رسد حاكی از آن است كه برخی نیروهای به ظاهر امنیتی كه هویتشان به روشنی معلوم نیست با ریختن در منازل برخی چهره های موجه روحانی و غیرروحانی حامی دولت با ایجاد رعب و وحشت برای خانواده های مظلوم این شخصیت ها اقدام به دستگیری آنها نموده اند؛ این اقدامات خودسرانه با چه حجت شرعی انجام می شود؟
این رفتارها چه نسبتی با انقلاب مقدس اسلامی دارد كه این گونه چهره تابناك آن را مخدوش می نمایند؟! خصوصا این كه از برخی بازداشت شدگان تعهد كتبی گرفته شده كه هیچگونه فعالیت سیاسی انجام ندهند!
این امر چه جایگاهی در انقلاب اسلامی دارد كه توده های مردم را به عرصه های مختلف سیاسی و اقتصادی كشانده و مورد تشویق قرار می دهد؟ چه كسی هزینه گزاف این بی تدبیری را خواهد پرداخت؟!
سؤال مهمتر این كه پس از دستگیری های اخیر چه چیزی به دست آورده اند و چه چیز به اثبات رسیده است؟ لازم است برای افكار عمومی پاسخ روشنی منتشر شود، در غیر این صورت اعاده حیثیت و پیگیری های قانونی، كمترین حقی است كه افراد مذكور از آن برخوردار خواهند بود.
نكته مهمتر آن كه در تماس هایی كه با مسئولین مربوطه در نهادهای امنیتی و اطلاعاتی گرفته شده، همگی اظهار می كنند این رفتارهای خارج از ضابطه كار نیروهای زیرمجموعه ما نبوده؛ سؤال اینجاست كه كدام مقام یا نهاد، مسئول برخوردهای غیرقانونی با این افراد است؟!
گفتنی است پیگیری جدی این اقدامات بی ضابطه همچنان در دستور كار مقامات ارشد امنیتی و اطلاعاتی نظام قرار داشته و امید می رود به زودی نتیجه بررسی ها به اطلاع افكار عمومی برسد.
سیام(1)**1058

منبع: ایرنا، 31 اردیبهشت 1392
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایرنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.