شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

جنايات اخير رژيم فاشيستي مذهبي ايران يك عمل تروريستي و محكوم است

عباس رحمتی

يكبار ديگر  رژيم فاشيستي ايران با كمك اربابان  غربي و شرقي خود دست به جنايت ديگري زد و پيش از هشتاد و اندي از موشكهاي مختلف نظامي  به ليبرتي محل استقرار مجاهدين شليك كرد كه تا كنون بيش از ٢٣ نفر از اعضاء مجاهدين كشته و تعداد زيادي مجروح شده اند . رژيم دست نشانده عراق نه تنها  كمكي به مجروحين و بقيه اعضاء انجام نداده ، بلکه کمیته دولتی سرکوب به‌"ریاست فالح فیاض "که دستورات خود را از رژیم ایران دریافت می‌کند، طی سه روز گذشته محاصره ضدانسانی لیبرتی را شدت بخشیده است. بعد از موشك پراني اخير  ، از  ورود ماشينهاي يخچالدار  كه مواد غذايي را حمل ميكنند جلوگيرى كرده است و در كمپ ليبرتي كه منابع سپتيك نياز به تخليه دارند  رژيم عراق از ورود تانكر هاي تخليه جلوگيري كرده است كه اقدامي ضد انساني است، زيرا عدم تخليه اين مواد باعث آلودگي بيشتر و ورود بيماري هاي عفوني  به اين كمپ  ميشود.   

جلوگیری از ورود غذا و نیازمندیهای اولیه، آن هم در شرایط پس از حمله موشکی، نقض آشکار یادداشت تفاهم امضا شده بین ملل‌متحد و دولت عراق در 25دسامبر 2011 و نقض بسیاری از معاهدات بین‌المللی و یک اقدام مجرمانه است و مسئولان آن باید محاکمه و مجازات شوند. لازم به یاد آوری است که این اولین بار و آخرین بار نیست که رژیم این گونه جنایات را انجام میدهد، در سپتامبر 2013 هم کماندوهای عراقی با کمک  مزدوران رژیم به پایگاه اشرف حمله کردند و 53 نفررا  کشته و هفت نفر را به گرگان بردند که هنوزخبری از آنها در دست  نیست .

چنين جناياتي در هر شرايطي محكوم است و سازمانهاي بين المللي و حقوق بشري موظفند هرچه سريعتر راه ورود دارو و موادغذايي را براى  مجروحين و افرادي كه در كمپ ليبرتي   حضور دارد را فراهم كند و كارى كنند تا ديگر بار  رژيم آدم كش و خونريز نتواند چنين جناياتي را تكرار كند. 


يكم نوامير  دوهزارو پانزده 

 

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
عباس رحمتی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.