شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

قضاوت كنيد!

عباس رحمتی

 

مسلمان افراطي يا مسيحي دموكرات؟

 

شما،  خود،  كلاهتان را قاضي كنيد، تصورش را بكنيد ، جمعيت زيادي زير بمبارانند و روزبروز بر تعداد كشته شدگان و آوارگان سوري افزوده ميشود بعد از چند سال كشتار در سوريه و جنگهاي داخلي و خارجي و بمبگذاري هاي متعدد درعراق به هم ريختگي افغانستان و سركوب و بگير و ببندهاي داخل ايران ،   سيل مهاجران و فراري  از منطقه خاورميانه شروع ميشود ، كشورهاي نزديكِ  مسلمان و غير مسلمان به سوريه  نه تنها  هيچكاري براي فراري ها و آوارگان  سوريه  و عراق  نكرده و نمي كنند  كه در سوريه هم إخلال و جنگ  را دامن ميزنند ، رژيم آخوندي در ايران هم بهمراه روسيه كنترل جنگ را در سوريه بعهده گرفته اند  و از هر گونه جنايتي و از هيچ خيانتي در اين راه فرو گذاري نمي كنند . در اين ميان ،كشورهاي اروپاي شرقي مثل مجارستان و لهستان  از ورود تمامي پناهندگان به كشورهايشان جلو گيري ميكنند و از ساير كشورهاي ديگر اروپايي هم ، صدايي براي كمك به سيل آوارگان بلند نمي شود در اين بین  فقط آلمان  بوده و هست  كه  آغوش خود را براي پذيرايي اين سيل عظيم پناهنده مي گشايد و به ساير كشورها هم توصيه ميكند كه با پناهنده ها و فراريها و رانده شده ها از كشورهاي خويش هرگز بد رفتاري  نكنيد.   پيام خانم "آنگلا مركل "صدر اعظم آلمان به عربستان و ساير كشورهاي مسلمان شنيدني بود كه گفت، شما كه ادعاي مسلماني داريد  چرا آغوش براي پناهنده نمي گشائيد؟ سخنان آنگلا مرکل در عین حال  در حکم یک سیلی تلخ و تحقیر آمیز به صورت مسلمانان غفلت زده به شمار می رود،او  تاکید کرده است: ما در آینده به فرزندانمان خواهیم گفت" مسلمانان آواره عراق و سوریه به ما پناه آوردند در حالی که مکه به آنها نزدیکتر بود. "ولي دريغ از قبول يك پناهنده!!

 صدراعظم آلمان اين جرّأت  و قدرت را داشت كه كل اروپا را مجبور كند كه آغوش خود رآ براي پذيرش پناهندگان آواره باز كنند و حالا اين كشور آلمان است كه تا آخرش ايستاده است و در داخل کشور هم با پگیدا و نئونازیست ها باید بجنگد و  هم با گروه اپوزیسیون و سوسیال دموکرات بودجه (اقتصاد  ) ویژه برای آ«ها تصویب کند از غذا و لباس گرفته تا حقوق ماهانه به آنها هرگز دريغ نكرده است .  ولي حالا  پناهندگان  در قبال اين  همه خدمت آلماني ها به پناهنده ،خصوصاً بچه ها و زنان باردار  ، چكار كردند و چكار مي توانستن بكنند كه نكردند ؟ آنگلا يك دموكرات مسيحي است يك زن غير مسلمان است و سعي دارد به نحوي خوب با پناهندگان  برخورد شود  و بارها اين سخنان را ايراد كرده است ولي بعضي از آنها براستي لياقت اين همه محبت و  پذيرايي ها را نداشته و ندارند چون  دست به كإرهاي خلاف قانون در آلمان زده اند و شايد هم عملي تروريستي  كه خيلي ها حدس ميزدند!  اخيرن در يكي از كمپهاي پناهندگان در شهر دوسلدورف آلمان، مسئولين كمپ به كودكان و پناهندگان مواد غذائي پخش كرده اند كه صداي پناهندگان مسلمان افراطي  در آمده است آنها گفته اند ، چرا در ماه رمضان به كودكان ما غذا ميدهيد ؟ بچه هاي ما روزه  را دوست دارند آنها مسلمانند و در ماه رمضان روزه دارند،  شما با اين كارتان مي خواهيد  آنها را از  راه به در كنيد ؟ آنها به اين هم راضي نشده و دست به خرابكاري هاي ديگر زده اند،كه ميليونها دلار روي دست دولت آلمان خرج گذاشته اند.  عده اي كوچك مغز تصميم ميگيرند به خاطر محبتها و کمک  زياد آلماني ها به پناهندگان و تقسيم غذا بين بچه هاي كوچك  ، كمپ پناهندگان را آتش بزنند اين در حالي بود كه مسلمانان ديگري هم در آن كمپ زندگي ميكردند و اين تنها سر پناه پناهنده گان آواره بود . قبل از رمضان هم  سوري هاي سني مذهب  به اتاقهاي ايراني مرتب حمله ميكنند و ميگويند شمال شيعه هاي كثيف ، پناهنده نيستيد مركل ما را دعوت كرده و نه شما را ! از آن به بعد جلوي اتاقهايشان خراب كاري و كثافت كاري كرده و مرتب با ايراني ها در گيري ايجاد ميكردند بطوري كه ايرانيان كمپ پناهندگي را مرتب ترك مي كردند و حتا تصميم ميگيرند خانه ي شخصي اجاره كنند.  سوال اينجاست واقعن آلماني هايي كه يك ميليون از اين پناهنده ها را در آلمان جا داده اند بايد سر تعظيم هم در مقابلشان فرود آورند و قوانين بشر دوستانه را بخاطر تفكرات يك عده خشك مغز زير پا بگذارند؟  قضاوت با شماست!

در اينجا ، سوال  ديگري باز مطرح ميشود آيا اين آلماني ها هستند كه خودرا بايد  با فرهنگ پناهنده  تطبيق دهند و يا پناهندگان هستند كه بايد اين جامعه آلماني را با فرهنگيش و يا هر كشور اروپايي ديگر  با فرهنگش را پذيرفته و خود را هماهنگ كند؟ و يا حداقل بقول معروف  عيسا به دينش موسا به دينش !  باز قضاوت با شماست !

 

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
عباس رحمتی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.