شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ -  ۴ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

توافق ایران، روسیه و ترکیه برای آتش بس کامل

ایرنا

مذاکرات سوریه پشت درهای بسته/ توافق ایران، روسیه و ترکیه برای آتش بس کامل


مسکو - ایرنا - هیات های ایران، روسیه و ترکیه در نخستین نشست دور جدید مذاکرات سوری که پشت درهای بسته در آستانه پایتخت قزاقستان برگزار می شود، برای برقراری کامل آتش بس در سوریه اعلام آمادگی کردند.


 


به گزارش ایرنا، معاون اداره اصلی عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه که سرپرستی هیات این کشور در مذاکرات آستانه را برعهده داشت در پایان مذاکرات به خبرنگاران گفت: هیات های سه کشور بر آمادگی خود برای ادامه همکاری به منظور برقراری کامل آتش بس در سوریه تاکید کردند. 
خبرگزاری روسیا سگودنیا به نقل از استانیسلاو گاجی ماگامدوف نوشت: مذاکرات امروز (دوشنبه) نخستین نشست گروه عملیاتی مشترک روسیه، ایران و ترکیه برای بررسی وضع رعایت آتش بس در سوریه و تقویت آن بود. 
وی افزود: هیات های کارشناسی روسیه، ایران و ترکیه و نمایندگان سازمان ملل در نشست امروز اجرای توافق های مربوط به برقراری آتش بس، ساز و کار نظارت موثر بر آن و تدابیر اعتمادساز را بررسی کردند.
معاون اداره اصلی عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه همچنین خاطرنشان کرد: طرف های شرکت کننده در مذاکرات تدابیر افزایش اعتماد متقابل و تامین شرایط دسترسی بدون مانع به کمک های انسانی را نیز مورد مذاکره قرار دادند.
در نشست امروز برای نخستین بار نمایندگانی از اردن نیز شرکت داشتند. 
این اجلاس بخشی از دستاورد نشست روزهای چهارم و پنجم بهمن ماه در آستانه است که به ابتکار ایران، روسیه و ترکیه با حضور نمایندگان دولت و گروههای مسلح برگزار شد و برای اولین بار نمایندگان دولت قانونی سوریه رودرو با نمایندگان معارضان مسلح مذاکره کردند. 
آتش بس فراگیر کنونی از 10 دی ماه با طراحی ایران، روسیه و ترکیه سه کشور پشتیبان مذاکرات آستانه برقرار شده که در قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل نیز مورد تائید قرار گرفته است.
اروپام*391 انتشار دهنده: هادی مولوی نیا


منبع: ایرنا، 18 بهمن 1395
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایرنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.