شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ -  ۴ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

وزیر امور خارجه عربستان: مذاکرات آستانه گام مهم آتش بس دائمی در سوریه بود

ایرنا

وزیر امور خارجه عربستان: مذاکرات آستانه گام مهم آتش بس دائمی در سوریه بود


آنکارا- ایرناـ عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان سعودی گفت: مذاکرات کشورها و گروه های موثر برای پایان دادن به جنگ داخلی در سوریه در شهر آستانه گام مهم برای برقراری آتش بس دائمی در سوریه بود.


 به گزارش ایرنا، الجبیر عصر روز چهارشنبه در نشست مشترک خبری با مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه پس از نشست شورای همکاری دو کشور در آنکارا، افزود: مذاکرات آستانه مسیر را برای رساندن کمک های بشردوستانه به مردم منطقه باز کرد.وی در ادامه با تاکید بر ادامه همکاری های مستحکم تر با ترکیه در دوره های آینده بیان کرد: برای مقابله با رجزخوانی دیگران این همکاری ها حائز اهمیت است.
وی ادامه داد: ما نیز به این موضوع که پ.ک.ک یک گروه تروریستی است واقف هستیم و عربستان سعودی در قبال تمامی گروه های تروریستی از جمله داعش و القاعده در هر کجای جهان موضع یکسان داشته و مخالف جریان های تروریستی است.
وی بر حمایت از ترکیه به عنوان یکی از اعضای ائتلاف مبارزه با داعش تاکید کرد و گفت: عربستان سعودی و ترکیه روابط عمیق و راهبردی دارند و نشست آنکارا نیز قدم مهمی برای ارتقای بیشتر این روابط دوجانبه است.
وی اضافه کرد: آنکارا و ریاض در مورد مسائل منطقه ای از جمله سوریه، عراق و فلسطین و همچنین در مبارزه با افراط گرایی و تروریسم اشتراک نظر دارند و به صورت هماهنگ با یکدیگر اقدام خواهند کرد.
به گزارش ایرنا، مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه نیز در این نشست خبری مشترک بیان کرد: ترکیه و عربستان مبارزه با گروه های تروریستی را با دولت قبلی آمریکا مطرح کردند ولی متاسفانه از آن استقبال نشد و در واقع از گروه هایی مثل حزب اتحاد دموکراتیک سوریه(پ.ی.د) و یگان‌های مدافع خلق سوریه(ی.پ.گ) با اهداف ایدئولوژیک متفاوت ولی شبیه داعش حمایت شد. 
وی همچنین گفت: این امر موجب کدورت بین ما و آمریکا شد ولی ما این اقدام را حرکتی خطرناک برای آینده سوریه عنوان کردیم.
خاورم/1905**انتشار دهنده: حسن فاخری


منبع: ایرنا، 20 بهمن 1395
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایرنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.