شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ -  ۴ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

کویت: از تشکیل سامانه امنیتی مشترک با ایران و روسیه حمایت می کنیم

ایرنا

کویت: از تشکیل سامانه امنیتی مشترک با ایران و روسیه حمایت می کنیم


تهران – ایرنا – وزارت امور خارجه کویت با تایید خبرهای مطرح شده در زمینه انجام رایزنی های مشترک با روسیه برای تشکیل سامانه امنیتی مشترک با حضور جمهوری اسلامی ایران، ضمن حمایت از این طرح بر اهمیت اجرای آن نیز تاکید کرد .


به گزارش ایرنا، خالد الجارالله قائم مقام وزیر امور خارجه کویت روز یکشنبه در گفت وگو با خبرگزاری رسمی این کشور تصریح کرد: روسیه روابطی نزدیک با کشورهای عربی حوزه خلیج فارس دارد و پیشنهادی در زمینه تشکیل این سامانه امنیتی با مشارکت تهران مطرح شده است که در حال حاضر مسکو و شورای همکاری در زمینه آن بحث و گفت وگو می کنند.جارالله گفت: در این گفت وگوها امکان مطرح شدن ایده های مختلف وجود دارد که نتایج آن بدون هرگونه شکی به مصلحت طرفین و کل منطقه خواهد بود. 
این مقام کویتی خاطرنشان کرد: کویت امیدوار است شرایط برای برقراری امنیت و ثبات در منطقه فراهم شود و در همین راستا به هماهنگی ها و رایزنی های خود ادامه می دهد.
قائم مقام وزیر امور خارجه کویت پیش از این نیز در اظهاراتی تاکید کرده بود که امروزه هیچ کشمکشی میان ایران و شورای همکاری خلیج فارس وجود ندارد و طرفین تلاش می کنند روابط مشترک را براساس آنچه دو طرف به آن اعتقاد دارند، پایه ریزی کنند.
وی تصریح کرد: ما امیدواریم که پاسخ مثبتی از ایران در قبال پیام ارسالی از سوی امیر کویت به تهران دریافت کنیم تا شرایط برای پایان تنش میان ایران و شورای همکاری فراهم گردد.
شیخ صباح الخالد وزیر امور خارجه کویت در سفر به تهران پیام کتبی را از شیخ صباح الاحمد امیر کویت به حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران تسلیم کرد.
خاورم*320**1144* انتشار دهنده: علیرضا جباری


منبع: ایسنا، 24 بهمن 1395
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایرنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.