شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹ آوریل ۲۰۱۹سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

پنس: ایران به بی‌ثبات کردن منطقه ادامه می‌دهد

تسنیم

معاون ترامپ: ایران به بی‌ثبات کردن منطقه ادامه می‌دهد

 

معاون رئیس جمهور آمریکا گفت که توافق هسته‌ای موجب افزایش قدرت مالی ایران شده و موجب شده تا تهران به اقدامات بی ثبات کننده اش در منطقه علیه متحدان آمریکا ادامه دهد.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، مایک پنس معاون رئیس جمهور  آمریکا امروز شنبه در سخنانی در کنفرانس امنیتی مونیخ به متحدان اروپایی قول داده است تا ایالات متحده به تعهد ناگسستنی با ناتو پایبند باشد.


وی در ادامه تصریح کرد: آمریکا همواره بزرگترین متحد شما بوده و خواهد بود. مطمئن باشید که رئیس جمهور ترامپ و مردم ما به تعهد خود در قبال ناتو پایبند خواهند بود. حمایت آمریکا از اروپا و ناتو مداوم خواهد بود چرا که ما ارزش های مشترکی مثل دموکراسی، آزادی و حقوق بشر داریم.


معاون رئیس جمهور آمریکا با اشاره به سابقه چند دهه همکاری بین آمریکا و اروپا برای مقابله با چالش های مشترک مثل کمونیسم، تروریسم و سلاح های کشتار جمعی، گفت: با ادامه این همکاری ها می توان صلح را به وسیله قدرت تضمین کرد.


وی بار دیگر از کشورهای ناتو خواست تا به تعهدات مالی خود در چارچوب این سازمان پایبند باشند.


ترامپ پیش از این در اظهاراتی جنجالی ناتو را یک سازمان منسوخ ارزیابی کرده و تهدید نموده است که تعهدات در قبال ناتو را بازنگری خواهد کرد.


پنس در ادامه اظهار داشت: همه اعضای ناتو باید مسئولیت پذیر باشند تا بتوان با تهدیدات مشترک مقابله کرد. دفاع از اروپا علاوه بر تعهد ما به تعهد شما نیز نیاز دارد.


وی در بخش دیگری از سخنان خود، ایران، کره شمالی و تروریسم اسلامگرایانه را مهمترین تهدیدات فراروی آمریکا و اتحادیه اروپا ارزیابی کرد.


پنس ضمن تکرار ادعاهای واهی خود درباره ایران، گفت: تهران بزرگترین حامی تروریسم در جهان است.


وی ضمن انتقاد از توافق هسته‌ای ایران، افزود: توافق هسته‌ای موجب افزایش قدرت مالی ایران شده و موجب شده تا تهران به اقدامات بی ثبات کننده اش در منطقه علیه متحدان آمریکا ادامه دهد.


انتهای پیام/


منبع: تسنیم، 30 بهمن 1395
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
تسنیم:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.