شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ -  ۴ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

رزمایش جدید سپاه پاسداران روز دوشنبه آغاز می‌شود

رادیو فرانسه

رزمایش جدید سپاه پاسداران روز دوشنبه آغاز می‌شود

بقلم شاهرخ بهزادیمنتشر شده در 18-02-2017 روزآمد شده در 18-02-2017 ساعت 15:40

 

سپاه پاسداران رزمایش جدیدی را از روز دوشنبه/۲۰ فوریه/ ۲ اسفند در مناطق مرکزی و شمال شرقی ایران آغاز می کند. این رزمایش سه روز طول خواهد کشید و طی آن موشک های مدرن نقطه زن و پهپاد های جدید سپاه مورد آزمایش قرار خواهند گرفت. رزمایش جدید سپاه پاسداران در حالی انجام خواهد گرفت که پس از آزمایش موشکی اخیر ایران، تنش ها بین آمریکا و ایران افزایش یافته و دولت جدید آمریکا در باره توسعه برنامه موشکی به ایران هشدار داده است.

برگزاری رزمایش جدید سپاه پاسداران را سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران در نشست خبری امروز، شنبه، ۱۸ فوریه/ ۳۰ بهمن اعلام کرد.

سردار محمد پاکپور امروز گفت: "رزمایش دفاعی امنیتی پیامبر اعظم ۱۱" در روز دوشنبه دوم اسفند امسال در منطقه مرکزی و شمال شرق کشور اجرا می شود. او تصریح کرد که "رزمایش راکتی" ما دوم اسفند در منطقه مرکزی برگزار می شود، زیرا در این منطقه ما می توانیم از "بردهای بلندتر" استفاده کنیم؛ همچنین رزمایش دفاع از کوی و برزن توسط گردان های بیت المقدس و امام حسین بسیج در دومین روز رزمایش انجام می شود و در روز چهارشنبه نیز مرحله نهایی رزمایش با حضور یگان های مختلف از جمله یگان های هوانیروز و یگان های پهپادی اجرا خواهد شد.

خبر گزاری فرانسه گزارش میدهد که فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران در نشست خبری امروز خود تصریح نکرد که در این رزمایش چه نوع موشک هایی و با چه بردی مورد آزمایش قرار می گیرند. سردار محمد پاکپور در این باره فقط گفته که از موشک های نقطه زن با بردهای بالاتر استفاده خواهد شد.

در رزمایش هفته آینده، سپاه از هلی کوپترهای جنگی و پهپادهای خود نیز استفاد خواهد کرد. به گفته فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران با توجه به ماموریت ها و نیازهای سپاه به پهپاد،‌ امروز پهپادهای در اختیار سپاه به شکلی ارتقا داده شده اند که در همه مأموریت های شناسایی رزمی و انتحاری سپاه از این پهپادها استفاده می شود.

منبع: رادیو فرانسه، 1 اسفند 1395
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رادیو فرانسه:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.