شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

كنترل اينترنتي توسط بسيجيان، فازي از فاز سرنگوني است!
عباس رحمتی

عباس رحمتی

اخيرا رژيم توتاليتر مذهبي با شگرد ديگري ميخواهد به خانه هاي مردم وارد شود ، اينبار به بهانه اينكه فضاي اينترنتي سالم نيست تعداد ١٨ هزار بسيجي را مشغول رصد كردن اينترنتهاي مردم كرده اند. حدود دو ماه پیش عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران گفته بود موج‌هایی که فضای مجازی ایجاد می‌کند ده‌ها برابر رسانه‌های مکتوب است. دولت آبادی گفته است: "در ایران بیش از سی دستگاه در زمینه‌ فضای مجازی فعالیت دارند اما عملکرد آنها رضایت بخش نیست". در سال‌های اخیر تعداد زیادی وب‌سایت به دستور مراجع قضایی فیلتر و از دسترس خارج شد‌ه‌اند، و حالا به بهانه ديگري وارد شده اند

اگر به گذشته نگاهي گذرا داشته باشيم ، مي بينيم كه رژيم توتاليتر مذهبي هميشه از فشار هاي سياسي و اجتماعي است كه  به  سركوب  بيشتر رو مي آورد . رژيم حفظ نظام را از "اوجب واجبات "مي داند در مواقع ضروري از جوانان و نوجوانان  دانش آموز، بسيج و از بيكاران لباس شخصي، از روستائيان در سركوبهاي خياباني و حالا هم پديده ي جديد ديگري بنام بسيج سايبري يا اينترنتي درست كرده است، دانش آموزاني كه در زمان جنگ از طرف محسن رضايي بسيجي های بي ترمز نام گرفته بودند. بعد از جنگ هم باقي مانده هاي آنها را در نهادهاي سركوبي بنام قرار گاه عمار و بسيج مقاومت، قرار گاه ثارالله و...  استخدام كردند كه كارشان سركوب هاي اجتماعي و سياسي بود درحال حاضر هم ٦٠ هزار نفر آنها را به سوريه فرستاده اند . رژيم توتاليتر تا آنجا به سركوب ادامه داد كه براي بسيج و سپاه سهميه دانشگاهي گذاشت بدين صورت بسيج دانشجويي به دانشگاهها  راه پيدا كرد. لباس شخصي ها را به دانشگاهها كشاند تا دانشگاه را بنام دانشجويان فعال و مبارزه به آشوب بكشاند تا بتواند به بهانه هاي مختلف آنها را دستگير كند. حراست دانشگاه ها و ادارات از همين بسيج و سپاه شكل گرفت و هر روز هم بودجه هاي هنگفتي براي  اين نهادهاي سركوب در نظر گرفته ميشود. خامنه اي حسين طائب را در راس این نهادها قرار داده است تا بتواند به هر شكلي شده است اين نظام را حفظ كند.

رژيم بيشترين بودجه را برای مسائل نظامي قرار داده است اين در حالي است كه بودجه هاي بهداشت و محيط زيست و ترافيك و... كمترين درصد بودجه را تشكيل ميدهند. رژيم بجاي اينكه به آلودگي هوا در شهرهاي بزرگ رسيدگي كند بيشترين توجه اش به حفظ نظام است در اهواز مردم به هوا براي تنفس معمولي دسترسي ندارند و وقتي اعتراض ميكنند به سركوب آنها مي پردازد.  براى رژيم اسلام عزيز اولويت اول را دارد، جان انسان جايگاهي در اين رژيم ندارد بجاي دستگيري قاتلان مردم و بجاي رصد كردن رانتخواران و روساي دزد و غارتگر مردم را تحت فشار قرار ميدهند استراتژي رژيم حفظ نظام است و تشكيل بسيج اينترنتي هم در اين استراتژي است كه سايت هاي زيادي از اين اقدام رژيم خبر داده اند سايتهايي مانند " خانه چوبي من " در سايت خود فرم اينترنتي براي ثبت نام گذاشته است و اين نشان دهنده ترس رژيم از اينترنت و جوانان كشور است رژيمي كه وضعيت متزلزلي دارد و از درون و بيرون تحت فشار قرار دارد  يكبار حمله به ماهواره ها بارديگر حمله به خانه هاي مردم و دستگيري هاي گسترده و حالا هم بسيج انيترنتي و ورود به حريم شخصي مردم توسط اينترنت  كه نشان دهنده دستگيري هاي بعدي در سطح كشور است . رژيم در همان سايت ها اعلام كرده است ١٨ هزار نفر را براي بسيج  اينترنتي داوطبانه  بسيج كرده و يا شايد هم به استخدام خود در آورده است، اگر اين خبر صحت داشته باشد بي برنامه گي  دولت را نشان ميدهد كه هيچ برنامه اي  براي جوانان كشور  ، جز كنترل  را در برنامه خود ندارد، از ديد ديگر مي توان گفت جوانان مشمول، بيكار و يا فرزندان و بستگان همان بسيجيان بي ترمز جنگ هستند كه به اين شغل شريف كنترل (اطلاعات) روي آورده اند. قشر ديگري هم مي توانند به اين نهادِ كنترل و اطلاعاتي وارد شده باشند كه از جنس بسيجي هاي گذشته نباشند از اقشار مردمي باشند كه خبرهايي از درون رژيم به بيرون جامعه درز دهند تا آگاهي جامعه بيشتر شده و رژيم را از درون ضعيف تر كنند، درست مانند زندانباناني كه به مهدي خزعلي  اخيرا گفته اند  " ما همه از اين رژيم متنفريم و با شما هستيم "  كه خودِ همين خبر نشاندهند ريزش از درون است كه مرتب بشكل دومينويي به سمت جلو رفتن است بايد گفت اين  فاز  جديدي است كه نظام توتاليتر مذهبي واردش شده است فاز سرنگوني و پس! توصيه هايي كه مي توان به اين بسيجيان كرد، اين است، با امكاناتي كه در اختيارتان قرار ميدهند به مردم كمك كنيد و تا جايي كه مي توانيد به وضعيت جديدي كه در جامعه بوجود آمده است كمك یاری رسانید. فراموش نكنيد در سالهاي آخر رژيم گذشته حركت مردم برق آسا بود و امروز مهدي خزعلي مي گويد : "تمام تشكيلاتِ  رژيم از درون تهي است. يعني همين فازي است كه به آن فاز سرنگوني مي گويند.

جوانان ايران براي نجات ايران بايد بيكار ننشسته در مقابل اين هجوم اينترنتي دست به كار شوند تا بتوانند پليس سايبري بسيجي را مهار كنند، اين كار فردا نه كار امروز تمام جوانان ايران است، توجه داشته باشيد امروز فازي ديگري است،  فاز سرنگوني .      

 

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
عباس رحمتی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.